Zbroják, skúšky a literatúra

Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Zdravím páni strelci, mal by som znovu jednu otázočku na vás. Chcel by som sa spýtať, či sa okrem zákona č. 190 / 2003 O Strelných Zbraniach A Strelive zmenili aj nejako podstatne otázky na skúškach pred komisiou. Ide mi totiž o to, že som sa už komplet naučil (nabyflil ;-) ) otázky na skúšky, ale z tej červeno-ružovej knižky (rok vydania 2006) a samozrejme aj novelizovaný zákon č. 190 / 2003 O Strelných Zbraniach A Strelive - teda jeho najnovšie vydanie. Prešiel som si komplet všetky otázky v tejto knižke a samozrejme tú časť, ktorá pojednáva o zákone som si upravil podľa posledného novelizovaného vydania. Teda by som chcel vedieť, či sa nejako veľmi zmenili otázky z iných kategórií - B1, B2, B3, B4, C, D a E - súbor otázok z trestného zákona, z trestného poriadku, z priestupkového práva, otázky týkajúce sa ozbrojených zborov / poriadkových útvarov / vojenskej polície, základy konštrukcie - to ale asi ostáva po starom si myslím, poskytovania prvej pomoci - tam budú asi trošku zmeny a praktické ukážky - tiež si myslím že bez zmeny. Veľmi by mi to pomohlo hlavne od tých (bez urážky ostatných samozrejme ;-) ), ktorý pred-nedávnom skladali skúšky pred komisiou alebo či si treba zaobstarať najnovšie vydanie tejto knihy, za vaše odpovede vám vopred ako vždy veľmi pekne ďakujem ;-):lol:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

EDIT: --co som tu predtym slubil, som splnil tym co napisali. Bolo vas vela, tak prispevok stahujem. 8)
eloquent_dhawan

Príspevok od používateľa eloquent_dhawan »

Ako si dopadol v Prievidzi zo zbrojakom? Prievidza je vo všetkom ina u PZ.
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Akurát včera som zaniesol žiadosť a všetky veci k tomu potrebné na PZ, tak teraz musím čakať už len na skúšky, takže ešte neviem popísať celý postup v mojom prípade :wink:
Používateľov profilový obrázok
angelus1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa angelus1987 »

Pri mojej skúsenosti, čo som videl pred pár dňami na skúškach na ZP, tak tam boli otázky minimálne 4-5 rokov staré, a keď som si priniesol modrú knihu na skúšku, policajt si ju prezeral a listoval, že čo je nové v tomto vydaní. Ale v praxi konštatoval, že viac menej všetko je to isté. Takže ja by som sa neobával toho, že budú otázky z aktuálnej knihy, skôr podľa mňa staršieho dáta.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nezabudajte na to, ze kniha otazky netvori. Je to komercna publikacia, nie nariadenie PPZ.
eloquent_dhawan

Príspevok od používateľa eloquent_dhawan »

Na aku skupinu ides? Ak acko ci nemali v PD pripomienky a sproste otazky napr, preco A, Som tiez z PD .
magical_mayer

Príspevok od používateľa magical_mayer »

Zdravím páni,

Som tu nový a hladam odpoved na otazku ktoru som tu na fóre nenasiel.

Ako sucast ziadosti o zbrojny preukaz sa ma prikladat aj odpis z trestneho registru zo zahranicnej krajiny ak som v nej zil dlhsie ako 6 mesiacov. Co je aj moj pripad kedze som sa zdrziaval cca. 10 mesiacov v USA. Neviete mi poradit ako postupovat? Ci napisat na USA ambasadu na SR alebo opacne.

A este mozno taku radu od skusenejsich:
Moja situacia je taka ze mam 21 rokov a planujem zbrojny preukaz. Som na polku student a zivnostnik (mam ziv. list). Myslite ze by som mohol skusit aj Acko? alebo ist na istotu na Bcko a v buducnosti poziadat o rozsirenie aj na Acko.

Dakujem za radu a prajem pekný vecer
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pochybujem že federálna legislatíva USA, resp. štátna legislatíva toho-ktorého štátu pozná niečo ako odpis z registra trestov vydaný na požiadanie občanovi (skús sa spýtať trebárs telefonicky na US ambasáde v Ba) - takže v Tvojom prípade by mala platiť ďalšia časť §17 odseku 3) zákona: "...ak nemôže takýto doklad predložiť, pretože mu ho štát nevydá, predloží čestné vyhlásenie o tom, že nebol v cudzine uznaný vinným z trestného činu, pre ktorý nemôže byť považovaný za bezúhonného, alebo nebol uznaný vinným z priestupku, pre ktorý nemôže byť považovaný za spoľahlivého (§ 19)."
Čo sa týka skupiny A - ak máš dôvod, žiadaj!
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Po americky sa to vola "Lack of a criminal record". Otazne vsak je, ako dlho na to bude cakat. Lajko, poslal som Ti PM, precitaj si ju.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Lajko:
Jednoduchšia cesta je cez to čestné vyhlásenie, ako spomínal Igrlík.
Ale skús si nejako vopred zistiť na okrese, či ti to vyhlásenie budú bez problémov akceptovať. Aby ti náhodou následne pri čakaní na potvrdenie z US neexpirovali papiere od lekára a psychológa, bola by to škoda peňazí aj času.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pz by mal dopytovat dany stat via min. zahranicia/spravodlivosti.
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Len tak mimochodom, ak by niekto chcel zelenú knihu na skúšky, tak ju darujem a dokonca zadarmo... :-)
Za poštovné aj pošlem. Viac info v správe prosím.
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

Ja sa momentalne pripravujem na skusky, este pred podanim ziadosti. Len sa chcem opytat ci je potrebne odpovedat presne tak ako to je v knihe, napr. otazka ohladom bezuhonnosti. Je tam asi milion tych trestnych cinov, staci mi spomenut napr. 5?
A dalsie otazky, kde su spomenute presne zakony. Je potrebne presne vediet, ze podla takeho a takeho paragrafu? Postacuje odpovedat vlastnymi slovami.
Diki
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

staci vlastnymi slovami tak, aby komisia nadobudla pocit, ze vies o co ide

nerobis skusky na sudcu , nemusis vediet cisla paragrafov, ale musis poznat svoje prava a povinnosti atd..
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"