Skupina B

vigorous_gagarin

Skupina B

Príspevok od používateľa vigorous_gagarin »

Zdravim som držiteľom zbrojneho preukazu skupiny D. Chcel by som si dať žiadosť o rozširenie preukazu ešte na skupinu B. Znamena to že budem musiet spraviť skušky ešte raz či mi plati skuška čo som robil na D? Budem musiet doložiť k žiadosti aj nejake potvrdenie o vlastnictve majetku? Ešte citim že budem problem že som študent :)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ak si presiel procesom ako riadny ziadatel o vydanie zp, nebudu ziadne dalsie problemy, ani nalezitosti, okrem kolkov na ziadost.
riadny v zmysle, ze ti D nebolo udelene napr. absolvovanim lesnickej odbornej skoly. keby to bolo tak, tak pri rozsirovani o A,B,E,F tusim musis absolvovat minimalne tie casti skusky, ktore si predtym neabsolvoval, co bude asi tak drviva vacsina skusky.
inspiring_bouman

Príspevok od používateľa inspiring_bouman »

Myslím, že akokoľvek nadobudol ZP sk. D, postup pri rozširovaní je rovnaký. Žiadosť+kolky.
vigorous_gagarin

Príspevok od používateľa vigorous_gagarin »

Najprv som si spravil polovni listok a tak som robil doplnkove skusky. Ziadost + kolky beriem ako samozrejmost tu len ide o to ci budem musiet robit nejake dalsie skusky a ci je nejaky rozdiel v skuskach ked si robim D a ked B . Som student takze neviem ci to nebude nejaky problem predsa je to B-cko. Aj by som sa spytal na policii ale tam robi hrozna zenska ktora nevie poradit len cituje zakony a nieje ochotna poradit alebo vysvetlit. Tak ked uz budem musiet ist za nou nech mam v tom jasno.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

asi som sa v predoslom prispevku prestrelil, na zaklade skusky z lesnictva, ti moze byt zapocitana cast skusky, zbytok absolvovat musis, takze si pravdepodobne absolvoval cely proces k vydaniu zp.
cize ziadost o rozsirenie a kolky a ides.
friendly_wilbur

Príspevok od používateľa friendly_wilbur »

Ahojte. Chcem sa vás opýtať či môže chodiť držiteľ zbrojného preukazu skupiny B strielať na schválené strelnice v ramci SR? Bol som sa pýtať na polícii a tam mi bolo povedané, že zbraň keď je registrovaná v BA tak musím chodiť na strelnice len v BA a nemôžem ísť na strelnicu do BB. Stretli ste sa už s niečím podobným?
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Hej stretli :)
Takych policajtov je vela, nic si z toho nerob a riad sa zakonom :)
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Povedane po lopate, mozes strielat na vsetkych strelniciach v ramci SR, len pri presune na strelnicu musi byt zbran nenabita.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Reagujem na príspevok predo mnou tak radšej necitujem. Mám len sk. A,F tak nemám veľa skúseností... Vysvetlí mi prosím niekto §28 ods. 1 pism. m) ?
prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto zbraň používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú v puzdre alebo v batožinovom priestore motorového vozidla; to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny A zbrojného preukazu
,

Čítam si to stále dokola a z tohto znenia akoby ten, čo má v ZP kombináciu skupín A,E alebo A,D mohol aj zbrane držané na sk. E alebo D prepravovať nabité ?

Alebo to mám posudzovať podľa §27 ods.1 písm a) teda
Držiteľ skupiny A .....zbrojného preukazu je oprávnený .......... zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a), b) alebo c); držiteľ skupiny A zbrojného preukazu je oprávnený aj na nosenie tejto zbrane.........
Z čoho vyplýva nosenie výlučne krátkych zbraní.
Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa gereta »

Mas to hned na zaciatku: "prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto zbraň používať, ...", Skupina ZP A ti umoznuje nosit, ale len urcene kategorie zbrani - presne vymedzene. A ak tam dana zbran nespada, tak je samozrejme PREPRAVUJES a potom ju logicky nemozes mat nabitu. Jedine ak by si mal napr. 58-icku zapisanu na A-cko, co zrejme nemas...
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

Bauer napísal:Mám len sk. A,F
kokos vravíš to akoby si si kúpil teplé rožky :) ako dlho máš už zbroják?
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

gereta napísal:Jedine ak by si mal napr. 58-icku zapisanu na A-cko, co zrejme nemas...
Tie 3 krátke z kategórie B ktoré môže skupina A nosiť by mohli byť zapísané aj na skupinu E. Otázka zrejme bola že či môže nosiť nabitú napríklad krátku .22 LR keď má v preukaze zbrane napísané E a je aj majiteľom ZP A.
D je zbytočné riešiť lebo tam sa so sk. A nič neprekrýva.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Zbrane kategorie B, ktore mozu byt drzane osobou na zbrojny preukaz skupiny A mozes nosit nabite. Dlhe zbrane nemozes npsit nabite
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Presne ako si napísal, tak je to podľa zdravého rozumu. Ale je to aj presne napísané v zákone, ja by som v ale očakával napísané v zákone niečo ako :

....to sa nevzťahuje na zbrane držané na skupinu A zbrojného preukazu.

Vtedy by som takto hlúpo nefilozofoval.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A predsa tak robis. Zbrane sa nepisu na jednotlive skupiny. Jednotlive skupiny ti umoznuju nadobudat rozne kategorie zbrani a podla skupin mozes s tymito zbranami mozes robit to, co zakon dovoluje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"