Nákupné povolenie na Sa vz.58

vigorous_hofstadter

Príspevok od používateľa vigorous_hofstadter »

Ozivim tuto temu po niekolkych mesiacoch. Je mozne vz58 dostat na skupinu zp "A" ? :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Asi sotva.

§ 5 Zbraň kategórie B
(1) Zbraňou kategórie B je
f) samonabíjacia palná zbraň, ktorá bola konštrukčne odvodená alebo upravená zo samočinnej zbrane,

...

§ 27 Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu je oprávnený
a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a), b) alebo c);
vigorous_hofstadter

Príspevok od používateľa vigorous_hofstadter »

Hmm, to poznam. Ale ci znahodou niekto ... :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Dá sa, poznám takého. Je to ale iba chyba úradníka vypisujúceho kartu zbrane, nemyslím že ti to dáva zákonné právo takú zbraň so sebou skutočne nosiť.
Používateľov profilový obrázok
Kelly
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Kelly »

trosku OT
Zoid. Nie je to trosku chyba aj drzitela zbrane? Ze si neprekontroloval spravnost udajov ihned po vydani preukazu zbrane?
... mna aspon vzdy k tomu nutili, aby som si vsetko prekontroloval a az potom podpisal prevzatie do tej ich knizky
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

To, ze uradnik Odd. zbrani vyznaci na kartu zbrane aj ine skupiny ZP nez tu, ktora opravnuje drzitela ZP nadobudnut konkretnu zbran neznamena, ze z tohto preklepu vyplyvaju drzitelovi ZP (majitelovi zbrane) aj prava a povinnosti vyplyvajuce z tej irelevantnej skupiny ZP.

Takyto preklep nastastie este neznamena problem a necini kartu zbrane neplatnou, horsie je , ked uradnik urobi chybu vo vyrobnom cisle (aj take som zazil, nastastie som si to vsimol hned)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

asdfg1 napísal:... Je mozne vz58 dostat na skupinu zp "A" ? :lol:
Zoidberg37 napísal:Dá sa, poznám takého. ...
Zoid, ale Tvoj známy dostal NP na tú zbraň ako vlastník ZP (okrem A) aj skupiny E :!:
Iba na skupinu A, ako sa pýta asdfg1 - no-no :evil:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Igrlik: vyznačili mu tam všetky skupiny čo mal v zbrojáku - AEF.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

novy system bude tieto problemy eliminovat
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

roman napísal: Takyto preklep nastastie este neznamena problem a necini kartu zbrane neplatnou, horsie je , ked uradnik urobi chybu vo vyrobnom cisle (aj take som zazil, nastastie som si to vsimol hned)
To mam aj ja pri jednej zbrani... zamenene I za 1. Vsimol som si to az neskor a riesit to neriesim.
Zoidberg37 napísal:Igrlik: vyznačili mu tam všetky skupiny čo mal v zbrojáku - AEF.
Ja mam tieto skupiny na kratkej aj ked si myslim, ze A a F sa trosku nemaju radi. Tiez som si vsimol az neskor...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

nie
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"