Zbrojny preukaz v Poprade

friendly_noether

Zbrojny preukaz v Poprade

Príspevok od používateľa friendly_noether »

Zdravim vsetkych.
Potreboval by som poradit, opytat sa na skusenosti s vybavovanim ZP v Poprade. Niesom zivnostnik,nevlastnim ziadnu nehnutelnost. Nad A-ckom ani neuvazujem, ale chcel by som si urobit B a asi aj E. Poradte...... Dakujem
Naposledy upravil/-a friendly_noether v 14 Nov 2010, 18:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

daj si ziadost o Acko. Mas na to ustavny narok.
friendly_noether

Príspevok od používateľa friendly_noether »

aris:
no mozem to skusit :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

aris napísal:daj si ziadost o Acko. Mas na to ustavny narok.
s ustavnym narokom by som bol opatrny. na orzdiel od usa neviem o tom, ze by sme taketo pravo mali zakotvene v ustave.

avsak, zakon nevyzaduje, aby bola osoba zivnostnik, alebo milionar, na to aby jej mohol byt vydany zp. A.

podla mna je kazda osoba po splneni zakonnych podmienok sposobila ziskat A z dovodu ochrany vlastneho zivota a majetku, nech uz je lubovolnej vysky.

ja osobne si myslim, ze vsetky famy o zivnostnictve a podobne maju na svedomi uradnici na oddeleni zbrani, ktori postupuju hrubo a bez hanby v rozpore so zakonom.

trebalo by uz sudny precedens, ze kazda osoba ma zakonne pravo ziskat zbran na nosenie.
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Cele to je sposobene usmernenim z ODE, vydanom pri zmene zakona v roku 2003...pise sa tam, ze dovodom pre vydanie ZP A je napriklad podanie TO,zivnost,praca v PZ,a podobne.... A prave to slovicko napriklad je najma v PP chapane ako jedine pre to...o tom ze platnost dokumentu uz mozno skoncila by sa dalo mozno uvazovat... Inak dokument je od PPZ, aj to volali na moje oddelenie ci mi ho mozu poslat :-D


Inak neviem o nikom komu by dali A-cko len na zaklade ziadosti...ked tak sa priznajte komu dali ;-) potesilo by...


Na B-cko nechceli nic,iba ziadost. Na C-cko asi len podla zakona, na E-cko sport klub, na F-ko nic nechceli...
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

sa mi vidi, ze niekto z HE takto dostal Acko
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa volmet »

napriklad aj (technicka) spolupraca s operativou OKP je dovod na A 8)
friendly_noether

Príspevok od používateľa friendly_noether »

dekujem Lynk

Takze B-cko by som mal tym padom dostat v pohode? Nebudu chciet niejake zvlastne odvovodnenie? Mne v podstate ide o to, si ist z casu na cas zastrielat na strelnicu. Po sutaziach zase chodit nechcem(na zaciatok), ale mi bolo povedane, za E-cko je asi najlahsia cesta k zbrojnemu preukazu. Nechcel by som dopadnut tak, ze na skuske mi oznamia, ze mi B-cko nedaju, lebo nesplnam podmienky.....
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

pocuj, je tu dost debaty okolo toho co ta momentalne trapi

Bcko dostanes, ak splnis bezuhonnost, zdrav. sposobilost a spravis test.

ale Bcko je, podla mna, somarina.

Ja som tu na fore zachytil pripady, kedy dostali Acko aj ziadatelia, ktori nie su nijak specialni, jednoducho ludia ako ty.
friendly_noether

Príspevok od používateľa friendly_noether »

aris

Ano mas pravdu, fakt je tu toho popisaneho dost vela a je to super forum. Citam tu uz prispevky asi tri dni, a je to tu fakt na urovni. No len pocas toho citania som aj dozvedel, ze zalezi aj toho kde su aky policajti tak neviem. Napriklad sa tu niekde pisalo, ze v KE to idem uplne v pohode co sa tyka A-cka. Ja tu nechcem nikoho otravovat trapnymi otazkami, co uz citali vela krat. Chcel som len vediet, ci nahodou nemal niekto skusensti v Poprade. Som vdacny za kazdy prispevok. :)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

iny kraj iny mrav neznamena, ze niekde mas narok a niekde nie, ale ze policajti niekde konaju viac protizakonne ako inde a preto si bez ohladu na kraj a mrav musis dupnut a byt na to pripraveny.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Wotan, pekne si naštuduj toto fórum, potom kuk do zákona o strelných zbraniach a strelive (pre začiatok stačia ustanovenia upravujúce podmienky vydania ZP), pekne sa to nauč, ak nejakej formulácii nerozumieš, pokojne sa spýtaj tu na fóre.
Takto vyškolený, psychicky pripravený a náležite odhodlaný choď na OO PZ. Ak tí páni alebo tety nebudú chcieť rozumieť tvojim argumentom, spýtaj sa ich, čo teda od teba vlastne chcú. Ak budeš mať pocit, že chcú priveľa, alebo že sú až príliš neochotní, alebo ak budú neoblomne trvať na svojich stanoviskách, potom si ich vypýtaj písomne.
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Skor OR PZ ;-)

V podstate mas pravdu, ale ty si asi este nebol v PP...ak neuznas ze maju iba oni pravdu,vzdy a stale,alebo budes este taky drzi ze si nieco vyziadas pisomne,tak ta velmi radi poslu na opatovne preskusanie odbornej sposobilosti...

Ale tema je o poziadavkach na jednotlive skupiny, takze ako som pisal...inak temu povazujem za opodstatnenu,lebo niekde ti ani B-cko nedaju len tak...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

podla mna daju s odovodnenim "ochrana zivota" co by malo stacit aj na A.
friendly_noether

Príspevok od používateľa friendly_noether »

Dakujem Vam za Vase prispevky

Cervenu knihu uz mam, nastudujem zakon a nabehnem tam este tento tyzden a uvidim co mi nasi skveli pani policajti povedia. Ako napisal Lynk nasi policajti su trosku specificki. Dam vediet ako to dopadlo........
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"