Zbroják, skúšky a literatúra

magical_leavitt

Zbroják, skúšky a literatúra

Príspevok od používateľa magical_leavitt »

Mam dve otazky, na ktore by som potreboval odpoved.

1. ak chcem poziadat o skupinu D, mam podla zakona dolozit potvrdenie o registracii v polovnickej organizacii. Staci potvrdenie od Slovenskeho polovnickeho zvazu alebo to musi byt potvrdenie konjretneho polovnickeho zdruzenia.

2. poradite mi nejaku literaturu ku skuskam.
eager_bartik

Príspevok od používateľa eager_bartik »

Ja mam knihu STRELNE ZBRANE A STRELIVO od Judr.Jozef Ingr a Mgr.Jozef Maros.V tej knihe je uplne vsetko ohladom ziskania ZP,ako aj teoreticka priprava na skusku.Vrelo doporucujem.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Prave som urobil zbrojak(Senica) a tato kniha uplne staci. Dostanes len otazky uvedene v tejto knihe.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Inac ja som kvoli A-cku musel ist obnovit zivnost, co by ma sice aj tak neminulo ale dufal som, ze to nebude nutne.

inac dalsie moznosti okrem podnikania su asik tieto:
zdokladovat, ze ste podali trestne oznamenie za napadnutie
podat cestne vyhlasenie, ze prevazate vo firme vacsie sumy penazi a inych cenin v dennych aj nocnych hodinach a toto musi podpisat sef firmy kde pracujete a kedze pracujem v US company nechcel som riskovat problemy.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Zdravim pani. Uz ked ste tak v obraze, napiste mi pliiis, kolko teraz stoji podanie ziadosti na ZP skupiny A? Ja viem, ze 500Sk, ale prave vcera som cital na inom fore, ze 2500Sk. Vopred dakujem
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

mno, kedze to mam v cerstvej pamati, tak ti to zhrniem:
vysetrenie u lekara - 600,-(moze sa asik trosku lisist)
ODPIS z registra trestov - 100,-(kolok)
podanie ziadosti na PU v mieste bydliska - 500,-(kolok)
poplatok za vykonanie skusky - 1500,-(kolok)
nakupne povolenie - 500,-(asi tiez kolok, este ho nemam)
a inac vsetky tieto poplatky mas spomenute v zakone
tak vela stastia
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

majac napísal:...
nakupne povolenie - 500,-(asi tiez kolok, este ho nemam)
a inac vsetky tieto poplatky mas spomenute v zakone
tak vela stastia
...a keď si už kúpiš miláčika, tak 150,- kolok za vystavenie preukazu zbrane! :)
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

este otazocka. vie niekto co sa stane ked ma policajti budu kontrolovat(alebo sa nedajboze budem branit), zbranou ku ktorej nemam preukaz zbrane, ale este neuplynulo 7 dni od nakupu zbrane a teda mam u seba A-ckovu cast nakupneho povolenia? je to nedovolene ozbrojovanie alebo nie? nejako si nemozem spomenut na prisluzny paragraf v zakone. Chcem ist totiz vyskusat co som to kupil a nechcem sa dostat na strelnici do problemov, kedze registrovat idem az v pondelok. dik za odpoved
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Zákon neupravuje to,či strieľať alebo nie z nezareg.zbraňou.Keďže ti ju predali ,máš ju legálne.V mojom prípade som si glocka vyskúšal na strelnici a následne prihlásil.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

tak som to urobil tak isto a bolo vybavene. mozte sem pisat na co vsetko ste dostali Acko a v ktorychokresoch? asi teda okrem takych, ze brat bol v komisii a pod. ja to uz sice mam z krku, ale takyto prehlad by ma celkom zaujimal.
magical_stonebraker

Príspevok od používateľa magical_stonebraker »

a este jedna vec.... ked je niekto drzitelom zbrojneho preukazu sk. A, moze nosit zbran s nabojom v komore?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Filo
áno,môže
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

mam jednu taku otazocku, ktora mi uz davnejsie vrta v hlave. Teoreticky, moze si kupit drzitel ZP skupiny "D" kratku gulovu zbran? Vyda mu PZ nakupne povolenie?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Nevydá.Podľa našej platenej legislatívy ti na sk.D nedajú ani 58čku -/samozrejme semi/
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

:?:
Poradte bratovi zaciatocnikovi. Prave som precital kompet cely, 30 stranovy zakon. Chcem ZP pretoze nechem mat na strelnici za zadkom instruktora, ktoremu musim zato este tlacit prachy do drzky. Potrebujem poradit s vyberom skupiny ZP. Strielat chem len na strelnici, to mi staci a tak sa mi na prvy pohlad E-cko pozdava. Len tam je prave podmienka clenstvo v nejakom streleckom klube.... Toto mi prosim vysvetlite, ako na to a pripadne ci neje vyhodna ina skupina. Dik moc! :?:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"