Člen streleckeho klubu a skupina E

thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

este jeden bod.. viem ze to tu nepatri ale, cital som nieco o novele zakona, neviete kedy sa ma aplikovat resp. kedy ma zacat platit? ak sa vobec zacal uz riesit..
-pytam sa preto aby som vedel ako sa mam popnahlat s vybavovanim ZP lebo po novom to ma byt uz tazsie co som pocul
-a este jedna otazocka na skusenejsich.. mal som v plane iba sk E a potom v buducnosti A ale na A nemam momentalne parny argument :) ALE poial teraz budem ziadat o E a casom o A budem musiet robit nove skusky a bojim sa ze ked pride ta novela nespravim ich a zoberu mi este aj to E.. nebolo by podla vas dobre dat si teraz B a E a potom iba rozsirit resp. povisit B na A a to ide uz bez skusky (samozrejme ak to novela nezmeni)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

thrash napísal:...... ALE poial teraz budem ziadat o E a casom o A budem musiet robit nove skusky a bojim sa ze ked pride ta novela nespravim ich a zoberu mi este aj to E.. .....
poriadne si precitaj zakon a zistis, ze pri rozsirovani z E na A ziadne skusky nerobis, len budes musiet dolozit ten padny argument a kolky 16,5Eur. Byt tebou, skusim to uz teraz a ako argument uvediem okridlene "ochrana zivota a majetku" , v najhorsom skoncis s B+E alebo len s E
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...a pridaj si tam ešte F, budeš si môcť kúpiť aj neotlakované fešandy a až budeš mať voľné euráčiky, preženieš ich skúšobňou a prehodíš na E či B :D
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

no nad tym F-kom som uvazoval aj koli tomu ze (ako som pisla - mam zaujem si kupit vz 58) ked nastane problem zo steleckym klubom alebo niecom podobnym co by mi mohlo ozrozit vlastnictvo zbrane mam F a sice nebude mozno z neho strielat ale budem ho moc bez problemu vlastnit dalej kym neporiesim klub..
-inak dikes za radu s tymi neotlakovanymi zbranami (to som nevedel)

TO : roman

sorry ja som asi zle cital- niekde tu to bolo citovane zo zakona kedy sa robi skuska pri rozsirovani a kedy nie.. som to poplietol najskor
-toto mi nieje jasne ak poziadam o A a zamietnu mozem hned poziadat o B alebo do ziadosti dat obe skupiny a uvidim co mi schvalia? Lebo na A treba dat parnejsi dovod ako len ochrana zivota, zdravia a majetku - toto by som skor dal na B
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

to co uvadzas ako zdovodnenie ziadosti o F sice v sebe nejaku logiku ma, ale podla mna to je uplne iluzorny problem.
aj keby si si pri ziadosti o E vybavil clenstvo v klube, ktore by si si nasledne po dobu platnosti zp (10 rokov) nepredlzoval, nikto to nepride kontrolovat a odoberat ti zbran.

co sa tyka ziadosti o A, co je v rebricku hodnot vyssie ako zivot a zdravie cloveka? co by mohol byt lepsi dovod na A? to ze to 20 rocny strazmajster nechape ma nijako neodradza.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

luke napísal:...
aj keby si si pri ziadosti o E vybavil clenstvo v klube, ktore by si si nasledne po dobu platnosti zp (10 rokov) nepredlzoval, nikto to nepride kontrolovat a odoberat ti zbran.
...
Nie tak celkom - klub nebude zastrešovať "mŕtve duše" - ak sa opakovane nebude zúčastňovať aspoň formálne práce v klube (minimálne teda to ročné členské), kluby obvykle nahlasujú skončenie členstva oddeleniu zbraní a streliva a oni si už pre železo prídu, alebo si dotyčného aj s jeho E-čkami predvolajú!
friendly_cartwright

Príspevok od používateľa friendly_cartwright »

Ludia co vsetko musim splna aby som dostal E ked mam len 18 rokov? :( Staci byt len clenom klubu?Lebo pisal som do jedneho v mojom okoli a odpisaly mi toto:
Mali by ste mať ZP, ale to je možné iba keď máte 21 rokov, ak už nie ste reprezentantom v streľbe.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

To nieje pravda.
Ktomu aby si bol clenom streleckeho klubu nepotrebujes zbrojny preukaz.

Na to, aby si mal Ecko v tvojom veku musis byt clenom reprezentacie SR.
To asi niesi.
:wink:

Popros tatu nech si spravi a stebou chodi po sutaziach.

Alebo najdi partiu, ktora ta zoberie so sebou a pozicaju ti svoje zbrane.
Takych moc nenajdes iba ak v SKP Trencin.
:wink:

Takto pomaha Salamun jednemu mlademu cca 16rocnemu.
Klobuk dole.
friendly_cartwright

Príspevok od používateľa friendly_cartwright »

Moj oco ma Acko takze mam k zbraniam blizky vztah :) Akurat byva dost daleko :( Ak by som chcel ist na strelnicu len tak si zastielat da sa to keby som si platil instruktora ktory by na mna dohliadal?
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

emsit presne tak, buď inštruktora alebo kamoša so ZP
elegant_nobel

Príspevok od používateľa elegant_nobel »

Zdravím Vás páni, dovoľujem si otvoriť znova túto tému nakoľko mi najviac obsahovo prišla podobná môjmu problému a nechcem to tu ako nováčik hneď zahlcovať novými :)

V ponedlok sa chystám na psychotesty a následne podať žiadosť o ZP sk. A. Ale ako som zistil tak na Ačko nemôžem držať dlhé zbrane.

Situácia je u mňa taká, že starý otec je poľovník a nakoľko mu už zdravie začína služiť menej a poľovať už nechodí, rád by prepísal jeho dlhé zbrane na mňa. Nikde som sa zatiaľ nedočítal, či sa dlhé nejakým spôsobom delia na športové,poľovné,atď.

Takže moja otázka znie (aby to aj k tomu E-čku sedelo): Keď sa stanem členom streleckého klubu a rovno s Ačkom požiadam aj o Ečko, budem môcť držať spomínané dlhé poľovné zbrane? (guľovnice, brokovnice, malorážky)

Vopred ďakujem za odpovede a som rád že sa o paá týždňov zaradím medzi vás. Ako som sa za posledné týždne pri študovaní fóra presvedčil, je tu celkom fajn partička :)
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Áno, na Éčko môžeš držať aj tieto zbrane.
elegant_nobel

Príspevok od používateľa elegant_nobel »

Ďakujem za rýchlu odpoveď :)
wisdom
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa wisdom »

Ak snimi chces strielat tak urcite E. Ak sa chces venovat polovnictvu v buducnosti ako ja, alebo ich predat tak ti staci poziadat o F. Tu je vsak nevyhoda, ze zo zbrani sa nemoze strielat (ani na strelnici) ale drzat a prepisat na seba ich budes moct.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

apertum:
Upresním - čo sa týka streľby z F-kových zbraní, platí momentálne stav "čo okres to iný názor". Zákon je v tomto smere napísaný nejednoznačne až rozporuplne.
Inak platí, čo tu už bolo spomenuté - ak z tých zbraní chceš hneď aj strieľať, treba radšej riešiť ZP skupiny E alebo D. Ak ich momentálne potrebuješ hlavne prepísať a predísť tak možným problémom (*), bohate ti postačuje skupina F.

Inak F-ko si určite nechaj zapísať bez ohľadu na to, ako sa nakoniec rozhodneš. Stojí ťa jednorazovo len cca 2e za evidenčnú knihu a vie byť veľmi užitočné vo viacerých ohľadoch (príp. pohľadaj príslušné vlákna).


(*) Veľmi podobnú situáciu (otec-poľovník) som v minulosti riešil tiež. Akurát tato to natoľko odkladal, že sme to nakoniec stihli doslova na poslednú chvíľu. Nebolo to príjemné, rozhodne je rozumnejšie to riešiť v kľude kým je čas.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"