Vyber vzduchovky

inspiring_khorana

Príspevok od používateľa inspiring_khorana »

Vzduchovka WEIHRAUCH HW 97 K Special, Kaliber 4,5 mm
Optika Nikko Stirling Gold Crown Airking 4,5-14x50 Mil-Dot
Pružina WEIHRAUCH 15 J
friendly_nobel

Príspevok od používateľa friendly_nobel »

Z vlastnej skúsenosti môžem iba potvrdiť, že je to výborná vzduchovka. Mám HW 97K už nejaký ten rok a vystrelených množstvo JSB - čiek. Trošku drahšia ale slúži perfektne.
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

a nechcel si niečo do 200E ? :roll:
inspiring_khorana

Príspevok od používateľa inspiring_khorana »

Treba si citat aj dalsie prispevky ktore som pisal tak to pre teba skopirujem ,,Co sa tyka ceny vysie som aj pisal ze tych 200 eur by uz malo byt za nejaku pouzitu ale medzitym som si tosku nastudoval a precital nejake fora a pochopil som ze nato co budem chciet budem musiet siahnut viac do vrecka,,
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Podľa vás, ktoré dlhé pružinové vzduchovky sú lepšie/presnejšie - "klasické" zlamovacie, alebo tie s napínacou pákou?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Čo ja viem, tak väčšina ja za napínaciu verziu. Dôvod je ten, že pri tej zlamovacej dochádza (môže dôjsť) po určitej dobe k nejakej vôli a tým aj zhoršeniu presnosti streľby.
Ja sa tiež k tomuto názoru prikláňam, no môžem sa aj mýliť.
Mám Hämmerli Hunter Force 900 Combo.. 8)
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Túto? http://meget.sk/zbrane/sk/produkty/deta ... 0-combo/48
Predajcu mám 700m od domu, tak rozmýšľam o nej aj ja. Si spokojný? Chcem ju predovšetkým na tréning, kedže z dlhej zbrane som strieľal párkrát v živote :D
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Jojo...presne táto.
Fasa mašinka na rekreačné strieľanie, taký zlatý stred. Trochu ťažšia, ale s oporou sa to dá zniesť. Ak si ju poriadne nastrelíš, ide všetko tam, kde to položíš. Ak netrafíš, chyba bude v strelcovi a nie v puške. 8)
Optika je solídna, tu mám teraz na malorážke. :wink:
Drevo je z čerešne, veľmi pekné vyhotovenie, v reále ešte krajšie ako na fotkách.
vigorous_newton

Príspevok od používateľa vigorous_newton »

mam otazku, potrebujem vybrat vzduchovku pre 13 rocneho chalana chce chodit so mnou strielat tak by som mu o dovolil ale len pod mojim dozorom. ktoru by ste odporucili pre neho su aj take varianty?
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Najlepsie ist do predajne a osahat si viacero modelov. 13 rokov je takto na fore len cislo, malo hovori o fyzickej zdatnosti. Su chlapci v tomto veku co uz udrzia revolver .357 a su aj taki co neudrzia ani 10 sec vzduchovku zaprenu do pleca v stoji v relativnom klude. Asi plati cim lahsi model, tym bude lepsie. Ale otazka je, ci je preferencia strelba v stoji, s oporou/bez, v lahu...
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Neviem ako su k dispozicii na Slovensku, ale pozri si nejaky Magtech ARY (Y = youth). Ma to od 3.5 do nejakych 7.5 J podla modelu. Mala, lahka, kratsia pazba nez dospele modely, slabsia pruzina (lahsie natahovanie). Velmi prijemna spust na vzduchovku, presnost slusna - plechovku od piva s nou na +-20m trafim z ruky kazdou ranou. V Cechach boli posledne okolo 1500 CZK (~ 60EUR).

Dalsie co mame doma je rusky Bajkal MP61. Tiez vhodne pre decka, hlavne ma uspech ten zasobnik na 5 diaboliek. Prevedenie je "ruske" ale vzhlad napriek tomu dost atraktivny. Spust tiez velmi rozumna. Ja som ju dotiahol z Nemecka za necelych 100 EUR. Akurat treba najst spravne diabolky, niektore Gamo zo zasobnika vypadavali.
Používateľov profilový obrázok
Falcon666
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa Falcon666 »

Kedysi som sa rozhodoval medzi HW 97 a Air Arms TX 200 MK3, kúpil som AA a spokojnosť :-)
Cenová relácia je, samozrejme, inde ako okolo 200€.
Ešte sú Diany Airking :-)

Pre syna by som kupoval jazdenku, za primerané peniaze, určite nie kvalitu ako pre seba, a hlavne ľahkú.
Značkové pákové sú ťažké.
Miklosxxx
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 1 year 8 months

Príspevok od používateľa Miklosxxx »

Caute.
Chcem sa poradit zo skusenymi ci je toto dobra kupa.
Chcem kupit dobru pcp vzduchovku konkretne inzerat som zmazal
Su tieto zbrane pomerne presne alebo zvolit inu variantu.
Chcem silnu pcp na cca 100metrov a samozrejme co by bola co mozno najpresnejsia aj ked je to samozrejme iba od strelca.
Pouzitie na drony nechcem byt zakerny ,ale nemam rad ked mi nad dvorom bzuka dron meznameho povodu.
Rozmyslal som znova zakupit Kropatseka ale je moc hlucny a dost draha municia.A matrice som uz popredal tak sa mi do toho nechce vracat.
Naposledy upravil/-a Miklosxxx v 21 Júl 2022, 11:21, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Mas Boha pri sebe?
Miklosxxx
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 1 year 8 months

Príspevok od používateľa Miklosxxx »

Preco?
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"