Zmena adresy trvalého pobytu

friendly_albattani

Príspevok od používateľa friendly_albattani »

ok, diky, takto nejak som si to aj predstavoval...
friendly_albattani

Príspevok od používateľa friendly_albattani »

takze som to dnes vsetko vybavil, pre poriadok napisem presny postup :)
1. LV z katastra, 8E
2. ohlasovna pobytu, 0E
3. OP, 4,5E (VP sa nemeni), vystavia ziadost o vydanie OP
4. so ziadostou o vydanie OP ziadat o vydanie ZP 16,5E, 2 fotky
5. preukazy zbrani 4,5E kus
na BA5 som musel priniest vsetky zbrane

celkovy cas vybavovania 2,5 hodiny
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ja som tiež menil trvalý pobyt v marci z okresu TV do DS. Ďalej som mohol ísť len keby som bol išiel do BA, čo zase nie je až tak ďaleko od DS. :lol:
Na polícií som nechal niečo vyše € 140 -- OP, ZP, preukaz zbrane, prepísať auto, motorku, zapísať druhú motorku čo som akurát vtedy kupoval, tretiu som ani neprepisoval, lebo je na predaj, a ešte kúpa druhej zbrane. Proste vyhodené peniaze za administratívne hovadiny. :evil: A chodil som 2 týždne na OR PZ každý stránkový deň, už sa zo mňa na evidencii vozidiel smiali. Naštastie robím popoludní, tak som nemusel brať voľno, a OR PZ v DS mám tak 6-8 km z domu.

A potom všade meniť adresu, čislo TP a EČV, apod. Samozrejme treba ísť osobne lebo sa menil trvalý pobyt. Potom sledovať, či adresu zmenili. A až na pár výnimiek, to neurobili správne (alebo vôbec), tak som musiel znova volať, písať maily, chodiť osobne na pobočky, atď.
Je to jednoducho hrozné, strašné vybavovačky. Je pomali koniec roka, a stále nemám adresu zmenenú všade.
:evil: :evil: :evil:
bobo77777
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa bobo77777 »

chcel by som sa spytat ci neviete nahodou ci 7 dni sa berie ako pracovne dni alebo kalendarne. menil som trvale bydlisko a chcem vediet ako sa to berie. dakujem za info
ander
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 8 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ander »

Kalendárne
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

dni prac.pokoja a sviatky sa nepočítajú
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

no ja by som skôr povedal že v zákone to vôbec neni jednoznačne napísané...

V § 25 ods. 1 písm. e) sa hovorí že platnosť zbrojného preukazu zaniká, ak obsahuje údaje nezodpovedajúce skutočnosti, t.j. čiže ak sa zmenil TP, údaje v ňom nezodpovedajú skutočnosti.
Ak zanikne platnosť ZP podľa tohto písmena, vydá policajný útvar nový zbrojný preukaz po predložení dvoch foto a zaplatení správneho poplatku.

Podľa § 28 ods. 1 písm. o) je držiteľ ZP povinný odovzdať neplatný ZP do siedmich dní odo dňa zániku jeho platnosti aj podľa vyššie uvedeného písm. e).

To znamená, že akonáhle sa zmení TP držiteľa ZP, zaniká jeho platnosť, a držiteľ je ho povinný odozdať v zmysle § 28 ods. 1 písm. o), pričom mu policajný útvar vydá nový ZP po predložení vyššie spomenutých dvoch foto a kolku.

Zákon nehovorí či do siedmich kalendárnych dní alebo pracovných dní.
ander
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 8 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ander »

Keď som kúpil zbraň v pondelok a na druhy pondelok som ju bol zapísať, policajtka ma upozornila, že je to na poslednú chvíľu.V prípade,že nie je napísane pracovne dni platí stále a všade kalendárne.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

žiadny strach, musíš počítať ešte s možnosťou, že policajtka má vedomostné medzery :wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Furt ešte môže prísť v úvahu "vyšší princíp" alebo "vyšší záujem"... 8)
Len je otázne, či by na oddelení toto pochopili... :wink:
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Ešte jeden zaujímavý postreh... môj osobný zo včera...
Zmena trvalého bydliska... žiadosť o nový OP podaná... termín mali by to stihnúť do volieb (zo zákona je doba vybavovania dlhšia)...potom som prešiel na odd. zbraní a tam som neuspel s dočasným papierom o OP (starý OP mi zobrali) vraj musím prísť až s novým OP... takže čisto teoreticky 7 dní (či už pracovných, alebo kalendárnych) nie je možné dodržať v tomto prípade...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

:-o

To je co za hlupost? ZP nema nic spolocne s OP. Evidenciu trvaleho pobytu vykonava obecny urad, uz bez papieru ides si vybavit OP. OP nie je ale dokladom trvaleho bydliska ale totoznosti.

Teraz zmenis trvale bydlisko, ides na policiu nahlasit neplatny ZP a co? Prestahovat sa musis tak policia ta donuti na priestupok v pripade drzby zbrani ?

Menil som trvale minuly mesiac. ZP mi zmenili v pohode. Akurat ma hnevalo ze treba dve fotografie :)
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

ja som tiez menil trvaly pobyt v lete. na miestnom urade zmena, potom na policii ziadost o novy OP, po vydani OP na odd. zbraní nahlasenie zmeny a novy ZP.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Je na to nejake odovodnenie? Ja som nenasiel.
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

myslis odovodnenie k comu? ked som isiel z miestneho uradu tak som isiel rovno na zbrane nahlasit zmenu trvaleho pobytu, myslim ze to zakon vyzaduje do 7 dni. Nie je to presne takto naformulovane, ale de facto to treba urobit. Na ZP je adresa trvaleho pobytu. Musim si nasypat popol na hlavu, zmenili mi to hned, necakali na novy OP. Je to pol roka dozadu…. :oops:

§28, cast 1, pism. o: odovzdať neplatný zbrojný preukaz a preukaz zbrane policajnému útvaru, ktorý zbrojný preukaz vydal, do siedmich dní odo dňa zániku jeho platnosti podľa § 25 ods. 1 písm. a), c) až f)
§25 odst.1 pism. e: ak obsahuje údaje nezodpovedajúce skutočnosti
Naposledy upravil/-a jedei105 v 25 Feb 2016, 11:58, upravené celkom 4 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"