Ako som ziskal ZP sk. A

Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 16 years 4 months

Ako som ziskal ZP sk. A

Príspevok od používateľa cmy »

takze ja som Acko ziskal!!! pred 5timi dnami, v petrzalke, bez akejkolvek tlacenky a neviem coho vsetkeho...
a postup bol takyto:
1. prisiel som si pre tlacivo na zaporozsku, zobral som si tri.. jeden nikdy nevie :-) (zatial 0Sk)

2. Nechal si urobit fotky (rozmery su na ziadosti) 100Sk dokopy 100Sk

3. isiel som k lekarke pre potvrdenie o zdravotnom stave,
nic mi nieje takze potvrdenie no problem. 1000Sk dokopy 1100Sk

4. Lekarka mi povedala ze policajti casto chcu vysetrenie od psychologa.
nieje to pravda, nechcu ho staci im zdravotny stav. Stale 1100Sk

5. odpis z registra trestov 100Sk dokopy 1200Sk

6. vypisal som ziadost, vsetko standardne do oddovodnenia ziadosti som
napisal doslova "kvoli ochrane osoby a majetku na verejnosti." prilozil som 500 Sk kolok, dokopy 1700Sk

7. prisiel so vsetkym na policiu, odovzdal doklady policajt si ich prezrel
a hovori mi, ten dovod je na Acko malo, tak sa pytam co tam mam napisat. policajt na to " mate zivnostensky list???" ten nastastie mam.

8. utekam domov pre ZL, overenu kopiu odo mna policajti nechceli stacil im original a obycajna kopia, porovnali si a original mi vratili. V ZL mam len volne zivnosti.

9. Policajt mi oznamuje ze mam prist na skusku 18.10.2007 co bolo cca o 3 tyzdne.

10. Vybral som sa do Predajne zbrani Erik na Namesti hraniciarov. Robia tam velmi prijemni ludia vsetko vam radi vysvetlia a pomozu, a tak odchadzam s cervenou knizkou za cca 500Sk. dokopy 2200Sk

11. Raz som to precital cele, je to celkom zaujimave citanie, potom som si cital uz len otazky ktore su v druhej casti knihy.

12. rano 8.00 18.10.2007 stepujem aj s dalsimi 5timi chalanmi na oddeleni zbrani a streliva a cakame co sa bude diat. Musim dodat ze policajti boli od zaciatku vybavovania velmi ustretovi, vzdy vsetko poradili, pomohli. a tak to bolo aj teraz. prvi traja idu dnu o chvilu jeden vychadza potom druhy a uz sedim za stolom predo mnou dvaja policajti a prokurator.
na skusku treba 1500Sk kolok dokopy 3700Sk

13. taham si postupne 8 otazok, vyberiem ich z obalky precitam si ich, beriem si papier na poznamky... Otazky sadli, poznamky netreba.
policajt mi hovori, zbytocne otazky nerozoberat, strucne a jasne odpovede si prosim. cele to trva cca 10 min. Dostavam jednu doplnujucu otazku.

14. Odchadzam von, cakam vonku po 5 min. si ma volaju na oddelenie (skuska bola v inej miestnosti) policajt este raz skontroluje vsetky podklady ktore som mu dal, oznamuje mi ze skuske som vyhovel a ze druhy den rano si mozem prist pre zbrojak.

15. Druhy den som prisiel, zobral si zbrojak a spolu s 500Sk kolkom som si dal ziadost o nakupne povolenie. Bude hotove nasledujuci den. dokopy 4200Sk

16. Rano si idem pre nakupne povolenie, a spolu s nim odchadzam do ERIKa, uz davnejsie som si vyhliadol HK P30, radi mi ju ukazu predvedu, vsetko vysvetlia, mam z toho fajn pocit. vypisu nakupne povolenie,
zaplatim odchadzam... cenu neprezradim :-) ale dostal som este 4% zlavu.

17. prichod naspat na policiu s opeciatkovanym povolenim, novou zbranou a 150Sk kolkom. zbran zaeviduju, vystavia preukaz zbrane a spokojny odchadzam. dokopy 4350,-
Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa cmy »

Este raz by som chcel podakovat vsetkym ludom v predajni ERIK,
a policajtom na oddeleni zbrani a streliva za vyborny a profesionalny pristup.
Keby taki boli vsetci, to by sme sa mali :-)
a nepotrebovali by sme zbrojne preukazy :-))))))
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

cmy
normalka,vsetko v sulade so zakonom
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4834
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa yarco »

electron:
Az na to, ze v zakone podla mna nie je ziadne uprednostnenie zivnostnikov pred ostatnymi smrtelnikmi (resp. ziadne som tam nenasiel).
Prax je bohuzial ina ...
Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa cmy »

Ale aj tak by ma zaujimalo ci existuje nejake interne nariadenie alebo take cosi, co "ulahci" dovod na Acko pre zivnostnikov...
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

Ja som platil za lekara 500,- Sk ... :shock:
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

uz som to tu niekde pisal, ze toto interne nariadenie existuje a dovod na A je vymedzeny tromi moznostami: zivnost, trestne oznamenie na neznameho pachatela za napadnutie, a potvrdenie zamestnavatela o tom ze pravidelne prevazas peniaze a ine cennosti.

ako velmi je toto nariadenie zavazne a ci ho mozu cajti obchadzat uz neviem, pocul som aj pripady, ked dali acko na zaklade zdovodnenia " ja pracujem v bratislave a je tam nebezpecno".

asi tak
Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa cmy »

Niemand napísal:Ja som platil za lekara 500,- Sk ... :shock:
dalsia "vymozenost" bratislavy.... :-)

ale aspon mi urobili komplet vsetky testy takze viem ze som zdravy ako rybicka.... :-)
Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa cmy »

Majac:

no dobre :-) ale co je to za dovod "zivnost"??? :-) moja kamaratka ma zivnost na vysivanie aj jej daju acko???? :-)))
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

tym, ze mas zivnost zrejme automaticky predpokladaju, ze prevazas tovar a samozrejme vyssie obnosy penazi ako bezny smrtelnik (co moze byt samozrejme uplna blbost), no a pokial sa ti to stane ako zamestnancovi (myslim prevoz vacsej sumy) tak na to mas to potvrdenie od zamestnavatela...

ale nejaku brutalnu logiku v tom nehladaj....
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa peto543 »

CMY

ja som mal to od doktora v BA za 500 ale nerobili mi ziadne testy iba podpisal heh

inak TaT strelnica je OK len bohovo draha 150 sk / pol hodiny ale moc na vyber v BA neni co este pod hradom tam stoji 90/pol hodku ale je mi to tam nesympaticke a stiesnene
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

a hlavne colt club pod hradom je otvoreny len v utorok a piatok.
aj to len od 16:00 do 19:00.

takze ziadna vyhra
Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa cmy »

peto 543

no mne asi museli lebo naposledy som bol u lekara ked som v 17tich potreboval potvrdenie na vodicak :-))))

aj tak to ale cele nevyslo tak draho.. .cakal som ze to bude horsie.
friendly_mclean

Príspevok od používateľa friendly_mclean »

idem o A-cko na IV.-ku-teda Dubravka. Vie niekto o zvyklostiach pri A v tejto BA casti?

Som konatel sro napr.

vdaka pani

smtrnc
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa add »

Na IV. su asi najprijemnejsi policajti v celej BA. Nepocul som o jedinom pripade kedy by robili normalnemu obcanovi problemy. Treba tam zajst a porozpravat sa s prislusnickami (su tam dve a obe velmi mile :) ) o tom ako vyplnit ziadost a potom uz obvykly postup...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"