Vyber vzduchovky

inspiring_clarke

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Pekná téma, som si pri nej zaspomínal na mladosť :D .. Ja som začínal zo starou ruskou vzduchovkou, ktorá mala už vtedy niečo za sebou, drážka na cielniku bola tak hrubá, že by som do nej zameral na 10 metrov aj 2 plechovky od piva :D jednoducho bolo potrebné dostať ju do oka. Tá ma naučila strielať za každých podmienok, žiadne rozmaznávanie.. a potom som prešiel na slaviu 631, tú mám asi 15 rokov a doteraz nastriela na 15 metrov rozptyl max 1 cm s najlacnejším strelivom, s kvalitnejšími diabolkami zabíjam muchy :D a slušne sa s ňou dá nastrielať kľudne aj na 30 m, nikdy som neľutoval ani nepremýšlal nad zmenou.
inspiring_khorana

Príspevok od používateľa inspiring_khorana »

Zdravim, chlapi poradte s vyberom vzduchovky, v tomto smere som lajik. Hladam nieco kvalitne a presne kludne aj pouzitu v dobrom stave, ci uz tu, na bazosi alebo na inom fore. Este najpodstatnejsia vec a to cena, do 200 eur.Viem ze to nie je vela, ale nejaka pouzita by sa mozno nasla.
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Niečo kvalitné, presné a cena max 200€ :roll:

S631 v dobrom stave a ušetrené peniaze minúť na hocičo iné...
... a budeš na tom lepšie ako keď si kúpiš gamo alebo nejaký iný shit do 200€.
matias
prispievateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa matias »

Buď skutečně slušnou Slávku z bazaru nebo risknout firmu Norica
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Slaviu 634 (trocha silnejsia ako 631) kupis v plaste za 188, klasiku v dreve za 203 EUR. Ja som kupil svojim krstnatam Slaviu 630 (trocha starsia a lahsia verzia), co sa da dostat za za 159 EUR. Vsetky ceny su za fungl nove zbrane zo stranky hermesu, ktory nie je zrovna najlacnejsi.
inspiring_khorana

Príspevok od používateľa inspiring_khorana »

Dakujem za kazdu odpoved, vcera som sa zhodou okolnosti zastavil v jednom obchode. A pozeral som si slaviu ale predajca mi spominal ze mi ju neodporuca pretoze jej vyrobu prevzal iny vyrobca a kvalitovo to uz nie to co byvalo. Rozmyslal som este nad toutu vzduchovkou Weihrauch HW 57. Chystam sa v decembri za bratom do nemecka cize by som ju vedel kupit cca 240 eur, cize by to bolo trosku viac cez rozpocet ale kvalitovo by to malo byt na slusnej urovni. Co poviete ?
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Kuk sem napríklad, máš tu aj moju mini-recenziu na vzduchovky značky Hämmerli + nejaké foto, porovnanie, atď .....
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=22&t=12507
inspiring_khorana

Príspevok od používateľa inspiring_khorana »

Som si to precital a tu Hämmerli HF 750 mi odporucal jeden predajca, ze s nou maju dobre skusenosti a ze mi ju vie dat za 128.9 e, Ale radsej by som chcel nieco s pevnou hlavnou ako ma hammerli 900 ale to uz si uz mozem priplatit 40 eur a kupit rovno tu hw57. Neviem musim si to nechat prejst hlavou. Ale podobne som si kupoval aj zbran a nakoniec som si kupil tu najdrachsiu variantu, aj ked dovody kupi boli samozrejme ine.
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

advisory napísal:Chystam sa v decembri za bratom do nemecka
Ak chceš kupovať v DE tak by si mal vedieť že tam majú pre vzduchovky max. limit 7,5J.
Vzduchovky s takýmto limitom sú v DE značené s F v päťuholníku.
Obrázok
Takže by si musel prikúpiť "exportnú pružinu" (export feder) čo by znamenalo ďalšie náklady a rozoberanie novej zbrane.
inspiring_khorana

Príspevok od používateľa inspiring_khorana »

O tom viem, daju sa kupit rovno sety aj s tou pruzinou 15J, broky, terciky a ked sa zoberie cely tento set tak sa priplati len 9 eur (pricom samostatne pruzina stoji 12 e ) kedze tam je zlava na set co je zanedbatelna polozka, priladam link http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/19408
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Nebásni :wink: ...na jednej strane si už aj rozhodnutý a na strane druhej už chceš snáď len to požehnanie ... či ? 8)
Nie je zlá, aspoň na rôznych fórach idú dobré recenzie, no voľba je len na Tebe.

Ale vezmi aj iné okolnosti.
Po čase Ťa prestane baviť klasické strieľanie a tak príde na rad aj optika. Takže rátaj aj s tými ďalšími nákladmi (lebo si spomínal cifru DO 200€)...a v konečnom dôsledku sa dostaneš v pohode k sume 300€. :lol:

Ja mám Hamerličku 900, kupovanú aj s optikou. Momentálne je optika teraz síce na malorážke, no na tom malom priestore sa aj tak so vzduchovkou nemá význam onačiť sa s kukerom...to už nie je zábava.
inspiring_khorana

Príspevok od používateľa inspiring_khorana »

Pises ze casom by ma to bez optiky prestalo bavit a nizsie pises ze na takom malo priestore nema zmysel. Cize ano alebo nie optika. Pozeral som si aj na zivo H900, pomerne tazka ale nemal som moznost si ju vyskusat. Co sa tyka ceny vysie som aj pisal ze tych 200 eur by uz malo byt za nejaku pouzitu ale medzitym som si tosku nastudoval a precital nejake fora a pochopil som ze nato co budem chciet budem musiet siahnut viac do vr3cka
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Pises ze casom by ma to bez optiky prestalo bavit a nizsie pises ze na takom malo priestore nema zmysel. Cize ano alebo nie optika.
Si ma nepochopil.
Optika jednoznačne áno, ALE :

Ja vravím o sebe a o svojom dvore. Vzduchovku mám na rekrečné strieľanie a na dvore si občas dám pár rán. Optika by mi veľmi priblížila terč, nedá sa strieľať viac ako na tých 20 metrov.
Malorážka je iná káva, s tou strieľam na väčšie vzdialenosti a na terče maximálnej veľkosti A4...od 50 m vyššie, takže tam už je optika využitá.
inspiring_khorana

Príspevok od používateľa inspiring_khorana »

Uz mi to je jasne :-) Tak uz som si vybral aj vzduchovku aj optiku, dakujem za vsetky rady, prajem pekny den :-)
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Tak potom sem hoď nejaké info aspoň ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"