Zmena adresy trvalého pobytu

eager_joliot

Zmena adresy trvalého pobytu

Príspevok od používateľa eager_joliot »

Ahojte,

už dlhší čas sledujem fórum, odkedy som sa rozhodol získať zbrojný preukaz, takže som nebol zaregistrovaný, ale od minimálne 12/2007 sledujem témy a chcem sa poďakovať za všetky dobré témy, ktoré mi veľmi pomohli získať širší rozhľad v tejto oblasti.

A keďže potrebujem priložiť otázku, ktorú som nenašiel na fóre a nechcem zbytočne volať na políciu a mútiť vody, aby som sa nedostal do stavu, že prídem o zbroják kvôli mojej nevedomosti, tak sa radšej spýtam vás, veci znalých kolegov->"zbrojákistov" :D

Mám nehnuteľnosť v Trnave, v ktorej bol v roku 2007 fyzický útok a na základe neho(záznam z polície) som si bol žiadať o zbrojný preukaz. Mám ho od apríla 2008, skupina "A". Byt idem ale v tomto čase predávať a tým pádom mi tam padne trvalý pobyt, ktorý je uvedený aj na ZP. Chcem si potom prehlásiť trvalý pobyt na byt mojich rodičov(tiež v Trnave), dočasne, kým nepostavím rodinný dom, ale v Skalici, cca 2-4 roky do kolaudácie, priradenia čísla domu a tým pádom trvalého pobytu.
Viem, že podľa zákona som povinný nahlásiť akúkoľvek zmenu v ZP, tak sa chcem spýtať, či týmto krokom prehlásenia trvalého pobytu a predaja nehnuteľnosti, kde bol policajný záznam(a na základe toho žiadosť ZP) môžem prísť o ZP?
Ďakujem za odpovede.

---------------------------------------------------------------------
Zatiaľ som nezistil, ako sa vkladá podpis, ale na to prídem časom, tak zatiaľ aspoň takto:

Walther P99 P.A.K(to som ešte nemal financie na real gun a ani dôvod na "A")
Walther P99 QA 9 mm(odkedy som mal dôvod na "A" a aj nejaké tie peniažky na zrealizovanie...)
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Podla mna prehlasovanie bydliska nemoze ovplyvnit platnost ZP. Dovod na vydanie ZP sa uvadza pri ziadosti o ZP a pri ziadosti o predlzenie platnosti ZP. Ciste teoreticky ta moze pachos z utoku z 2007, o ktorom pises, sledovat a ohrozovat X dalsich rokov na X dalsich miestach pobytu. Takze prehlasovanie bydliska ta bude stat akurat kolky a cas, ale urcite nie zbrojak.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Julian a ty tie 2-3 roky budes bez trvaleho pobytu? Napr. nahlas si ako adresu trvaleho pobytu kde byva rodina a pod.(A povybavuj vsetko a aj novy ZP/OP) Lebo ked nemas adresu trvaleho pobytu, sa pise iba obec/mesto a tam by mohol byt kamen urazu, lebo zbran musis mat niekde ulozenu. Cojaviem, alebo si vybav prechodne bydlisko a to tam uved. ako adresu, kde budes mat ulozenu zbran a trvaly pobyt mozes mat aj mesto, ale budes na policii vyzerat ako bezdomovec so zbranou :lol:.

Edit: Pravopis
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

C08R4:
Nectes, nevis :wink:
Julian napísal:Chcem si potom prehlásiť trvalý pobyt na byt mojich rodičov(tiež v Trnave), dočasne, ...

Julian:
Ako spominal Kriznik, pri zmene TP len kolky a cas, nie je zakonny dovod prehodnocovat udelenie ZP.
Podpis si mozes nadefinovat v nastaveniach, ale az po tusim 10-tom prispevku.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Novy zbrojak bude potrebovat to je jasne
§ 25
Zánik platnosti zbrojného preukazu
e) ak obsahuje údaje nezodpovedajúce skutočnosti,

A bude potrebovat aj novy OP pri zmene do 30dni.
Ide o to, aku adresu uvedie do zbrojaku pri zmene udajov.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Aby si nezabudol na nasledovné:

Pri prehlaseni trvaleho pobytu ti nezanikne opravnenie na ZP.
Ale ak zmenis trvaly pobyt, musis to do 7 dni nahlasit na Zbraniach v TT, inak ti prinajlepsom daju pokutu, alebo nebodaj ti odoberu zbrojak.

Ja som na to zabudol a pri dalsej nasteve, cca tyzden po limite, sa ma zacala nenapadne pytat, kde byvam a tak som jej povedal, ze pri poslednej nasteve som si hned nato zmenil trvaly pobyt a mam novu obcanku a chcem nahlasit zmenu.Medzi nastevami na zbraniach prebehly 2 tyzdne, ktore som stravil na sluzobke v zahranici, tak som to nemohol nijak stihnut.
Ale uz bolo po limite, tak som dostal za 500SK :!:
To bola najnizsia sadzba :!:
Mal som stastie lebo keby som jej to tak pekne sam nepovedal , ze by mi odnala zbrojak. :cry:

Oni si ta pri kazdej operacii lustruju a zistuju presne ci si nezmenil bydlisko a podobne.
eager_joliot

Príspevok od používateľa eager_joliot »

To C08R4:
C08R4 napísal:Lebo ked nemas adresu trvaleho pobytu, sa pise iba obec/mesto a tam by mohol byt kamen urazu, lebo zbran musis mat niekde ulozenu. Cojaviem, alebo si vybav prechodne bydlisko a to tam uved. ako adresu, kde budes mat ulozenu zbran a trvaly pobyt mozes mat aj mesto, ale budes na policii vyzerat ako bezdomovec so zbranou :lol:.
Ak máš "A" zbroják, tak nemusí byť zbraň nikde uložená(ak sú dodržané všetky bezpečnostné zásady-deti v blízkosti a tak podobne), môžeš ju mať aj nabitú s nábojom v komore pod poduškou, ale jasné, že trvalé bydlisko mať musím.
Takže do 7 dní nahlasujem po odhlásení z pôvodného na nové trvalé bydlisko k rodičom v TT. Dúfam, že to bude v pohode s minimálnymi nákladmi a hlavne bez nejakého rizika prešetrovania resp. straty zbrojáku, lebo by ma asi porazilo.
PS: Aj tú novú stavbu si budem musieť asi nejakým spôsobom brániť, keďže poblíž býva rodinka počiernych dlhoprstých a plot tam na začiatku stavby nebude plnohodnotný...samozrejme, že nemám záujem uplatňovať nejaké paragrafy alebo tak podobne, len chcem byť nato pripravený, keby ma niekto chcel na vlastnom pozemku "prekvapiť" nakupovaním môjho, keď v noci vyskočím z búdy a budem si to tam strážiť(matroš atď).
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Julian napísal:... a hlavne bez nejakého rizika prešetrovania resp. straty zbrojáku, lebo by ma asi porazilo.
Ako si tu uz cital, pri zmene TP nie je dovod na prehodnotenie dovodov na ZP.
Ak by ti nahodou policajt tvrdil opak, nedaj sa a ziadaj riadne odovodnenie, za zaklade coho tak tvrdi. Precitaj si zakon 190/2003 (prip. si ho aj zober so sebou), uvidis, ze na nic take nedava dovod.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

To trvale bydlisko sa tam uvadza preto, aby ta nasli a kam ta maju ist prekontrolovat, ze ako dokazes vsetko pekne zabezpecit (To musis mat aj ked sa so zbranou chodis umyvat a je to aj logicke, vsak kam by si dal zbran, ked by si siel napr: na piwko :D? Alebo docasne by si bol na liekoch, ktore vylucuju manipulaciou so zbranou?). Takze ziadne, ze miesto ulozenia neni, to si len myslis.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ak mas "A", tak konkretne miesto ulozenia nie je zapisane v preukaze zbrane, teda nie je presne urcene. Cize mozes zbran ulozit aj inde nez tvoje trvale bydlisko, ak dodrzis zakonne podmienky ulozenia zbrane.
Toto je aj moj pripad. Trvaly pobyt mam asi 550 km od BA. A netreba ziaden prechodny pobyt ani ine veci. Proste zbran mas na nosenie a hotovo, a pri ulozeni ju musis zabezpecit podla zakona. Ak to dodrzis, tak nemas problem.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Takže zhrnuté a podškrtnuté - ako napísal CO8BR4:
C08R4 napísal:Novy zbrojak bude potrebovat to je jasne
§ 25
Zánik platnosti zbrojného preukazu
e) ak obsahuje údaje nezodpovedajúce skutočnosti,
...
Prihlásenie na novú adresu trvalého pobytu = zmena vo všetkých dokumentoch, obsahujúcich adresu trvalého pobytu, teda aj nový zbrojný preukaz. Pokiaľ má A-čko, tak zrejme nepotrebuje zmenu v preukaze zbrane/zbraní... Na nový zbrojný preukaz určite nebude potrebovať žiadne nové skúšky, žiadne overovanie... iba doklad o trvalom pobyte, teda nový občaňák! A samozrejme žiadosť a príslušný kolok (kolky).

P.S. Len tak medzi nami - radšej mierne vyhorieť, ako meniť trvalý pobyt... doklady, kontakty, vizitky, pošta, inkaso... no horor!!! :evil:
eager_joliot

Príspevok od používateľa eager_joliot »

Chlapi,

všetko dopadlo dobre, poplatky 16,5(ZP) + 4,5(PZ) € + fotky 4,28 €/6 ks a vybavené. Tetušky policajtky v TT sú veľmi milé a vyšli mi v ústrety, vydali mi doklady na počkanie, takže som nemusel cestovať dva krát 160 km. Ešte im dĺžim číslo nového OP lebo zmenu som robil iba na základe žiadosti o OP, tak im to nahlásim telefonicky, lebo dnes nemali úradné hodiny, keď som prebral nový OP dnes. Inak pohoda. Dátum platnosti ZP sa týmto nepredlžuje. Zostáva pôvodný dátum.

PS: Ale inak ostatné doklady fest veľa času a veľa peňazí a čaká ma to ešte raz :(
friendly_albattani

Príspevok od používateľa friendly_albattani »

zdravim,
aky je presny postup pri zmene trvaleho pobytu a komu co hlasim idem z BA2 do BA5:
1. ohlasovna pobytu BA5
2. zaporozska obcianske, tam spravia s mojim starym co?
lebo do 7 dni mam povinnost oznamit zmenu v evidencii zp a preukazov zbrani, ist to oznamit na BA2(stary) alebo BA5(novy)
mam v tom hokej :(
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

ohlasit tam kde sa stahujes, odovzdas stary, vydaju ti novy
eager_joliot

Príspevok od používateľa eager_joliot »

Hlavne netreba čakať na nový OP, ale ísť na oddelenie ZP už s papierom, ktorý hovorí o tom, že čakáš na ten nový OP a vybaviť to. Dá sa to na počkanie, ak tam nie je moc práce. Dĺžka platnosti ZP sa nemení. Ale treba mať pripravené kolky aj na ZP aj na preukaz zbrane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"