ZP skupina E a vykonostne triedy

inspiring_shamir

ZP skupina E a vykonostne triedy

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

Zdravim,
mam v dohladnom case v plane vybavit si ZP sk E.
Som clenok klubu.
Lenze nedavno som sa bavil s jednym veducim strelnice a ten mi tvrdil ze ak chcem Ecko potrebujem mat nastrielamu vykonostnu triedu z prislusnej discipliny a podla toho mi potom policia dovoli si zakupit a zapisat si zbran, resp. ze je to potrebne uz k ZP sk.E.
Ja som ale nassledne presnoril zakon a nenasiel som ziadnu oporu v tychto jeho tvrdeniach a uprimne je to mierne divnee.

tak teda pytam sa ci je natom nejaka pravda, ci som nahodou nejaky bod zakona neprehliadol...

k tym vykonostnym triedam som len nasiel to ze ak nejaku mam pridaju mi nejake body ku skuske.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

staci ak das potvrdenie,ze si clenom streleckeho klubu.Vies si predstavit kolko je "sportovych" strelcov? -ak by mal kazdy vykonnostnu triedu,sme olympijska velmoc :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tony_Vicks:
Len si potvrdil verejne znamy fakt, ze informacie ziskane od personalov strelnic a zbranovych obchodov treba brat s rezervou.
Casto su nepresne, v horsom pripade su to uplne bludy. Preco je to tak, netusim. Ale vsetci sa tvaria ako ukrutni profesionali :evil:

Pokial si pamatam, jedine 'vykonnostne' obmedzenie v zakone sa tyka mladistvych ziadatelov o E-cko, ti musia byt tusim clenmi reprezentacie.

Tomu spravcovi vytlac a odnes kopiu 190/2003, nech sa po veceroch samovzdelava... :roll:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Chlapi skor to bude vekom a obmedzenostou toho co podaval informacie.
Mozno kedysi davno sa vykonnostne triedy strielaly, ale bohuzial uz to je prezitok a niekto by mu to mal povedat :?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Presne ako pisu chalani,je to blbost.Som predsedom nasho SSK,da sa potvrdenie o clenstve a tot vsjo :roll: Len niektory aby boli dolezity a nechcu clenov,alebo chcu aby im akoze niekto nieco dal :roll: takto hovoria. :wink:
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

vdaka chlapi za potvrdenie toho co som vedel ja.

Ja neviem cim to je ze to takto nevedia, povedal by som ze v jeho pripade je to tym ze on je polovnik, a sam mi povedal ze jeho sportovva tercova strelba vobec nezaujima. Vraj je to nuda mudrovat nad mierenim a vystrelom.
trocha smutne ze on je veducim pomerne slusnej 50m strelnice. dobre osvetleny tunel plne vybaveny na trening tercovej strelby(lubovolna pistol,sportova pistol,rychlopalna pistol) s dobrou ventilaciou. Lenze kedze on sa oto nezaujima upada to, odmontovali ovladacie motory z otacania tercov a miestny policajti a SBSkari to postupom casu pomkletne rozstrielaju, kedze im je to nanic, ich skor zaujima takticka strelba a otocne stavy tam maju len ako lapace.

je to dost smutne. a my sportovo orientovany sa musim uskromnit na to minimum strelnic kde este je ochota tieto zariadenie udrziavat
inspiring_ritchie

Príspevok od používateľa inspiring_ritchie »

Možno si dotyčný pán iba zle zapamätal a skomolil fakt, že neplnoletí môžu nadobudnúť ZP sk. E len ak sú členmi štátnej reprezentácie.
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

je to dost mozne ze si to tymto splietol, aj ked uz ja som hadam zjavne cez 21rokov :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tony_Vicks napísal:ich skor zaujima takticka strelba a otocne stavy tam maju len ako lapace.
Otocne terce by sa podla mna dali pekne zakomponovat do taktickeho vycviku.
Ale aby bola cesta, musi byt najpr vola ... :?

Btw. Kde to je, ta 'pomerne slusna 50m strelnica'?
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

je to tunelova strelnica v Novych Zamkoch v areali stavebnej ucnovky.

Su tam sice tri stavy a je to umele svetlo, ale je to podla mna obstojne na trening
eager_liskov

Príspevok od používateľa eager_liskov »

Chcel by som salen opytat od kolkych rokov je mozne poziadat o triedu typu E ?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

od 15 ak si v reprezentacii, nebud lenivy a otvor si zakon.
eager_liskov

Príspevok od používateľa eager_liskov »

Keby som vedel pod akym nazvom napisat do googlu tak rad, lebo vzdy my vypisuje vseobecne o vsetkych
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ta odpoved je tak zmetocna, ze radsej ani nejdem skumat ci nevies kde hladat zakon, alebo pod akym menom, alebo pod akym paragrafom.

"zakon o zbraniach" je do googlu dobry zaciatok, co povies? aspon mne to funguje. a ked uz chces byt macher ako predseda ustavneho sudu, tak skus 190/2003 Z.z.
napr. na stranke zbierka.sk vpravo na boku napises to cislo do okienka a tadaaa.

inak, ked si s internetom nie kamarat, tak existuju aj predajne, v ktorych predavaju uplne znenia zakonov na papiery.
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa kamov »

Volal som do jedneho klubu ake maju podmienky clenstva, co mi povedal, ze si mam spravit zbrojak, kupit pistol min 9 mm luger a tak prist, dokonca ze povrdenie o clenstve dostanem po roku v klube, tak som sa na to vybodol a volal do klubu vojakov v zalohe a no problem
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"