Zbrojny preukaz v Poprade

eager_engelbart

Príspevok od používateľa eager_engelbart »

Netusim, nepredstavil sa a ani na uniforme nemal stitok s menom a ked som ho nechcela viac drazdit, tak som sa na meno nepytala. ale taky mlady, sam tam bol
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

peterson napísal:postup referenta oddelenia zbraní je rýdzo arogantný a v rozpore s etickým kodexom policajta. Ak sa takto policajt správa voči žiadateľom a stránkam všeobecne- je na mieste, aby sa na neho zhromažďovali sťažnosti. Odporúčam postup podobný s novinárom M.Daňom :wink:
Jeho drzosť a kamery sú liek na ego takýchto arogantov
Krasne napisane

https://www.youtube.com/watch?v=A9ebrT_S1M0
eager_engelbart

Príspevok od používateľa eager_engelbart »

Ahojte, no včera som bola opäť podať žiadosť. Pán policajt bol o niekoľko stupňov milší ako v pondelok (možno mal vtedy len zlý deň), ale stále trval na svojom, ze na A nemám nárok. že bol čerstvo na školení, kde im to hovorili, aj mi dal čítať nejaký ich predpis kde sa to písalo (v skutočnosti im vraj na školení hovorili pravý opak, čiže si zasa robil po svojom). keď som mu niekoľko krát zopakovala nech mi v zákone a nie v ich smernici ukáže, kde sa to tam píše a že pre mňa ich smernica neplatí, tak sa bol asi 15 minút radiť s kolegami, keď sa vrátil už bol aspoň ochotný mi zobrať žiadosť a že mi dajú budúci týždeň vedieť či ju schválili. nakoniec mi ju zobral, tak snáď už len na skúšky pôjdem. tak mi 23.9. držte palce, asi mi to dajú náležite vyžrať, dám vedieť :)
Naposledy upravil/-a eager_engelbart v 16 Aug 2014, 22:20, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Obcas mam pocit, ze prislusnici robia na zaciatku konania obstrukcie u ziadatelov ktori maju sancu A ziskat a sucasne v nich nevidia stazovatela, ktory sa bude odvolavat a vyuzivat vsetky moznosti aby A ziskal.
Urcite sa dobre priprav a ak si nebudes nejakou odpovedou ista radsej sa opytaj tu na fore.
V testoch je par otazok ktore su zamotane a skusajuci mozu davat doplnujuce otazky aby ta este viac zamotali.
Nechcem ta strasit len upozornujem, ze to co sa nam moze zdat ako jasna odpoved je v skutocnosti pravny rebus.
Drzim palce a nech si co najskor nasa :-)
eager_engelbart

Príspevok od používateľa eager_engelbart »

Netušíte niekto či v PP dávajú aj fyzicky zbraň do ruky, alebo iba stačí slovne popísať bezpečnú manipuláciu na praktickej skúške.
Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa Boris27 »

ano davaju :wink:
eager_engelbart

Príspevok od používateľa eager_engelbart »

a akú presne mali na skúškach?
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Je predsa jedno akú zbraň dávajú. Nie je tvojou povinnosťou ovládať rozborku/zborku všetkých zbraní na trhu, dokonca žiadnej. A bezpečná manipulácia je rovnaká pre všetky.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 635
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Presne tak.... Rozobratie a zloženie zbrane ani od nikoho nevyžadovali... Vždy išlo iba o popísanie a ukázanie bezpečnej manipulácie....

PS: Jeden na skúške obtiahol zbraň a pritom zabudol najprv vyhodiť zásobník. Dnu bol jeden slepý...
Pri slovách a dam "ránu istoty" sa ho skúšajúci opýtal:" Naozaj to chcete urobiť?"... Ja som si už zapchával uši.... ostatný čo boli vtedy na skúške asi ani netušili čo sa pred tým udialo, lebo nijako nereagovali.... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

:D

Ja som mal asi zaujimavejsi pripad na skuske (LM).. Pri popise vybijania zbrane a samozrejme rane istoty to odpovedajuci namieril priamo na prokuratora :D :D :D ten vyraz stal zato :D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

za také veci vyhadzujem zo strelnice a zo skúšiek by to malo byť tiež
eager_engelbart

Príspevok od používateľa eager_engelbart »

Ahojte, no mam skúšky za sebou. Vzhľadom nato, že som žiadala A, ktoré mi zubami nechtami nechceli dať, som čakala väčší masaker, ale nervy mi aj tak ponaťahovali :) vytiahli sme si otázky, ja celkom v pohode, tak som mala prípravu rýchle za sebou a išla som teda prvá. Každú otázku som dobre zodpovedala, ale pán policajt (ten starší) mal nevyčerpateľnú chuť mi do toho kecať, dopĺňať a poúčať. som mu vďačná za doplnenie môjho vzdelania, ale tak po druhej otázke som už mala pocit že ma klepne, našťastie predsedníčka bola zlatá pani a vždy ma ukľudnila, že ale zodpovedala som to správne, lebo inak to vyzeralo ako keby som odpovedala nedostačujúco. ako čakala som že budú rýpať oveľa viac a nejaké záludnosti, ale na znervózňovanie to úplne stačilo, ešte mali pripomienky aj do prvej pomoci. najlepší bol aj tak záver, keď som mala predviesť vybitie zbrane. mala som dnu nábojnicu co ma celkom prekvapilo, nejak som bola naučená mieriť mierne k zemi a pri natiahnutí som jej v sekunde miernym náklonom pomohla von, načo sa pán policajt zodvihol, že som to urobila zle, že on mne aj ostatným ukáže ako sa to robí. Mne už prišlo tak zle, že som to na záver pokazila a je koniec, že ani neviem čo mi ukazoval, ale tuším mieril rovno a ta nábojnica mu vypadla sama od seba. potom mi oznámili že som skúšky urobila a že môžem ísť. načo som im skoro zdrhla aj s kolkami, to ma zastavili so smiechom že už som sa dopustila vážneho priestupku. takže nebolo to až také zlé ako som čakala, ale pán policajt mal asi potrebu mi dokázať, že to vie lepšie. čo aj by mal vedieť, ja mu to beriem :) takže držím palce ďalším nasledovníkom, netreba sa dať odradiť a potom sa naučiť, aby vás nemali na čom nachytať. zbrojak budem mať hotový skoro až 2 týždne :/ ďakujem všetkým na fóre za rady. :P
Používateľov profilový obrázok
angelus1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa angelus1987 »

Žiadosť podaná v Poprade - prišiel som tam, vysmiaty v dobrej nálade, opýtali sa ma slušne čo potrebujem, zahlásil som im, že potrebujem Áčko, opýtali sa ma na dôvody - tak som začal hovoriť že som živnostník, a už som nedopovedal, mi povedali, že mám nárok - čiže nerobili nejako problémy, samozrejme potom som im povedal aj ďalšie dôvody, žiadosť zobrali (takmer) hneď - keďže som mal blbú fotku, musel som si ísť nanovo vytlačiť dve fotky - ale inak pohoďáci podľa mňa a skúšky mám 18.11., tak držte palce! :)
Používateľov profilový obrázok
angelus1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa angelus1987 »

Skúšky dnes úspešne absolvované - na začiatku bol síce problém so skúšobnou miestnosťou, ale predsedníčka aj chlapci zo zbraní a streliva to vyriešili. Ťahali sme otázky v obálkach, 8 otázok dohromady, celkom v pohode, otázky sadli, takže písomnú prípravu som si ani nerobil a hovoril som z hlavy. V otázkach teoretických aj praktických som mal vybitie zbrane, čiže som dvakrát hovoril prakticky to isté, boli aj doplňujúce otázky, ale nič ťažké, samozrejme okolnosti vylučujúce protiprávnosť konania sa pýtali, rovnako aj beztrestnosť. Celkovo som z tej skúšky nemal zlý pocit, by som povedal, že by som si to aj zopakoval (čo dúfam, že nebudem musieť) :) Kto sa naučí otázky / odpovede z modrej "múdrej" knižky, nemal by mať problém. Preukaz by mal byť cca asi až o 2 týždne, to mi však nejako nevadí, a momentálne sa začínam zamýšľať nad výberom zbrane, ale to budem asi pásať otázky do iného topicu :) Čiže zhrnuto a podtrženo, som hrdým (už čoskoro) nositeľom zbrojného preukazu skupiny "A" :-)

Za pomoc ďakujem všetkým užívateľom fóra, special thanks to Peterson - za cenné rady a pripomienky a rovnako aj správcovi strelnice Strelnica Majer pod lesom a inštruktorovi :)
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

Caute,

Ja sa chcem opytat ako to je s psychotestami. Zalezi to na mojom doktorovi, alebo musim navstivit psychologa?
Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"