Skupina B

ingeee
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa ingeee »

Chlapi, a kto Vám dal ZP? Veď máte kartu zbrane, kde je jasne napísané "nosenie zbrane"!!! Ak nie, nemôžete ju nosiť nabitú, ale "prepravovať" za definovaných podmienok ju môžete v zmysle zákona kam chcete! (strelnica, skúšobňa, OOPZ...)
A všetkým prajem príjemné a pokojné sviatky, hlavne bez stresov! :lol:
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

ingeee, zabudol si na toto

(2) Držiteľ skupiny B, C, D, E a F zbrojného preukazu môže prepravovať zbraň a strelivo len na účely

a) opravy, úpravy, znehodnotenia, zničenia alebo výroby rezu zbrane alebo streliva,
b) overenia zbrane autorizovanou osobou, 3)
c) výkonu zamestnania13) alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu, 14)
d) cvičnej alebo športovej streľby,
e) vystavovania zbrane alebo streliva,
f) prepravy zbrane alebo streliva medzi určenými objektmi alebo miestami určenými v preukaze zbrane,
g) odovzdania zbrane alebo streliva do úschovy alebo
h) znaleckého posúdenia alebo kontroly zbrane policajným útvarom.

A pokial viem, ak mas zbran na ZP skupinu F, tak mas urcene miesto v preukaze zbrane, cize nemozes ju nosit kam chces, ako pises
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

nepísal že nosiť, ale "prepravovať"....
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

je uplne jedno, ci som napisal nosit alebo prepravovat, dal som citaciu zo zakona kde je to jasne napisane
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

TomasARN napísal:....

A pokial viem, ak mas zbran na ZP skupinu F, tak mas urcene miesto v preukaze zbrane, cize nemozes ju nosit kam chces, ako pises

Upozorňuješ ingeee-ho že nemôže nosiť zbraň na ZP skupiny F kam chce ako píše, ale on nič také NEPÍSAL...

Ja som ťa poopravil, že on píše o "preprave" zbrani (za definovaných podmienok) na čo ty reaguješ, že:
TomasARN napísal:je uplne jedno, ci som napisal nosit alebo prepravovat, dal som citaciu zo zakona kde je to jasne napisane
a preto sa budem opakovať... Nie je jedno či nosíš, alebo prepravuješ... citácia zo zákona je síce pravdivá, ale ingeee svojim vyjadrením povedal pravdu a tým neporušuje tebou citovaný zákon v ničom...

Mám pocit, že si sa akosi rozčertil aj keď neviem prečo...
Odcitovať zákon nie je zložité, ale pozerám, že je niekedy zložité pochopiť písané myšlienky niekoho iného...
Presne viem, čo tým chcel ingeee povedať a preto som si ťa dovolil iba doplniť (o ingeeho "prepravovaní" a nie nosení...).

Pekný deň,
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

ingeee napísal:ale "prepravovať" za definovaných podmienok ju môžete v zmysle zákona kam chcete! (strelnica, skúšobňa, OOPZ...)
reagoval som na toto konkretne, toto slovo je zavadzajuce, lebo nie je to kam chcete, ale kam zakon povoluje.

Ano, pisal som nosit a nie prepravovat, moja chyba, ze som nepisal presne co je v zakone, ten rozlisuje nosenie a prepravovanie, ja som to skor myslel, nosenie ako hovorove slovo, frazu, nie zakonom stanoveny pojem
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Len si to vytrhol z kontextu. Pisal totiz v zmysle zakona kam chcete a v zatvorke este dodal aj priklady.

Uznavam ze slovne spojenie kam chcete spolu s jasnym vymedzenim kam mozete nie je najstastnejsie ale aj napriek tomu ked si precita clovekcelu vetu snad mu to dojde.

V kazdom pripade ste si to uz snad dostatcne vysvetlili a nebudete mat potrebu tu o tom pisat dalsie dve strany.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"