Postup získania ZP skupiny A

mirec33
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 5 years 10 months

Príspevok od používateľa mirec33 »

Žiadosť o A musí prijať, rovnako aj o rozšírenie...ak nechce požiadaj o privolanie jeho nadriadeného, ak sa bude vykrúcať je povinný ti dať písomné vyjadrenie prečo prijať nechce. Netreba sa nechať odradiť spomenúť inšpekciu na preverenie zákonnosti jeho postupu. V mojom prípade to prebiehalo rovnako, týmto postupom to bolo vyriešené za 5 minút. Po nejakej dobe som tam bol prvý v okrese po zmene zákona čo si dal na nosenie Striboga. 40 minút hulákal, hádzal čapicu o zem drístal ,že sa na to serie a radšej ide do výsluhy ,ale nakoniec som ja odchádzal s preukazom zbrane na nosenie. Podstatné je vždy jednať v kľude a argumentovať. Policajt na oddelení zbraní je úradník v zelenom, ktorý má slúžiť ľuďom, na jeho subjektívnom názore vôbec nezáleží.
mega
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 2 years 11 months

Príspevok od používateľa mega »

Podarilo sa ako ste pisali, dakujem za info
jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa jalso »

Zdravim pani,

sorry ak sa pytam na veci, ktore sa tu uz preberali. snazil som sa aj vyhladavat, ale nenasiel som presne to co potrebujem.

idem si predlzit platnost ZP po expiracii...
1. toto je spravne tlacivo, ktore potrebujem vyplnit? https://www.minv.sk/?zbrane-a-strelivo&subor=274246 nasiel som 2 rozne verzie.

2. pri ziadosti o novy ZP su tak isto prisni co sa tyka zdovodnenia skupiny A ako ked som to ziadal prvykrat pred 10 rokmi? tj oni tu ziadost prijmu, budu nad tym sediet nejaky cas, a mozu my to aj zamietnut ako sa mi to stalo na prvy krat pred 10 rokmi (vtedy odo mna chceli lepsie zdovodnenie, podlozit nejake veci zmluvami, atd)?

vdaka
mirec33
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 5 years 10 months

Príspevok od používateľa mirec33 »

Keď si žiadal o zbroják pred 10-timi rokmi mohol tam byť niekto iný ako teraz. A keďže to na úseku zbraní funguje dosť subjektívne nie je isté ako dopadneš. Záleží len na tvojej svojprávnosti a znalosti zákona.
jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa jalso »

Ja som tam volal prednedavnom, kvoli kontrole ci som na nieco nezabudol vybavit, a pani mi este dodala, ze nech nezabudnem priniest aj vsetky zbrane... to ma prekvapilo, lebo som z toho mal pocit, ze novy ZP bude na pockanie. tj ze zbrane asi potrebuju na overenie vyr. cisiel pre nove preukazy... ale ak to bude taky isty proces ako pred 10 rokmi, tak naco sa tam mam trepat so zbranami?
mirec33
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 5 years 10 months

Príspevok od používateľa mirec33 »

Pani robí nadprácu , vlastníctvo zbraní nemá nič spoločné so zbrojákom, treba ju usmerniť. Ohýbať chrbát až pokiaľ nebudeš ležať je znakom slovákov.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Ak ti nezapisovali čísla hlavní a rámov tak ich budú na nové karty dopisovať. Ak to už máš zaznačené, tak len overia, že sú zbrane OK a karty ti možno aj nechajú, záleží od miestnych zvyklostí. Policajný útvar si môže zbrane žiadať na kontrolu v podstate kedykoľvek podľa paragrafu 67 bod 2b) , a je len dobre, že bežná prax je, že to spájajú s administratívnymi úkonmi keď tak ku nim tak či tak musíš ísť a nie že si ťa náhodne predvolajú.

Od 1.7.2023 pri žiadosti a konaní o vydanie nového zbrojného preukazu vypadáva podudzovanie podľa paragrafu 16 bod h (potreba nosiť alebo držať zbraň) a tým pádom nebude treba Ačko opätovne zdvôvodňovať, dovtedy to budeš musieť zdvôvodniť tak ako pri prvej žiadosti
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

Absolvoval som minuly mesiac.
Na pockanie to nebolo, novy bol za 3 tyzdne.
K A som uviedol len standardnu formulku a stacilo.
Zato PZ hodnotila spolahlivost, hliadka bola u mna doma.
Preukazy zbrani som menil len tie kde som mal este povodne cislo ZP (menil som trvaly pobyt), 3ks a tie som musel priniest na kontrolu.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

jalso napísal: 28 Jan 2023, 19:59 idem si predlzit platnost ZP po expiracii...
Dobre rozumiem, že ZP už máš expirovaný? Lebo ak áno, tak jeho predĺženie už nevybavíš.
jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa jalso »

dakujem za odpovede.
Dobre rozumiem, že ZP už máš expirovaný? Lebo ak áno, tak jeho predĺženie už nevybavíš.
Expiroval pocas covidu, ja som bol v tom, ze stale plati ten vynimocny stav ci co to je, a moj ZP je platny :shock:
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Núdzový stav sa dávno skončil ale mimoriadna situácia, na ktorú je viazané aj predlžovanie platnosti ZP stále trvá - ergo, NEmáš exspirovaný ZP lebo zákon jasne hovorí že stále platí. Ak by si ho mal naozaj exspirovaný, tak máš smolu so všetkým čo to obnáša - zbrane do úschovy, možno pokuta ak si to nestihol, prípadne vačšie ťahanice.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Filip napísal: 28 Jan 2023, 23:05Od 1.7.2023 pri žiadosti a konaní o vydanie nového zbrojného preukazu vypadáva podudzovanie podľa paragrafu 16 bod h (potreba nosiť alebo držať zbraň) a tým pádom nebude treba Ačko opätovne zdvôvodňovať, dovtedy to budeš musieť zdvôvodniť tak ako pri prvej žiadosti
Filip, prečo by to malo platiť až od 1.7.2023?
Obsahuje to už súčasné znenie zákona.

§ 24 Nový zbrojný preukaz
(2) Na konanie o vydaní nového zbrojného preukazu sa primerane vzťahujú § 16 až 20 s tým, že sa preukázanie odbornej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti nevyžaduje, ak tento zákon neustanovuje inak. V konaní o vydanie nového zbrojného preukazu policajný útvar hodnotí zdravotnú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo, bezúhonnosť a spoľahlivosť žiadateľa o vydanie nového zbrojného preukazu a ak ide o držiteľa skupiny C zbrojného preukazu, skupiny D zbrojného preukazu alebo skupiny E zbrojného preukazu aj odôvodnenie potreby naďalej držať alebo nosiť zbraň a strelivo. V konaní o vydanie nového zbrojného preukazu držiteľovi skupiny A zbrojného preukazu alebo držiteľovi skupiny C zbrojného preukazu, ktorý má vydaný zbrojný preukaz na výkon zamestnania, policajný útvar hodnotí aj psychickú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

yarco - moja chyba, zle som si pozrel časovú verziu ^^;
babayaga
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 1 month

Príspevok od používateľa babayaga »

Zdravím, ďakujem za pomoc pri získaní ZP skupiny A, E, F. Na tomto fóre som čítal všetky možné diskusie a veľa cenných informácií som získal. Dokonca by som mohol povedať, že to bola formalita. Vybavenie psychotestov bez problémové. Prišiel som, spravil som testy, zaplatil som išiel som preč. Klinická psychológia fakultná nemocnica Nitra. Podanie žiadosti prebiehalo doslova že bez problémov. Tu som použil informácie od členov fóra. K žiadosti som priložil prefotený živnostenský list, prefotený občiansky, A4 papier v ktorom som rozpísal dôvod + všetky ostatné potrebné dokumenty samozrejmosťou. Na mieste mi oznámili termín skúšky. Dokonca aj po tom, ako zistili že mám priestupok proti občianskemu spolunažívaniu, o ktorom som ani nevedel.. :D . Po podaní žiadosti som bol raz na obvodnom policajtom oddelení na 10 minútovú debatu s príjemným policajtom. V deň skúšky všetko fajn. Bolo nás 15, ja som bol posledný na zozname. Na otázky som odpovedal viac menej vlastnými slovami. Samozrejme chceli počuť určité frázy ako dbať na zvýšenú opatrnosti pri manipulácií so zbraňou alebo že dávame pozor na ochranu majetku a zdravia. Skúške som vyhovel, povedali že za týždeň bude zbrojný a rovno ak chcem, viem vybaviť nákupné povolenie na počkanie.

Ak to celú zhrniem.
Všetky potrebné dokumenty ako psychologický posudok som vybavoval asi týždeň(začiatok mesiaca Február). Žiadosť som podal 9.2.2024 a termín na skúšky som mal 22.2.2024, vlastne 2 týždeň od podania žiadosti. Vydanie zbrojného preukazu za týždeň od skúšky. Dokopy od začiatku po to že budem mať zbrojný v ruke tak 4 týždne.

Ďakujeeem
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak… podľa reportáže TV JOJ ide MV SR sprísňovať podmienky pre získanie ZP. Návrh hodlá predstaviť do konca roka. Zatiaľ bez ďalších detailov. Máme sa na čo tešiť.
:evil: :evil:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"