Zbroják, skúšky a literatúra

inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

spherixis : pocuvaj electrona, skemra, igrlika a pod. mne to pomohlo, vcera ( nedela ) som absolvoval doma policajnu kontrolu na ziskanie ZP na A, E, F. Uz len cakam na skusky ako moj syn na vianoce. Ked budem mat v ruke ZP,a NP budem mat vianoce ja :P
Verim chalani, ze sa aj niekedy stretneme spolocne, najlepsie na strelnici :wink:
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

spherixis: podla mna nebudes musiet robit skusky, ked chces rozsirit E na A alebo B. Pokial viem, tak obsah skusky je rovnaky bez ohladu na skupinu. Kazdopadne ak rozsirujes B na E alebo A tak skusky nerobis, toto viem z osobnej skusenosti.

§ 22
Rozšírenie zbrojného preukazu
Policajný útvar, ktorý vydal zbrojný preukaz, vyznačí ďalšiu skupinu v zbrojnom preukaze na základe písomnej žiadosti, ak žiadateľ spĺňa podmienky ustanovené týmto zákonom na vydanie tejto skupiny zbrojného preukazu.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Niemand

Tak to si ma celkom potesil. Chlapci su tu taki ze poradia, odpisu za 15minut stale 8) Ist dakedy spolu zastrielat by sme mohli.
Chcem sa Ta opytat, ako ta kontrola u Teba doma prebiehala a ci to budem musiet absolvovat aj ja, ked ziadam len o skupinu E
Pocul som o tom len velmi malo, skoro nic. Takze nesetri slovami :wink:
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

spherixis: ak ides este len ziadat o vydanie ZP sk. E (predpokladam, ze este ZP nemas), tak tam dopis hned aj B s jednoduchym zdovodnenim ochrana osoby, zdravia a majetku (ak s nimi budes hovorit, tak sa ich hned aj spytaj, za akych podmienok davaju A). Nic viac za to nedas, skusky budes robit rovnake. To, ci sa chodia policajti pytat napr. susedov, zalezi asi od ich vnutornych predpisov, ja som sa stretol iba s tym, ze sa chodia pytat len ked chces A - toto je ale uplne bez zaruky, mozno je to inak.
Kazdpadne sa toho neboj, ak splnas vsetky zakonom stanovene podmienky tak to verim ze dopadne dobre. U nas v okrese sa policajti spravaju velmi profesionalne, nemozem na nich povedat ani pol zleho slova, som s nimi nadmieru spokojny. Viem, ze to asi zalezi okres od okresu, ale hadam tiez narazis na takych, aki by mali byt. :wink:
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Napisal som Ti aj private, neviem ci ti prislo. Mozes mi popisat, ako ta kontrola prebiehala? Nesetri slovami a zacni od zaciatku..Myslim, podal si ziadost a potom prisiel policajt. Dikes
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

Medzi podanim ziadosti a cops kontrolou cca dva tyzdne. Ja podnikam tekze "A"+ "E,F" ( vdaka ti electron na radu ). Pri kontrole boli profesionalny, ci boli aj u susedov - neviem, ak boli, dufam, ze mi to susedia povedia. Ja osobne zistovat ci sa na mna nepytala policia nepojdem. Ucim sa z cervenej knihy a listujem v zakone o zb. a str. Cakam kedy mi oznamia termin skusky a este ju samozrejeme musim urobit. O akom zeleze uvazujes po ziskani ZP?
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

To sa pani dajak ohlasia ci pridu ako prekvapenie ? ? ? Nesom casto doma, tak by som nechcel ostat smutny koli tomu ze ma doma nenasli.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

neohlasujú,prídu na drzovku :D
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ku mne prišiel mládenec v sobotu predpoludním, zazvonil od vchodu, ohlásil sa "polícia", ja som otvoril, zakričal ešte poschodie... pri dverách sa opýtal, či mám zbraň, ja som povedal že áno, ale v ich depozite na amnestiu, a mám žiadosť o zbroják... prikývol, spýtal sa kde pracujem (asi to mal v papieroch, lebo iba prikývol - mal taký klipboard s jednou A4-kou), spýtal sa či nemám problémy so susedmi - žiadny, či pijem alkohol - povedal som že príležitostne si niečo dám... poďakoval a šiel... žiadal som o E,F.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

No jasne, to som chcel vediet. Som si to nevedel predstavit. Myslel som si ze len pride skontrolovat udaje, k Tebe osobne aby zistil ci si to ty, kto tam byva. Dve tri otazky, dakujem, dovi. No len som aj kdesi tu cital na fore ze sa chodil cajt pytat aj susedov ci s nim niesu problemy.. Preto sa pytam na vase "navstevy". Mam branu plnu dochodcov a ty by mali ocom drbat dalsi polrok.A mozno by si na druhej strane potom rozmysleli ci pridu zaklopat ze je nahlas telka :lol: Tu kamarata prisli pozriet vcera, Teba v sobotu, ta asi chodia cez vikend ked ludia nesu v robote. Dik za tip.
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

navsteva uplne v pohode. Rovnake otazky : ucel koli comu ziadam, problem so susedmi, alkohol , drogy, otazka na manzelku ci aj ona chce aby som mal zbran. Ja som ich pozval normalne dnu, nic neskryvam, ani nevymyslam takze v pohode. Nvasteva bez ohlasenia, normalne zazvonili. Ziadne vyrazanie dveri a pod. :lol: Ak mozem poradit a chces zbrojak, zacni odpisom z registra, lekarom, fotkami, strel. klubom a pod. a cim skor, inak budes mat ZP na prijemnu jesen. Az po preukaz zbrane ta to bude stat cca 4.250,- Sk vratane knihy na pripravu. Tak hura na to ...
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa miro1 »

mam jeden dotaz: mam 18 rokov a chcem si spravit skupinu E....športova strelba....dajme tomu že som členom streleckeho klubu....možem v 18 rokoch mat kratku strelnu zbran na športove učely???? za odpoved vdaka
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

áno, podmienky si napísal v príspevku :)
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa miro1 »

electron: vdaka za odpoved...lebo na inom fore som sa dozvedel že to asi nepojde.....tak som v tom chcel mat konečne jasno...takže hovoriš že je to ok...stači mi zapisat sa do streleckeho klubu...poriešit uradne zaležitosti....spravit skušku, vyzdvihnut si zbrojny preukaz skupiny E....zažiadat o nakupne povolenie na zbran kat. B....napr. na CZ 75...Glock 19...ist do obchodu....zbran si kupit....ist opat na policiu....tam mi vystavia preukaz zbrane....ist aj so zbranou domov....dat ju do trezora....a v jeden krasny slnečny den si ju zobrat na strelnicu a slavnostne nabit prvy naboj do komory?????
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

§ 18
Vek žiadateľa

(1) Zbrojný preukaz možno vydať fyzickej osobe, ktorá dosiahla vek 21 rokov,ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Fyzickej osobe, ktorá spĺňa podmienky ustanovené v § 16 a dosiahla vek 18 rokov, možno vydať zbrojný preukaz s vyznačením skupiny D, ak je držiteľom poľovného lístka.
(3) Fyzickej osobe, ktorá spĺňa podmienky ustanovené v § 16 písm. d) až h) a dosiahla vek 15 rokov, možno vydať zbrojný preukaz s vyznačením skupiny E, ak je členom štátnej reprezentácie v streleckej disciplíne a s jeho vydaním písomne súhlasí jej zákonný zástupca.


tzv.byť člen reprezet.,nie je kritický bod v udeľovaní ZP,/aspoň sa tak praktizuje

na ostatné si opat odpovedal
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"