Aký dôvod uviesť do žiadosti o zbroják?

Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

V Kezmarku ziadam.
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Čaute chalani, chcel by som sa na niečo spýtať. Budem žiadať o sk. A ZP a ako som lustroval tu na fóre, budem teda aj potrebovať zdôvodniť moju žiadosť, prečo chcem sk A ZP. Keďže nie som podnikateľ / živnostník a ani som nikdy (našťastie) nepodal trestné oznámenie za napadnutie mojej osoby a pod., tak by som sa vás chcel spýtať, či by mi uznali ako dôvod aj to, že moju mamču vozím / sprevádzam ku klientom, ku ktorým dochádzame kvôli práci. Ona je totižto živnostník-masérka. Chodí ku klientom dosť nepravidelne, to znamená že hocikedy cez deň či už doobeda alebo aj hlavne na večer. Bojí sa chodiť sama (a my doma sa o ňu bojíme samozrejme takisto) a keďže nosí aj značnú hotovosť pri sebe ma požiadala, či by som ju teda nemohol sprevádzať. Už dlho si chcem spraviť ZP a mám už aj patričné skúsenosti so zbraňami (aby si niekto nemyslel že si chcem spraviť ZP len kvôli masážam) a teda či by to bol vhodný dôvod na udelenie sk A ZP - teda ochrany mojej osoby a osoby mojej mamči pri prevoze peňazí / presúvaní sa ku alebo od klientov. Ona má už cez 50 rokov a nemá ani vodičák, nie to ešte ZP, ona sa na tieto veci necíti no :D. Samozrejme že by mi spravila čestné prehlásenie na tieto skutočnosti písomne, čo by som potom priložil ku mojej žiadosti. Čo myslíte, mohli by mi to uznať ako dôvod v žiadosti ? Díky za odpovede ;-).
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Nech ti napise ona ako zivnostnik potvrdenie, ze jej ako syn zabezpecujes odvoz dovoz na miesto vykonu prace aj v neskorych vecernych hodinach, kedze sa strachuje o svoju bezpecnost aj hotovost, ktoru so sebou prevaza.
Ale toto vsetko zavysi on konkretneho oddelenia, mozno aj konkretneho cloveka, ktory ti bude ziadost vybavovat. Idealne keby si sa ozval nikomu z PD, ktory to uz ma za sebou, vedel by ti asi konkretnejsie poradit. Alebo si na oddelenie zbrani zajst sam a normalne sa spytat, tak som spravil aj ja. Mozno sa dozvies, ze nemusis spekulovat vobec a nevyzaduju nic specialne dokladat. Inak tak vseobecne sa da povedat, ze by to mal byt dostatocny dovod, podobne zdovodnenie som mal aj ja od svojho zamestnavatela, kedze nejake lajstro u nas vyzadovali a kedze som to chcel mat co najrychlejsie vybavene, dodal som im ho. V zakone samozrejme nic take nie ako uz isto vies, ale proste maju radi nejaky papier dolozeny ku ziadosti niekde.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Som nazoru ze nepis bajky (myslene dlzkou textu, nie obsahom), lebo cim viac toho napises, tym viac ta mozu tahat za slovicka. Este sa toho chyti inspekcia prace a dostanes pokutu za pracu na cierno.
Priloz im k ziadosti mapu kriminality a nech oni dokazuju ze to nestaci.
Ked je policajt hlupak, tak sa snim budes tahat tak ci tak, ked je normalny tak mu to stacit bude.
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Díky chalani za vaše názory, určite si ich zapamätám aby som vedel lepšie potom postupovať. Ale vzhľadom k tomu že som teraz mimo domova na nejaký čas, nemôžem na P.Ú. zájsť osobne ale až keď sa vrátim. Inak založil som aj novú tému ,, ZP sk. A v Prievidzi " len mi tam ešte nikto neodpísal nič, čo je zvláštne asi tu nie je na fóre nikto z Prievidze - takže aj takto som sa už pokúšal zistiť čo a ako ;-). No nič budem musieť vydržať teda až do príchodu, keď ja ale nerád čakám :D, inak ešte raz dikes za vaše názory, vážim si to ;-)
friendly_wilbur

Príspevok od používateľa friendly_wilbur »

Dnes som bol s bratom na ORPZ BA V. Brat si išiel podať žiadosť na skupinu B a F. Odôvodnenie na skupinu B mal klasicky „ochrana osoby a majetku“. Policajt jeho žiadosť neprijal, lebo ako dôvod ochrana osoby a majetku mu nestačila. Vyžadoval veci ako keby žiadal o skupinu A (potvrdenie že bol napadnutý, podanie trestného oznámenia). Viete mi poradiť aký dôvod by mal uviesť, aby mu to prešlo. Ďakujem
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

Dovod uviedol dobry, ale jeho nedostatocne sebavedomie alebo neznalost bola dovodom ze neuspel. Policajny uradnik musi ziadost prijat. nechal sa odbit na klasickom policajnom folklore. nech tam ide a ziada aby bola ziadost prijata. ak nie tak nech uvedu pisomne dovod.
....a nastuduj si forum ....je to tu vela krat preberane
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Nech tam prijde znovu podat si ziadost na sk. A. Policajt ho mozno ukeca na sk B a budete obaja radi :-D Ako to uz bolo uvadzane x krat ak ziadost neprijme, dole maju podatelnu.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

S arogantnym policajtom sa nebavis.
Das mu ziadost a na hlupe poznamky odpovedas: "Ak ma ziadost nedostatky, adresu mate. Pekny den prajem. Dovidenia."
Pripadne podaj ziadost na podatelni.
Ako pisal luxus, s takym sebavedomim ti to neda snad nikto(a uz vobec nie BA5 kde zbrojak nedaju snad ani sebe :D).
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

V rámci svojstojného prostredia BA V. ťažko niečo uvádzať. Majú svoj vlastný právny poriadok, nereagujú na existenciu právneho poriadku Slovenskej republiky, hybernujú v ťažko definovateľnom vákuu. Pokiaľ nezažaluješ na súde, nevyriešiš. Jedine, že by si preukázal príslušnosť k takáčovcom alebo sýkorovcom, potom by si automaticky dostal "A".
bluk
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa bluk »

Ja som podaval ziadost cca 2 mesiace dozadu(B,F) a uplne bez problemov + dodatocne som pridaval E pred skuskami
elegant_ardinghelli

Príspevok od používateľa elegant_ardinghelli »

Zdravím vospolok.
Som tu nový, zo strelnými zbraňami mám už skúsenosti, nakolko bol otec dlehé roky (vlastne celý pracovný život) v PZSR a ako ochrankár, navyše su zbrane jeho hobby, takže som ich mal všade okolo od detstva. Teraz mám 30 a už by som si spravil aj zbroják, nech môžem chodiť strielať aj sám, zakupiť si vlastnú zbraň atď. Preštudoval som si tieto témy, viem postup, ochotu/neochotu udelovať A, ale ako som zistil, v BA, kde mám trvalý pobyt, je velmi velký rozdiel kde sa žiada. V BA IV. a V. zjavne neradi dávajú akýkoľvek ZP... Ja budem žiadať n II. v na Ružinovskej -máte niekto vedomosť, ako sa k tomu stavajú tam? Jasne je to individualne, záleží na sypatiách, odôvodnení, policajtovi za okienkom, ale vo všeobecnosti ako sú tam naladaný. Ďakujem.
Len podotknem že napriek policajtovi v rodine a známostiam to riešim absolutne bez protekcie, bez ohanania sa menami alebo podobne.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Neber to v zlom ale keby si naozaj študoval témy tak by si túto otázku nepoložil. Aby som nebol za zlého tak odpoveď znie v BA 2 majú dobrý postoj a nemal by si mat s tým problém. Problém by bol v petržalke myslím že 5 obvod. Takže ako tu už x krát odznelo ,najlepšie je raz skúsiť ako 100 krát počuť. Inak si aj v zlej téme pretože sú tu osobitné témy na obvody. Držím Ti palce a prajem veľa úspechov.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja by som to označil skôr za taký stred. BA2 tiež nedáva Ačka iba tak na požiadanie a aj na tomto fóre už boli jedinci, ktorí s jeho získaním mali veľký problém.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Myslím že dosť záleží aj na konkrétnom človeku a jeho vystupovaním. K arogantnemu sa nebude nikto milo správať
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"