ZP sk. A - Trnava

prowler
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa prowler »

Hej, môžem potvrdiť ústretový a korektný prístup aký majú v Trnave. Od podania žiadosti až po skúšky a následne nákupné povolenia a registráciu všetko bez problémov, poradili vysvetlili..dávno sa mi niečo také na úrade nestalo. Skúšky tiež v pohode, ak videli že človek je pripravený a rozumie tomu čo vraví, nebol problém. Žiadne zákernosti ani chytáky. Skúšky sme spolu so ženou skladali v marci.
friendly_goldwasser

Príspevok od používateľa friendly_goldwasser »

pridavam taktiez pozitivnu reakciu na Trnavske oddelenie. Vcera uspesne absolvovana skuska na A,E,F v stredu idem po zbrojak a nakupko.
David Unkown
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 2 months

Príspevok od používateľa David Unkown »

Zdravím páni prosím vás ma niekto aktuálne skúsenosti s
OR PZ TT ? Chystám sa podať žiadosť o ZP sk.A skrz prácu mám aj vyhlásenie zamestnávateľa ohladom prevozu hotovosti .
A tak isto by má zaujimalo či sú tam docela právnické skúšky alebo tam na to až tak netlačia . Vopred ďakujem za odpoveď a Prajem všetko dobre do nového roku dodatočne 💪🏻
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aké “docela právnické”? Nič v zlom, ale ak nie su ochotný alebo schopný naučiť sa výcuc z jedného zákona a pár paragrafov z ďalších dvoch či troch zákonov, tak ti zbroják nepatrí do rúk, lebo nebudeš mať šajn, kedy a ako zbraň smieš použiť. Ak by si niektorým veciam nerozumel, vysvetlia ti to tu, alebo na kurze. “Docela právnické” sú tie skúšky totiž hocikde na Slovensku.
David Unkown
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 2 months

Príspevok od používateľa David Unkown »

Samozrejme že som ochotný sa naučiť ten výcuc zo zákonov . Očividne som to zle podal tu otázku alebo zle vysvetlil ospravedlňujem sa. Skôr to bolo myslené takým štýlom že či je možnosť to vysvetľovať vlastnými slovami niektoré otázky kde sa mi zdá zákon zbytočne zložito podaný alebo bude lepšie sa to kompletne naučiť od slova do slova nech nepohorím zbytočne . Samozrejme to beriem úplne vážne , vlastniť alebo držať zbraň a strelivo neni len tak je to veľká zodpovednosť . Aktívne sa venujem streľbe uz zopár rokov čiže to plne chápem .. len sa informatívne pýtam a pripravujem sa na to čo má čaká .
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

odpoved vlastnymi slovami je vacsinou preferovana, cim ukazes, ze rozumies o com rozpravas, samozrejme za predpokladu, ze obkecas to naco sa otazka/komisia pyta.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Od slova do slova to potrebuješ vedieť, ak ideš na skúšku na niektorej zo serióznych právnických fakúlt alebo ideš na tzv. justičnú skúšku. Skúška na zbroják vyzerá, ako píše aj Bamboocha, že musíš rozumieť konkrétnym pojmom a vedieť ich vysvetliť. Hoci aj vlastnými slovami. Do akej hĺbky sa pôjde, závisí najväčšmi od prokurátora. Keď si chce človek ušetriť stresy (a aj peniaze), viac než na všelijaké prípravné kurzy by sa mal spoľahnúť na samoštúdium a poctivo to prelúskať... A tým nechcem povedať, že prípravné kurzy a priori odmietam, ale že nič nemôže nahradiť tých pár hodín, ktoré nad tým človek presedí, aby tomu porozumel a zafixoval si to v pamäti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"