Bratislava V - Petrzalka

Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

Ďakujem,užitočná rada pre mňa,aspoň to budem vedieť lepšie s robotou naplánovať :)
friendly_dijkstra

Príspevok od používateľa friendly_dijkstra »

Čaute, ja som tam robil tento rok na jar A a E, prvá žiadosť, hneď teda na "nosenie" - doniesol som všetky dokumenty k predkladaniu žiadosti predvypísané, nachystané, v prílohe na A4 odôvodnenie (no nie som podnikateľ, SBS, právnik, nenosím veľké množstvá peňazí a pod.), kópiu VŠ diplomu (vynechanie otázky o zdravotnej starostlivosti) všetko som dal mladšiemu pracovníkovi, ten preštudoval, zavolal staršieho pracovníka - ten sa hneď začal pýtať, prečo, čo a ako, a hlavne načo, slušne som odpovedal, hovorí, že to asi nevezmú, ale že uvidia, že sa dohodnú a zavolajú mi. Všetko som im tam nechal na stole, akože pre mňa vybavená vec, bol som celkom rozhodný, ale neagresívny. Pozreli na seba, keď som sa tváril, že nikam nejdem bez toho ich "pohovoru", a tak sa spýtali, či sa stihnem naučiť a či môžem prísť o cca 10 dní na skúšku - ja že jasné. Tak sme sa rozlúčili. Čakal som, či niekto príde za susedou, že aký som a podobne, hliadka sa neukázala, dostavil som sa na skúšku - pomerne skoro ráno (problém s parkovaním), otázky po príprave úplná pohoda, odpovedal som v podstate rovnako, ako sú napísané odpovede v modrej knižke, zo zdravotnej starostlivosti som mal odpustené. Manipulácia so zbraňou - dali mi takú starú ČZ, že nech nabijem, vybijem a pod. - nedávali ju všetkým, čo boli so mnou na skúške (bolo nás asi 20). Okrem toho, že som nevypustil kohútik všetko ok. Vyšiel som von, a za 3 minuty prišiel "komisár", že všetko ok, že mi to dajú a že nech si prídem po papiere asi o 5 dní.
Bola tam so mnou celkom slušná znôška rôznych ľudí - starý poľovník, mnoho mladých ľudí, nejakí evidentne podnikatelia (jeden odpovedal predomnou, čo to ani nečítal - mňa brali mory, čo to vymýšľa, komisárov tiež..). Ja mám len dobré skúsenosti, napriek tomu, čo sa o BA V hovorí a píše.
Pozn. - nákupko a ostatné bez problémov.
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

Áno hovorí sa na nich veľa,ale podľa mňa sú to hlavne ľudia a robia si len svoju robotu..Podľa mňa sú úplne v pohode,bola s nimi aj sranda :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Páni, treba to písať aj sem, verejne? Aby ste v dobrom rozmare a z dobrých úmyslov nenarobili niekomu zbytočné škody...
:oops:
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Pred casom prislo na BA V k zmene komplet osadenstva a z mojho subjektivneho pohladu k lepsiemu.
cestny.pirat
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa cestny.pirat »

Devriz napísal:Co si ja pamatam skusky boli kazdy mesiac a vzdy to davali posledny stvrtok v mesiaci.

aktualne su to dva terminy do mesiaca, a na kazdom 20-30 ludi. ziadost v januari, skusky v marci.
klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa klapek »

Su v pohode, povedali mi ze problemy neexistuju, povedali kde si spravit na rychlo fotku, a ze tlacivo z netu je stare dali nove, a hned povedali termin skusky, ziadal som A.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

az nato, ze tlacivo z netu je uplne vporiadku.
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

mne tiež povedali,že to tlačivo,ktoré som si priniesol stiahnuté z internetu nieje dobré a dali mi svoje...
Používateľov profilový obrázok
MadRabbit
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa MadRabbit »

Tlačivo z netu je OK pokiaľ si predlžujete zbroják, pre prvožiadateľov majú nové tlačivo, ktoré je takmer úplne totožné s tým na nete, jedine je tam pridaný riadok, kam pri podávaní žiadosti rovno napíšu termín skúšky (teda samozrejme ak je už v tom čase známy)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

tlacivo je dobre, vyhovuje zakonnym podmienkam (obsahuje vsetky polozky, ktore treba mat v ziadosti). Preco na jednotlivych oddeleniach ZaS maju ine je ten, ze si tak ulahcuju pracu - nemusia dohladavat ostatne info v sysytemoch.
klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa klapek »

je ale pravda, ze som musel donest vypis z OR... ked som povedal ze to tam asi nie je v pokynoch, tak to tam zacal citat, ale som sa sam ponukol ze to o dve hodiny dodam.
t1n4
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa t1n4 »

Ziadost na Acko uspesne podana, tlacivo som si stiahla z netu a vyplnila doma, chceli po mne notarsky overenu kopiu zivnostenskeho listu, po dolozeni ziadost prijali bez komentara :) Uz len spravit skusky.
eloquent_einstein

Príspevok od používateľa eloquent_einstein »

Tiez som si robil zbrojak A v Petrzalke. Poviem to takto, som bezuhonny obcan, skoncena VS a zamestnany. Mal som pripravene vsetky papiere. A aj tak sa tvarili ze mi zbrojak A nedaju, resp. nebudem vobec pripusteny k skuske, ze vsak nemam na neho narok a vobec potrebu nosit zbran a podobne bla bla....No ale...nakoniec som bol zavolany na skusku ( nepytajte sa co tomu pomohlo, to tu nechcem rozpisovat) :D
Skuska dopadla dobre, ale nebolo to zas nejaka pseudoskuska za ucast. Dost poctivo som sa ucil, aj na pripravnych kurzoch TCA som bol, takze som to urobil.
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

Jack napísal:Páni, treba to písať aj sem, verejne? Aby ste v dobrom rozmare a z dobrých úmyslov nenarobili niekomu zbytočné škody...
:oops:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"