Návšteva polície pred skúškami na ZP

friendly_dirac

Návšteva polície pred skúškami na ZP

Príspevok od používateľa friendly_dirac »

Ahojte, podal som si žiadosť o vydanie ZP skupiny A. Pán policajt bol veľmi milí, odôvodnenie je že vraj v poriadku a nebude s tým problém. Niektorí tu na fóre spomínali, že polícia robí pred skúškami návštevy v mieste bydliska žiadateľa za účelom overenia jeho spoľahlivosti. Nemám problém, ak by sa povypytovali susedov, aj rozumiem tomu, prečo to robia. Akurát ma zaujíma, či je pravidlo, že zaklopú resp. zazvonia aj u mňa doma. Zatiaľ bývam s rodičmi (ešte cca 3 mesiace) a im som o ZP nehovoril. Sú pokročilého veku a asi by ani nepochopili dôvod, pre ktorý ho potrebujem. Preto ma to zaujíma, či polícia oboznámi aj ich o tom, že som žiadateľ o vydanie ZP. Ak máte skúsenosti, ďakujem o podelenie sa s nimi. Ďakujem..

PS: mám doma trezor, ku ktorému mám prístup len ja.. takže so zbraňou neprídu do kontaktu ani náhodou.. keby niekoho zaujímalo..
Naposledy upravil/-a friendly_dirac v 22 Okt 2012, 11:15, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

preco zakladas novu temu ???
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

paulie: poziadaj o ZP az ked budes samostany
ozon
expert
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

1. takato tema tu nie je.
2. asi kazdy byval chvilu s rodicmi a asi kazdy mal sem tam s niecim s nimi problem.
3. takmer vzorovo jednoducha a konkretna otazka - ak na nu niekto nevie odpoved, nech neprispieva zbytocnym balastom. Ak by mal kazdy pisat svoje pripomienky, za chvilu ma forum milion stran.

Ak nikto nebude prispievat, tema sa sama prepadne dole.
Ak bude vediet niekto nieco k veci, napise a zostane to tu aj pre buducnost.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ozon

nepisalo sa o tom?
Paulie napísal: Niektorí tu na fóre spomínali, že polícia robí pred skúškami návštevy v mieste bydliska žiadateľa za účelom overenia jeho spoľahlivosti. Nemám problém, ak by sa povypytovali susedov, aj rozumiem tomu, prečo to robia.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Paulie: postup hliadky príslušného OO PZ podľa tvojho bydliska nemôže nikto predvídať. Mladý četník dostane žiadosť o previerku na tvoju osobu. Akým spôsobom ju vykoná je len na jeho fantázií. Niekto ju urobí profesionálne a stručne v zmysle položených otázok a niekto má pocit dôležitosti a bude sa tváriť ako niekto, ktorý ti ide povoliť dýchať :)

Dôležité bude aký bude výsledok lustrácií tvojej osoby v inf.syst. MV SR a ako obstojíš na skúškach(tvoje vedomosti)
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

2 Paulie: Mňa preverovali teraz v štvrtok aj piatok. V štvrtok bol policajt v mieste trvaleho bydliska, doma bola len mama. Opytal sa jej na štyri veci:
a, či niesom agresivny
b, či nepijem alebo nefetujem
c, či nemam problemy zo zakonom, nebol som trestany
d, či mam dôvod žiadať o ZP
Až ked sa jej opytal na ten dôvod na ZP, zistila aky je vlastne dôvod policajnej navštevy a divných otázok.
V piatok zas bol u mna v praci a pýtal sa ma zhruba na to iste. Priateľsky sme si pokecali, vysvetlil som mu dôvody, policajt si u nas kúpil taktický doplnok a korektne sme sa rozlučili. Návšteva cca 15 minut. Dôvodom na tieto opytovania doma a u susedov či v praci je, že Žiadosť o ZP dostane konkretny policajt na posúdenie. No na zaklade tých navštev a rozhovorov dá alebo nedá odporúčanie na konkretne skupiny (žiadam A a C).

Musim uznať, že policajt, ktorý kontroloval moju Žiadosť o ZP mame velmi podrobne vysvetlil o čo ide, upokojil ju, že to nieje ni extra, iba normalny postup a odporučanie mi da. Mama je trochu stresak ale vzala to velmi pohodovo.

Takže odpoveď na tvoju otázku je: ÁNO povedia im že ide o ZP, ale až nakoniec.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tzv. "odporúčanie" v dožiadaní neni.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Nehadam sa, možno to povedal len aby mamu trochu ukľudnil. Ako vravim mama je stresak.
jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa jalso »

ja som robil ZP pred par mesiacmi, a u mna na kontrole neboli.
bol som trosku aj sklamany :)
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Mna osobne nik nepreveroval a ano som si tym isty.
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

@ Paulie... chvílu počkaj, veď píšeš, že o 3 mesiace už nemáš bývať s rodičmi, tak predpokladám, že budeš meniť aj trvalé bydlisko... nebolo by odveci, mať nové doklady písané na novú adresu, že :idea: ?
friendly_dirac

Príspevok od používateľa friendly_dirac »

vsetkym dakujem za prispevky..

jalso, cunitko: o ake skupiny Zp ste ziadali? ak to smiem vediet..

jedine co mi z toho vyplyva je, ze nepreveruju kazdeho.. a ak ano, tak urcite navstivia aj ziadatela, nie len susedov..
friendly_dirac

Príspevok od používateľa friendly_dirac »

2weird2die: ziadost je uz podana, takze pockat sa uz neda..
jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa jalso »

AEF

ale o A som sa s nimi dohadoval, prvy krat mi zdovodnenie vratili ako nedostatocne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"