ZP sk. A - Trnava

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

mich1/peto: a preco nam nepovies ako to bolo? snad to nie je tajne.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ako som povedal nebudem to tu rozpisovat, aby som si nenasral do vlastneho hniezda.

Popis som ti poslal v PM.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

marksman2 napísal: a osobný šarm tiež nemám....
na odľahčenie témy Ti musím oponovať, Tvoje foto hovorí inou rečou :)
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Dnes som skoro odpadol.
Bez akychkolvek problemov, natahovaciek, obstrukcii a vymyslancov mi zapisali 58cku do Europskeho zbrojneho preukazu, nakolko ideme na sutaz do madarska.

Dana policajtka bola veli mila, pekna a este mi aj volali, ze som si tam zabudol ruksak.
Taky som bol z toho hotový.
Po prvykrat som mal velmi dobry pocit, ked som odtial odchadzal. :shock:

Dufam ze to bude uz len takto.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Po dnešnej návšteve OR PZ TT mám len tie najlepšie skusenosti.

Zábudlivostou mi zaniklo členstvo v streleckom klube, čím som sa dopustil priestupku pretože zanikli dovody na E-čko. Priniesol som nové potvrdenie a išiel si vybrat peniaze na zaplatenie pokuty. Pani to nakoniec vyriešila len napomenutím, za čo znovu velmi pekne dakujem. (po tých cca 10 dopisoch a odvolaniach ohladom rozšírenia na A-čko som očakával, že si ma vychutnajú...)

PS: ak si podáte žiadost o rozšírenie a následne odcestujete pripadne nemáte čas, po 7 dnoch od vydania nového sa váš terajší preukaz stáva neplatným a máte povinnost ho do 7 dní vrátit. Je mylné, domnievať sa, že nový začne platit až ked starý odovzdáte, a že starý platí, kým si nevyzdvihnem nový :oops:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

a akym konanim si sa mal dopustit priestupku?

ak si prestal splnat podmienky na drzbu skupiny E, policajny utvar o tom rozhodne podla §26/1f
na zaklade tohto rozhodnutia mas povinnost podla §28/1o odovzdat neplatny zp.

ak ti nebolo dorucene rozhodnutie, tak nevidim to porusenie a teda priestupok.
nieco som prehliadol?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Luke:
Samotné porušenie povinnosti podľa § 28 ods. 1 písm. l) nie je brané ako priestupok?


§ 28
Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ zbrojného preukazu je povinný
...
l) oznámiť policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný preukaz, stratu podmienky bezúhonnosti, spoľahlivosti, zdravotnej spôsobilosti alebo psychickej spôsobilosti, ukončenie miesta pobytu na území Slovenskej republiky, zánik oprávnenia podľa osobitného predpisu pri skupine C zbrojného preukazu, zánik členstva v poľovníckej organizácii pri skupine D zbrojného preukazu alebo zánik členstva v streleckej organizácii pri skupine E zbrojného preukazu do siedmich dní odo dňa, keď táto zmena nastala,
Naposledy upravil/-a yarco v 19 Júl 2012, 07:59, upravené celkom 1 krát.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Pochopil som to následovne. 1.6 mi zaniklo členstvo, Clenstvo bolo obnovené 16.7...Pred 5 dnami mi bola doručená vyzva aby som preukázal členstvo v klube, ak tak neučiním v lehote 5 dní začne správne konanie o odnantí ZP, respektíve skupiny E.

Predpokladám, že som mal povinnost do 7 dní od straty členstva v streleckom klube vrátit ZP...

Prípadne som sa dopustil priestupku tým, že som mal nový ZP ktorý som si nevyzdvihol a tudiš zanikla platnost toho ZP ktorý som mal pri sebe, pretože údaje nezodpovedali skutočnosti (ten rozšírený ZP tam na mna čakal vyše 1 roka ).
Každopadne, chyba bola na mojej strane a cítil som, že nemám morálne právo nesúhlasiť :D
elegant_euler

Príspevok od používateľa elegant_euler »

Dobrý deň chcel by som sa spýtať ako to je z A v Trnave .Mam 35 rokou som konateľ s.r.o už 5 rokou chcem sa spýtať či mi nebudú robiť problémy a či mi dajú A ? Ďakujem
elegant_euler

Príspevok od používateľa elegant_euler »

Dnes som bol na polícii v TT a a A žiadny problém v pohode mi ho dajú stačí výpis Obchodného registra .Veľmi ústretové policajtky .
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Na základe akého zákona/paragrafu/odstavca/písmena treba výpis z obchodného registra? Ja to neviem nikde nájsť.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

nemám živnosť, nie som podnikateľ, nerobím s hotovosťou, nie som sudca, ani policajt-vojak, nikdy som nepodal trestné oznámenie. Ano, chvilku sa priečili, ale dali A. Nechválim sa, len hovorím že to ide aj dnes. Treba si ist tvrdo za svojim. Jasne, na niektorom oddeleni to je lahšie, na inom ťažšie, ale dajú ho všade.
jancco
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa jancco »

Rád bi som sa dozvedel ako prebiehajú skúšky v trnave . či sa nejak moc vypitujú alebo stačí to ovládat a odpovedať stručne a jasne. Žiadost je podaná takže už čakám len na pozvanie a keď všetko dobre dopadne tak A,E,F je moje
eager_nightingale

Príspevok od používateľa eager_nightingale »

Ahojte strelci aj nestrelci. V Trnave som robil skusku na sk. A dna 22.8. Super pohoda a ani pri podaní žiadosti 17.7. mi nikto nerobil problémy a ešte mi aj dievčence poradili, za čo im patrí VĎAKA!!!
leny
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa leny »

Ahoj,
som tu nový. Rád by som všetkým poďakoval, ktorí tu pravidelne prispievate. Veľmi mi to pomohlo sa trošku zorientovať a zároveň úspešne zložiť skúšky na A,E,D.
Rád by som aj poďakoval milým pani policajtkám a prokurátorovi, ktorý mali trpezlivosť a hneď ma nevyhodili za skúšky nakoľko sa mi doma podarilo zabudnúť občiansky. Počkali až mi ho príbuzný doniesol a ja som mohol pokračovať. Nie, že by som sa mal čím chváliť, len som chcel poukázať na ich ľudský prístup k veci.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"