Tunning Hatsana

vigorous_brown

Tunning Hatsana

Príspevok od používateľa vigorous_brown »

Zdravím Vás priatelia,
kupil som Hatsan mod. 75 cal 5,5 mm. Chcem ju trochu upraviť výrobca uvádza výkon 230 m/sek avšak ja som ju kúpil vo výkon 175 m/s. Chcem ju upraviť na vyšší vykon, výmena pružiny, no nevime aku pružinu mam použiťa a ešte niekolko uprav. poradte mi prosim.

Oplatí sa mi tam kupovať večšiu pružinu či ako to mam spravit?

A ešte chcem sa spytať niekoho kompetetného. Skúšal som ju nastrelovat, n a 10 metrov to išlo ako tak , ale na dvadsať metrov to vkuse išlo do ľava a cielnik mam už oprety o kraj a ide to len tak tak. MOžno to je aj preto, že používam diabolo Gamo predator, a strela sa počas letu roztvara no neviem, poradte. Mate podobnu skusenosť? prosim.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

No neviem ci tu mezi nami je nejaky diabolkar. :cry:
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

no na hatsane ze su zle mieridla to neni ziadna novina tam treba bud dobry puskohlad alebo nove mieridla miyslim ze lepsia aj jednoduchsia volba je puskohlad pretoze sa lachsie zhana a je lepsie sa s nim striela ten cielnik si daj na stred a posuvaj si to pomaly aj ked sa ti zda ze to je hodne vedla a skus ci sa ty mieridla neklepu ked sa ich chytis
inspiring_benz

Príspevok od používateľa inspiring_benz »

Ahojte, viem ze to nie je k Hatsanovy, ale je to stara tema o tuningu vzduchovky, tak naco zakladat novu temu no ne? Takze oplati sa podla vas niako vylepsovat tuto vzduchovku (Umarex Perfecta) ? mate s nou niekto niake skusenosti ? aku max. ustovu rychlost moze dosiahnut ? je od toho Franta ci co :) to F-ko v 6-uholniku tak moze byt ze je zoslabena kvoli prevozu z nemecka? za odpovede dik
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Oliver Petrovič napísal:to F-ko v 6-uholniku tak moze byt ze je zoslabena kvoli prevozu z nemecka?
F v 5 uholníku je označenie že spĺňa DE zákonný limit (7,5J). Je to nemecká značka ktorú tam vydáva (tuším) BKA.

Pri vývoze zvyknú DE eshopy ponúkať u niektorých modelov "exportfeder" teda silnejšiu pružinu. U niektorých vzduchoviek ale zvyknú bývať aj iné úpravy zabezpečujúce nižší výkon. Každopádne taká zbraň ak z nej chceš dosiahnuť viac ako 7,5J vyžaduje úpravy (výmena pružiny, piestu,...) proste ju musíš rozobrať.

Takto označenú vzduchovku by som ja osobne určite nekupoval.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"