Bratislava V - Petrzalka

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Citat a prezit su dve rozdielne veci. To ze 10 ludi neuspeje neznamena, ze to nie je nemozne, alebo tazsie ako inde.
eager_jennings

Príspevok od používateľa eager_jennings »

A ked budem ziadat len o B treba byt tiez pripraveny na nejake neprijemnosti od policie?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

napíšem to inak. Na BA5 má dosť ludí sk.A a nepotrebovali mať známosť. Ak si ale policajti dali námahu niekomu vyvrátiť jednotlivé body jeho odôvodnenia a KR PZ to potvrdilo- chybu treba trošku hľadať aj u žiadateľa.
eager_jennings

Príspevok od používateľa eager_jennings »

A od coho zalezi ci si policajti daju namahu mi to vyvratit? Od sympatii alebo od coho ak splnim vsetky formality
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

neziadaj o zp
eager_jennings

Príspevok od používateľa eager_jennings »

Poziadam radsej len o b kedze same nejasnosti citam
Používateľov profilový obrázok
wronski
prispievateľ
Príspevky: 484
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa wronski »

Formalita je nutny ukon pri vydavani ZP (podanie ziadosti,cvokar,skusky atd).Peterson ti asi chcel len napovedat v zmysle zdravého sebavedomia a obhajit si to o co ziadas.
eager_jennings

Príspevok od používateľa eager_jennings »

Chapem,ale dost ma to odradilo ked som cital jak inych vyhodili ze nemaju narok,abo ze musia mat ziv.list a pod.aj ked si vsetko vedeli obhajit rozumnymi argumentmi aspon co som cital
Používateľov profilový obrázok
wronski
prispievateľ
Príspevky: 484
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa wronski »

eager_jennings

Príspevok od používateľa eager_jennings »

Vdake to mam uz davnejsie.precitane. Ty si tiez ziadal v BA 5?
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

wizard: riesis tu voloviny. Ak si podas ziadost, ktoru si dokazes obhajit a budes na skupine A trvat, tak je jedno ci podavas ziadost v BA 5 alebo BA756 alebo v Humennom.

Ak si dopredu predposrany, ci so svojou ziadostou o skupinu A obstojis, zacni vazne uvazovat nad tym, ci ten zbrojak naozaj aj chces.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Podla prispevkov by som to zvalil na mladicku nerozvaznost. Pockaj si s tym, dozrejes.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

cubitko napísal:Ak si podas ziadost, ktoru si dokazes obhajit a budes na skupine A trvat, tak je jedno ci podavas ziadost v BA 5 alebo BA756 alebo v Humennom.
IMHO nepravda. Vid prispevok cloveka "zvnutra" stranu dve dozadu:
peterson napísal:No a ak nastane u niekoho presťahovanie na okres, kde si policajti tykajú s božstvom "ktojepánjasompán"- kľudne môže nastať nová situácia a žiadateľove dôvody nemusia byť dostatočné...
Na zaklade toho, ze situacia v BA V moze a podla viacerych prispevkov nie len v tejto teme aj je ina, sa necudujem wizardovi, ze stale opakuje tu istu otazku a konkretne na ludi, ktori maju realnu skusenost s danym oddelenim - lebo mu este taky neodpovedal. Ja som si ohladne sanci na ziskanie Acka na "mojom" oddeleni tiez zistoval pred tym, ako som ho podaval, nevidim na tom nic zvlastne, ze si chce niekto zistit aktualny stav.

wizard - kladne vybavenie ZP skupiny A je (bohuzial) vysoko individualne a aj subjektivne, zalezi tak jak od konkretneho oddelenia, ak nie rovno od konkretneho cloveka za prepazkou, tak aj od ziadatela - ano aj od toho ci je podnikatel, kolko ma rokov rokov a mozno aj od toho ake tricko si v ten den oblecie. Legislativa na SK (bohuzial) neurcuje presne co je dostatocne preukazanie "potreby nosit zbran", co dava ludom, ktori o tom rozhoduju, prilis velky priestor na spekulovanie. Ale to co ti tu uz viaceri napisali je tiez pravda - iste a sebavedome vystupovanie, samozrejme podlozene potrebnymi vedomostami o tom o co vlastne ziadas a na co mas pravo, ti mozu velmi pomoct - aj ked nie su 100% zarukou toho, ze ti Acko daju (ale bez toho je sanca na ziskanie zbrojaku takmer nulova). A napomoze ti mozno viac ako informacie po ktorych sa tu pytas - co na druhu stranu zas chapem, presiel som si tym tiez, clovek chce ist do boja, ktory ocakava, s co najviac relevantnymi informaciami.
eager_jennings

Príspevok od používateľa eager_jennings »

Vdaka mrzo si jeden z mala co mi tuna normalne odpisal,nechapem tie niektore prispevky si autori mali radsej klepnut po prstoch a nepisat tu veci co nikomu nepomozu,ale asi ich to bavi niekomu dokazovat ze maju navrch,fakt ubohe...
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

vieš wizard, ono pýtať sa dookola to isté tiež neni prejav múdrosti. vyzretý človek sa dokáže oboznámiť so zákonom, zhodnotiť svoje silné a slabé stránky a pripraviť sa na to. je určitým prejavom vyzretosti sa vedieť k niečomu odhodlať a ísť za svojím stanoveným cielom. pýtať sa dokola to isté a čakať na to že ti niekto nadiktuje čo presne máš hovoriť. takže neurážaj sa hneď a skús to chápať tak, že ludia ťa tým vedú k určitej samostatnosti, ktorej budeš pri Ačku potrebovať viac ako dosť. nakoniec prídeš na to že síce máš Ačko, ale do práce je zákaz nosenia zbraní, že kopa ludí zbytočne provokuje a tvári sa premúdrelo a ty si budeš kúsať do jazyka aby si nemal chuť im názorne ukázať a vysvetliť v čom sa mýlia. lebo buďme k sebe úprimní, kedykolvek prídem na strelnicu a dorazí tam nejaká skupinka, tak 3/4 z nich sú odchovanci akčných filmov a to sú zážitky, keď nevedia trafiť terč na 5 metrov. policajti a vojaci vo výslužbe sú kapitola sama o sebe. takže skús sa najskôr vydýchať, povedať si že ideš do toho a ukáž im že si to dal aj bez ich návodu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"