Zbroják, skúšky a literatúra

Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

spherixis

Ked mas EZP nepotrebujes sprievodny list
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

spherixis: Správne čítaš, dobre chápeš... Presne tak!!! Tvoja "búchačka" je legálna len v krajine, ktorá Ti vydala zbrojný preukaz, zbrojný pas, zbrojnú licenciu - jednoducho Ťa zaregistrovala ako oprávneného vlastniť zbraň a súčasne si získal aj povolenie tú zbraň skutočne mať a nadobudol si ju.
Takže ak si chceš v Česku občas alebo častejšie buchnúť, spravíš si zbrojný preukaz v Česku podľa českej legislatívy, kúpiš si tam zbraň a budeš si chodiť strieľať, pokiaľ tam budeš...
Inak len na pozvanie na konkrétnu akciu (súťaž, poľovačka) na presne stanovené miesto a obdobie a so všetkými papiermi v zmysle príslušných paragrafov našej milej 190-ky... :D
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

:twisted: Sa mi zda,ze som tu na srandu :D Som si nevsimol,ze tu na fore prebehla debata, o prevoze zbrani cez statne hranice (ked som pozeral dobre) Uz som to nastudoval a ked mi nic neuniklo, tak pokial nejdem polovat alebo na sutaz,zbran z republiky nedostanem. Pravdu povediac je to pekne na hov.o a dost ma to sklamalo, lebo od leta idem na pol roka mimo republiku a novy ZP a Glock sa budu doma susit v sejfe.... Ja to beriem ako hobby, a toho sa tym padom budem musiet vzdat a nieje mi jasne preco to tak musi byt :evil: Kebyze sa najde niekto, kto ma skusenost, alebo vie o veci viacej.. ( electron sa napr. nevyjadril uz chvilu :lol:)
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

Urob si A-cko a mas po probleme. Nehovorim, ze v tom pripade to je jednoduche, ale aspon teoreticky realne.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

spherixis
:D vsetko tu už bolo zodpovedané,pri "vývoze" zbrane ti ani Ačko nepômôže :wink:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

nie???
Urcite si v tomto zbehlejsi ako ja, ale myslel som,ze ked mas A-cko a vybavis si EZP, alebo sprivodny list, tak to je realne. Ale s tebou sa nehadam Electron....
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

spherixis : ved skusit to mozes. electron nepovedal ze sa to neda, len zakony neobides a ani si ich inak vysvetlovat nemozes. A, E - su platne pre nas, co krajina - ine podmienky. Mas dve moznosti : zajdi na policiu na Moyzeske a spytaj sa rovno co potrebujes, alebo skus buchacku prepasovat. Ja by som na tvojom mieste predtym dal v meste kavu s electronom a porozpraval. ( rad sa pripojim ). Stratit nemas co, len pol roka bez strelby, alebo pol roka za nezakonne ozbrojovanie 8)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

spherixis
pri vystavovaní EZP ti Ačko nijak nepomôže k noseniu zbrane mimo SR,ako píše Niemand,EZP ti vystavia aj na sk.D,E / Inak platia všetky predchádzajúce príspevky
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

EZP + Dčko-samozrejme iba dlhé zbrane
Používateľov profilový obrázok
Peter
prispievateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter »

Na stránke www.kssk.sk E-knižnica sú otázky a odpovede na skúšky vo formáte PDF. Ak má niekto záujem môže stiahnuť.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Na http://www.kssk.sk/ su zoskenovane otazky z cervenej knihy, takze jedine, co je v knihe naviac a na tomto odkaze nenajdete, su vynatky este z niektorych zakonov. Prave sa to ucim, tak som spravil vypis.
Niekomu, komu sa nebude chciet knihu kupovat, bude toto na pripravu uplne stacit, nakolko bude mat presne to iste co je v knihe. :wink:
Na www.zakon.sk su zakony k dispozicii. S tymito doplnujucimi informaciami je ucivo na skusku kompletne.



Tu je vypis zakonov, tak ako su v knihe od Judr. INGRa

• Zakon o strelnych zbraniach a strelive 190/2003
-koplet cely-

• Vyhláška MVSR č. 555/2003 Z.z.
-komplet cely-

A potom:

• Trestný zakon 300/2005 Z. z.
v zneni neskorších predpisov (výňatok)
§ 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 19-30, 36, 37, 94, 95, 96, 122, 128, 294, 295, 310, 321, 323, 324, 354,
359, 360, 397, 398, 419

• Zakon č. 301/2005 Z. z. (Trestný poriadok)
v znení neskorších predpisov (výňatok)
§ 85, 89, 91, 92, 97,

• Zákon č. 40/1964 Zb. - Občiansky zákonník
v znení neskorších
predpisov (výňatok)
§ 132, 135, 659-670

• Zákon č. 99/1963 Zb. - Občiansky súdny
poriadok v znení neskorších predpisov (výňatok)
§ 247, 248, 249, 250, 250a, 250a,b, c, d, e, f, g, h, i, j, 250ja, 250k

• Zakon SNR č. 372/1990 Zb.
o priestupkoch
v znení neskorších predpisov (výňatok)
§ 1-20, 24, 30, 47, 49, 50, 51, 52, 55-60, 66-77, 80-94

• Zakon NR SR č. 171/1993 Z.z.
o Policajnom zbore
v znení neskoršich predpisov (výňatok)
§ 17, 17a, 19, 21-28, 34

• Zakon č. 455/1991 Zb.
o živnostenskom podnikaní (Živnostenský
zakon) v znení neskoršich predpisov (výňatok)
§ 7, 58, príloha č. 3. - koncesované živnosti

• Zákon NR SR č. 145/1995 Z.z.
o spravnych poplatkoch
v znení neskoršich predpisov (výňatok)
polozka 30, 31, 32, 260

• Zakon č. 311/1999 Z.z.
o registri trestov
v znení neskoršich predpisov (výňatok)
§ 1, 7

• Zakon NR SR č. 219/1996 Z.z.
o ochrane pred zneužívaním
alkoholických napojov a o zriad'ovaní a prevadzke
protialkoholických zachytných izieb (výňatok)
§ 1, 4, 5

• Zakon č. 139/1998 Z.z.
o omamných latkach, psychotropných
latkach a prípravkoch (výňatok)
§ 1, 2

• Vyhlaška ÚNMS SR 6. 516/2003 Z.z.
z 26. novembra 2003 o technickom
postupe pri znehodnocovaní, ničení
a výrobe rezov strelnej zbrane a streliva
a spôsobe ich označovania
§ 1-8
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

190/2003 Z. z.

§ 3

Spôsob vykonania skúšky
(1) Skúška sa vykoná do 60 dní od podaniažiadosti
o vydanie zbrojného preukazu. Miesto a termín konania
skúšky môžu byť žžiadateľovi oznámené pri podaní žiadosti
na okres nom riaditeľ stve Policajné ho zboru, inak policajný
útvar oznámi miesto a termín konania skúšky žžiadateľovi najneskôr
14 dní pred vykonaním skúšky. Žiadateľ môže písomne požiadať
o zmenu termínu vykonania skúššky z dôležitých
osobných prekážžok. O žžiadosti rozhodne predseda skúššobnej komisie.
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Táááááákze kluci mam to. :lol: Bolo to vo veéééélkej pohode, snazili sa skôr pomôct ako ublizit. No mne to bolo jedno, ja som to vedel dost dobre, takze sa iba na mna pekne usmievali a pokyvkavali hlavami. Inac kamaratka co tam bola so mnou si vytiahla z praktickej casti otazku, ktora absolutne nebola v cervenej knihe, bolo tam cosi take, ze ako by postupovala ak by jej priamo v hlavni ostal zaseknuty naboj.
Kluci nebojte sa, ako vravim, boli uplne bohovi. Tak Vam ostatnym drzim palce
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Inak chceli vystizne a kratke odpovede. Napr. pri otazke A16-postup pri vyvoze, dovoze...Ta odpoved v knihe je pomaly na celu stranu a im stacilo povedat ze musime mat europsky ZP alebo zbroj.sprievod.list+5dni pred odchodom to oznamit+oznamit to colnemu uradu a pohr.policajnemu zboru.To im stacilo.
eager_bartik

Príspevok od používateľa eager_bartik »

Priatelia....MAM ACKO a ECKO!!!!! Vsetko prebehlo bez najmensich problemov.V komisii boli super.Bol som dovolim si tvrdit velmi dobre pripraveny,takze som na skusky isiel s tym,ze ak sa ma tam niekto nerozhodne za kazdu cenu potopit,tak prejdem.Ale hlavne som sa to naucil kvoli sebe,pretoze nosit zbran je vec velmi zodpovedna a tie vedomosti proste treba mat vo vlastnom zaujme.


Jarik-GRATULUJEM!!!!

z otazok som mal,Drahu strely,zamerny bod,ci potrebuje prislusnik PZ na odnatie zbrane suhlas prokuratora,ci moze mestsky policajt zaistit zbran,potom tu otazku co sa jeden sused druhemu vyhraza a ukazuje mu pistol,dalej tu kde drzitel ZP zastreli psa,ktory ho ohrozoval a neohlasil to,strelne poranenie mozgu,masaz srdca,dovoz,vyvoz a prevoz zbrane,zbrojny sprievodny list,vybitie a prehliadka zbrane a kedy je treba zbrojak na plynove zbrane.

Vsetky otazky /moje aj ostatnych ziadatelov/ boli z cervenej knihy.Dokonca aj ta o ktorej Jarik tvrdi,ze v knihe nie je,tak v knihe je :wink:

S Ackom nerobia vacsie problemy,ale najdolezitejsi je dovod ziadosti.Ten musi byt ozaj dobry a dobre zdokladovany.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"