Vyber vzduchovky

friendly_galois

Príspevok od používateľa friendly_galois »

http://www.internetovypredaj.sk/index.p ... m1=28&sid= tento co som daval link tak mam ku nemu jednu otazku... Ma to 6x zväcsenie... Da sa akoze normal od nuly zväcsovat az do 6tky alebo ma to rovno 6x... Asi to ze mozem normal od nuly do 6 ne ? Len sa chcem uistit...

A na obrazku je aj s montazou... Ta nebude dobra ?... Alebo potom treba kupit inu ?...
inspiring_chaplygin

Príspevok od používateľa inspiring_chaplygin »

bude mít rovnou 6 ale na 10 metrů si s nim nepicneš, protože je to zvětšení na tak krátkou vzdálenost moc velký, a budeš mít zozmazaný buď pozadí nebo kříž.....a ja nevim, jaký to bude mít montáže, jestli si něco koupíš a montáže tam budou tak mi je nafoť a pošli na mail, já ti napíšu....
friendly_galois

Príspevok od používateľa friendly_galois »

Hmm... Tak asi kupim tu 4x32... Lebo ja chcem asi tak na 10 metrov strielat... Keby to bolo take ze od nuly do 6 alebo tak aspon od 4 do 6 tak by to bolo super...

Ale optiku asi kupim neskor... Najprv mi treba poriesit tu vzducovku... Slaviu 631... Pretoze niekde ju maju za 3300 - tam nemozem na dobierku zobrat... A tam kde mozem tak maju ju za 4300 to je sakra velky rozdiel...
inspiring_chaplygin

Príspevok od používateľa inspiring_chaplygin »

jj, kup to po netu
friendly_galois

Príspevok od používateľa friendly_galois »

No prave, ze u frana tu 631 maju po 3400, ale problem je, ze musim platit prevodom a az potom ju dorucia postou... Ja chcem na dobierku... Ze ju zaplatim ked pride kurierovi... A tam kde toto robia maju tu vzduchovecku za 4400 sakra...

A myslis, ze by mi ju poslali aj bez prilozenia OP ? Pretoze oco je v zahranici a sme volali cez skype... A povedal, ze nechce mat ziadnu zbran v byte... Takze mi ju nechce kupit... Tak hladam sposob aby som si ju kupil sam... Pride... Zaplatim... Oco trocha pokrici, ale vyhodit mi ju nemoze...

A myslis, ze HATSAN mod.55S je dobry ? Vyzera dobre a ma dobru cenu... Myslis, ze bude dosahovat aspon podobne vysledky ked ne lepsie ako Slavia 631 ?

A nestacil by mi puskohlad s priemerom 20 ? Su lacnejsie a chcem aj s väcsim zväcsenim... napr. http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... cts_id=624

Mohol by si mi ukazat na nejakom obrazku aky je to velky rozdiel ? Akoze napr. odfotene ako sa cez ne prehliada... najlepsie na jednom obrakzu...
inspiring_chaplygin

Príspevok od používateľa inspiring_chaplygin »

hm, kloukám že to máte na těch vaších obchodech na houby......Bez OP si to neobjednáš, Jinak já sem s tim otce sral asi měsíc, a nakonec řek že když to bude z mý kasičky tak mi to koupí, a koukej kde sem dnes: http://www.euroshooting.eu/index.php?We ... etail=1092 .....

Hatsan 55 bude myslím srovnatelný se slávii, to záleží jak si dobrý střelec.

A fotky ti sem hodim v pondělí, protože se mi zrovna vrátí moje stařičká slavia 625, na které je provizorně Norconia 4x20, a budu to srovnávat s Českou zbrojovkou 3-9x40....(nic jinýho už doma nemám...)
friendly_galois

Príspevok od používateľa friendly_galois »

A nevies aky vykon moze mat ten hatsan ? Na stránke shopu tam pisu ze okolo 240 m/s (nesom si teraz isty)... Na stranke vyrobcu pisu, ze az 320 m/s (comu velmi neverim)...

A kolko metrov moze mat dostrel ta vzduchovecka ? Myslim akoze tolko metrov, v ktorych dokaze este trafit tam kde zamierim... Alebo mozes uviest aj dostrel... Kde to akoze spadne... brok

A to tu na tom fore nikto iny neni ??? Ze iba ty pises ...

A inac to je fakt... Regol som sa aj na gunshop forum a tak ta neochota zo strany uzivatelov a hned nadavanie na mna .... Tak to ja neviem co som im urobil alebo co im je... Hned zevraj porusujem pravidla, ked som si ich precital a nic... To je sila... Nevadi aspon ze ty odpisujes tu...
inspiring_chaplygin

Príspevok od používateľa inspiring_chaplygin »

jj, na gunshopu to znám, a tvé příspěvky jsem četl :)..... je fakt že by si to ale mohl aspoň umístit do jiného theardu, jako např.:jen o vzduchovkách to by nadávali míň, tady žádný takový theard není, tady je konverzace na bodu mrazu jak vidíš......to jenom pár lidí je tu aktivních.....

Jen si představ na gunshopu mají každý týden asi 3 takové fora na způsob toho které si založil, tak sou naštvaný :)

Jianč ta 55 hatsan, doplivne to přes 100m ale to už jenom doplivne.......
Rychlost diabolky se bude pohybovat kolem 200 m za sekundu, a na 50 metrů by si s tím měl trefit plechovku (ale musíš mířit trochu nad, už to padá...), na 30m se s tim dá ještě slušne trefit.....
friendly_galois

Príspevok od používateľa friendly_galois »

A dal by sa nejako zvysit neskor vykon ? Myslim napr. zmenou pruziny a ci sa da niekde kupit pruzina do tejto vzduchovky a kde ?... Po pripade pasovala by tam napr. zo Slavie 634 ? Myslim, ze ma silnejsi vykon... Nwm presne tak ma oprav ked ne...

A este, ze ci by nebolo lepsie kupit rovno Hatsan Mod. 60S 5,5mm. Ma to take podobne parametre aj rychlost, ale kaliber iny a nwm este co mozno presnost... Nwm... Ale stoji to iba o stovku viac... Nwm ci ma vyznam kupovat 5,5mm, malo by to potom väcsiu priestrelnost a take pusky su silnejsie potom asi ne ?... Tak porad...

Aka je to automaticka a manualna poistka ?...
inspiring_chaplygin

Príspevok od používateľa inspiring_chaplygin »

do 631 nejde narvat pružina ze 634...Jinak tu pružinu koupíš normal na netu, a neměj strach opotřebuje se až za hoooodně dlouho.já bych tomu jinak výkon moc nezvětšoval, a ty to stejně zatim asi nedokážeš se v tom hrabat, tak bych se na to......

K tomu hatsanovi....Psal si 60s, tak si asi myslel tu 55s žejo? :?: ....
Tak ten se dá sehnat i v 4,5 kalibru a tu 5,5 bych nekupoval, bude mít sice větší ranivý ůčinek, větry s níbudou hejbat míň ale Je pomalejší, hodně padá, a 4,5 je podle mě lepší........

a co si myslel těma pojistkama?
friendly_galois

Príspevok od používateľa friendly_galois »

Na gunshope tam niekde pisali, ze sa da do 631 narvat pruzina 634....

Ale ja som myslel skor, ze do Hatsana 55s alebo 60s ci sa neda kupit niekde silnejsia pruzina a ako to bude neskor s nahradnymi dielmi ... Daju sa lahko zohnat ? Napr. v predajni ci by mi napr. objednali a tak ?

A myslel som Hatsan mod. 60s... (5,5mm) Ci by nebol lepsi ako 55s... (4,5mm)
Rychlost je pri 55s 250m/s a pri 60s 225 m/s...

A aky myslis, ze moze byt rozdiel v tychto dvoch puskach ? Akoze, ked vystrelim zo 60s s 5,5mm tak dopluvne asi o kolko menej ako ta 55s 4,5mm ?

A este tie poistky... Tak v obchodoch internetovych pisu napr. ze:
Pojistka s automatickou, resp. manualní funkcí dle volby střelce. Zde pouze manualní funkce. (hatsan 55s)

Tak aky je rozdie medzi manualnou a automatickou poistkou, nac to je dobre ? Ja som videl akurat taku co zatlacis po namiereni a strelis... To bude asi manualna a aka je automaticka ?

Odkaz na obidve flinty:
http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=2179
http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1524
inspiring_chaplygin

Príspevok od používateľa inspiring_chaplygin »

já se v hatsanech moc nevyznám, možná něco zjistíš tady? - http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=646

jinak 5,5 doplivne míň než 4,5 asi tak o 50m
friendly_galois

Príspevok od používateľa friendly_galois »

Tak o 50 m to je moc... Ale myslis, ze aj s 4,5 mm by sa dalo "polovat" napr. na potkany alebo vrabce ? :D Len chcem vediet aku to ma silu...
inspiring_chaplygin

Príspevok od používateľa inspiring_chaplygin »

jaj já s tim tohle střílim pořád Např.špaček 30m death :)
friendly_galois

Príspevok od používateľa friendly_galois »

Hmm... Tak to je dobreee :) Uz sa tesim na vzduchovku :D

Edit:
Docital som celu temu o hatsanoch na gunshope a dost som sa prestrasil ako to je s tou vzduchovkou hatsan 55s...

Zevraj sa neda dobre nastrelit... Hlavne pri 10m... Potom spust ma nejaky velky odpor... Dalej pruzina praska dost skoro pri asi 1000 vystreloch aj menej...


Tak ja fakt nevim :-( Som zuuufalyyyy...
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"