Nákupné povolenie

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Lebo mozu a zjavne im to robi dobre, alebo niekomu, kto im to mohol nariadit.
Pomahat a chranit.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

tak o takomto počujem prvý krát... ved to je minutka tak načo ludí trápiť L I F O systémom
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Skúšali ste si niekedy podať 2 nákupné povolenia naraz? Nebol problém?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zakon to nezakazuje, aj 10 naraz si mozes poziadat, ak sa bojis nejakeho problemu napriek tomu, ze poznas zakon, tak potrebujes viac asertivity, ale nie ze sa jej rano napijes a potom pojdes na oddelenie :). Viacero NP paralelne som mal, bez problemov.
Používateľov profilový obrázok
Dudko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Dudko »

Bratia v zbrani, mám na vás jeden technický a možno aj začiatočnícky dotaz ...
Chcem si ísť teraz v piatok poobede po práci kúpiť nové železo do vzdialeného mesta, takže už v ten deň ju nestihnem zaregistrovať, keďže policajti sú u nás len do 15:00 hod. Cez víkend je to passé, v pondelok mám celodenku, takže zasa nič z toho nebude a v utorok je štátny sviatok, takže sa tam dostanem najskôr v stredu. Ja viem, to je ešte stále v limite do 7 dní (kalendárnych), ale môžem ja v tomto čase mať kvéra so sebou takpovediac na zadku, keď nemám preukaz zbrane(?) Či zvyšná časť nákupného povolenia mi v prípade kontroly (hypotetickej) bude nahrádzať preukaz zbrane(?) Ako sa to v praxi rieši(?)
S prvou zbraňou nebol problém, lebo som všetko od NP až po registráciu zvládol za dopoludnie, ale tento prípad som ešte neriešil.

Vopred vám ďakujem za odpoveď!

Dušan
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Dudko napísal:... zvyšná časť nákupného povolenia mi v prípade kontroly (hypotetickej) bude nahrádzať preukaz zbrane...
Presne tak :idea:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Dnes v SC nákupné povolenie na dlhú guľovú samonabíjaciu vystavené behom 7min 30sek vrátane vypisovania papiera, pozdravu, pokecu o nezmyselných fámach a počasí.

A opätovne potvrdené - žiadne nariadenie ohľadom NP neexistuje
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

... to ťa len oklamali, tieto infošky sa zdieľajú iba so zasvätenými a indoktrinovanými. :wink: 8) :mrgreen:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

asakra !
Obrázok
Štefan252
prispievateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Štefan252 »

roman napísal:Dnes v SC nákupné povolenie na dlhú guľovú samonabíjaciu vystavené behom 7min 30sek vrátane vypisovania papiera, pozdravu, pokecu o nezmyselných fámach a počasí.

A opätovne potvrdené - žiadne nariadenie ohľadom NP neexistuje

POTVRDZUJEM

To isté dnes predpoludním OR PZ Prešov. Cca 5 min., bez akejkoľvek diskusie načo, prečo, smernica, termín GF ....

Jediná poznámka:

"NP Vám platí 2 mesiace a po nákupe nezabudnite zbraň zaevidovať do siedmich dní - ale to všetko viete. Dovidenia."

Tie 2:30 min. oproti Romanovi som si ušetril asi preto, lebo som priniesol žiadosť už vypísanú a vytlačenú.

Vzhľadom k termínu GF som očakával davy. V "čakárni" ani na oddelení nebolo ani nohy. Všetci už asi majú svoje vytúžené železo dávno doma. :mrgreen:
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Chlapi, mám dilemu.. Ak si pôjdem teraz v piatok po NP následne povedzme 14. kúpim sapíka bude sa naň vzťahovať doložka zo smernice, alebo mám smolu? Ktorý údaj je smerodajný dátum vydania NP, alebo dátum vydania preukazu zbrane? Alebo kúpim ešte v tento piatok flintu, následne s nákupkom a zbraňou sa vrátim na zaregistrovanie na PZ pravdepodobne po 13- tom. Je to ešte v norme?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

To sú detaily, ktorými sa smernica EK nezaoberá, mala by ich nejako riešiť naša právna úprava.
Ako, to sa dnes môžeme len domnievať a tipovať.
Ak je to možné, stihni to pred koncom GF, inak sa vystavuješ riziku.

P.S. Nehovoriac o tom, že aj samotný GF nie je vôbec 100%-nou záležitosťou a naši zákonodarcovia nám môžu ešte pekne zavariť.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

A čo naša právna úprava na to? Podľa mojej sedliackej logiky záväzný by mal byť dátum na NP, /alebo možno už aj na žiadosti o NP, keďže niektoré oddelenia NP vydávajú až po niekoľkých dňoch/ čiže ak je vydané povolenie ešte v čase trvania doložky, logicky by tá dvojmesačná lehota na NP mala spadať pod tú doložku .. Mýlim sa? Je to pre mňa moc dôležité nechcem sa prehnať kvôli zdrapu papiera z jednej strany republiky na druhú a nakoniec zistiť že aj tak mi to je prd platné..
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Tomas120 tu je doslovná citácia smernice, ktorá sa zaoberá otázkou, čo si tu dal
4a.)
Členské štáty môžu rozhodnúť, že sa potvrdia, obnovia alebo predĺžia povolenia na poloautomatické strelné zbrane zaradené do bodu 6, 7 alebo 8 kategórie A v prípade strelnej zbrane, ktorá bola zaradená do kategórie B a bola zákonným spôsobom nadobudnutá a zaevidovaná pred 13. júnom 2017, ak sú splnené ďalšie podmienky stanovené v tejto smernici. Členské štáty tiež môžu umožniť nadobudnutie takýchto strelných zbraní ďalším osobám, ktorým bolo udelené povolenie členskými štátmi v súlade s touto smernicou v jej znení zmenenom smernicou Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2017/853.
Dôležité som zvýraznil, takže na tvoju otázku smernica dáva jednoznačnú odpoveď a to, že zbraň ktorej sa týka obmedzenie musí byť zaevidovaná pred 13.6.2017 a nie, že iba vydané NP, to znamená že ak niekto bude mať na kartičke zaevidovanie 13. alebo neskôr bude mať smolu. NP je z pohľadu smernice irelevantné budeš to musieť stihnúť do 12.6.2017. A to je ešte otázka ako sa s týmto článkom popasujú naši policajti čo budú robiť novelu lebo smernica umožňuje štátom potvrdiť, obnoviť alebo predlžiť povolenie na takúto zbraň, ale im to nenariaďuje a ak páni usúdia, že je nám to zbytočné tak to nepovolia a máme vymaľované.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Ďakujem za radu, vypadá že ma zajtra bude čakať perný deň..
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"