Laserový zameriavač SLAVIA631

elegant_varahamihira

Laserový zameriavač SLAVIA631

Príspevok od používateľa elegant_varahamihira »

zdravim, mozno bude tato tema trochu od veci ale chcem sa spytat ci by mi niekto nevedel poradit kde by som zohnal nejaky laserovy zameriavac ktory by som mohol uchitit na SLAVIU 631. staci ked to bude uplne lacny a jednoduchy. neviete kde by sa dala taka vec zohnat a ci take nieco vlasne existuje?DikI za help
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Laserový zameriavač je podľa nášho zákona o zbraniach a strelive zakázaný doplnok zbrane, čiže zháňať u nás čosi podobné bude veeeľký problém. Z tých lacnejších "hračkárskych" niečo vozia airsofťáci, takže si daj do vyhľadávača "Muničák". Alebo potom niekde splaš laserové ukazovátko a prilep si ho k laufu izolepou. Kurňa, keď tak uvažujem, je to na vzduchovke vôbec legálne?! Hm, akurát nemám po ruke zákon, ale pojem "zakázaný doplnok zbrane" sa v ňom tuším neviaže ku konkrétnej kategórii zbraní, čiže ilegálny by bol rovnako na vzduchovke ako na M4. Neviem, ešte to checknem. Alebo to dovtedy spraví za mňa niekto iný.
:?:
Doplnené: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=1181
inspiring_mclaren

Príspevok od používateľa inspiring_mclaren »

hmm chlapcovi som kupil hrackarsku pistol na plastove gulicky za 70sk s "laserovym zameriavacom" aj tu je to zakazane?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

To asi nie. :lol:
Toje hracka. :lol: :lol:
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

a ked to maju airsoftaci tak je to legalne? videl som to normalne predavat v municaku takze asi to bude povolene...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

bigJohn19
kde by som zohnal nejaky laserovy zameriavac ktory by som mohol uchitit na SLAVIU 631. staci ked to bude uplne lacny a jednoduchy. neviete kde by sa dala taka vec zohnat a ci take nieco vlasne existuje?DikI za help
Skús to u nejakého šikmoočka. Tam som videl za 1.500,- no či bude pasovať,toť..... :?: :?: :?: Ináč,veľmi jednoduché ovládanie.
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

ono je to nelegalne iba na polovanie na zver a kedze so vzduchovkou sa na zver nepoluje takze by to nemal byt az taky problem :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Fogas11 napísal:ono je to nelegalne iba na polovanie na zver ...
Mozes uviest nejaky zdroj, prosim?
Zakon 190/2003 hovori podla mna nieco ine.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Tiez mam dojem ze sa jedna o zakazane prislusenstvo, a vztahuje sa to myslim aj na airsoftove zbrane, aj ked tam sa nad tym zvycajne prizmuruje oko. Co sa tyka hraciek, tam tie 'laserove' zameriavace su zvycajne len cervene diody uzko nasmerovane (aby na blizku vzdialenost vytvarali bod, pricom ale do dialky to uz robi vacsi kruh), cize tam sa o 'laser' ako spominany v zakone nejedna. Ak clovek nema vynimku je ale myslim zakazane uz vlastnenie, a jedna sa o akykolvek laserovy zameriavac (alebo nocne videnie) ktore sa da povazovat za prislusenstvo/doplnok ku zbrani = je mozne ho namontovat na zbran, cize laserove ukazovatko tam nepatri (aj ked teoreticky by sa lepiacou paskou prilepit dalo, aj ked vtedy sa uz jedna o porusovanie zakona), zatial co laserovy zameriavac (ktory sa da zohnat na Ebayi aj za dolar) ktory ma weaver uchytenie uz ano.

Ako sme debatovali v inom prispevku, podla mna by tieto dve veci (laser a nocne videnie) kludne mohli byt zo zakona vynate, nevidim ako by davali pachosovi nejaku signifikantnu vyhodu, skor su vyhodou pre obrancu (ktory zvycajne nema napr. s kratkou zbranou az taky trening a cerveny zameriavaci bod by bol pre neho vyhodou), rovnako ako za sera/v noci je dolezitejsie identifikovat ciel pre obrancu (pre pachosa je 'nepriatelom' akakolvek silueta v dome, zatial co pre 'obrancu' je nutne jednoznacne identifikovat o koho presne sa jedna a ci ta postava na zahrade nie je niekto z rodiny alebo sused, skor nez by zacal strielat).

Navyse pachos sa k laseru alebo nocnemu videniu dostane lahko a zakon ho trapit nebude, zatial co zabranovanie ich obstarania pre bezneho obcana ktory len chrani svoje obydlie je podla mna kontraproduktivne, cize som rozhodne za ich 'zlegalizovanie'.



Gunslinger
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

no airsoftova zbran neviem ci je zbran neviem pod co to zaradit tu je to otazne lebo je volne drzitelna od 18 rokov len neviem ci to zaradit pod zbrane predsa len vykon malo kedy presahuje 2 J no priznam sa ze je v tom zmatok
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Gunslinger:
Lenze pachos moze byt aj "obranca" pred napr. policajnym prepadovym oddielom, a takyto pachatel obranca ma s laserovym zameriavacom, prip. nv na dlhej zbrani, znacnu vyhodu aj ked nie je profik.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

kriznik: Samozrejme, ale co pachosovi momentalne brani aby tu NV alebo laser pouzil ? Absolutne nic... :? Daju sa uplne bezne kupit a netreba k tomu ziadne povolenie, dokonca tam nie je ani ziadna vekova hranica. Slusny clovek by teda podla mna tiez mal mat moznost ich pouzit.


Gunslinger
Naposledy upravil/-a Gunslinger v 27 Sep 2008, 02:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Fogas11 napísal:no airsoftova zbran neviem ci je zbran neviem pod co to zaradit tu je to otazne lebo je volne drzitelna od 18 rokov len neviem ci to zaradit pod zbrane predsa len vykon malo kedy presahuje 2 J no priznam sa ze je v tom zmatok
Aj na airsoftovky sa vztahuje nas oblubeny zakon 190/2003

§ 7
Zbraň kategórie D
Zbraňou kategórie D je
a) palná zbraň určená na streľbu nábojmi typu flobert
s energiou strely na ústí hlavne do 7,5 J,
b) plynová zbraň, pri ktorej kinetická energia strely
na ústí hlavne dosahuje najviac 15 J,
c) expanzná zbraň,
d) mechanická zbraň, ktorej napínacia sila je väčšia
ako 150 N,
e) historická zbraň,
f) iná zbraň neuvedená v kategóriách A až C.

Co sa tyka zakazaneho prislusenstva:
§ 4
Zbraň kategórie A
(1) Zbraňou kategórie A je zakázaná zbraň, zakázané
strelivo a zakázané doplnky zbrane.
...
(4) Zakázaným doplnkom zbrane je
a) tlmič hluku výstrelu,
b) zameriavač skonštruovaný na princípe noktovízora,
infražiariča, elektronického zväčšenia obrazu
a zariadenia na prevrátenie obrazu,
c) laserový zameriavač.

Pricom sa zakazane doplnky tykaju vsetkych kat. zbrani.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Gunslinger:
Jasne, keby to bolo na mne :roll: tak by som laser povolil,
lenze rozumiem aj logike zakazu, myslim ze po legalizacii by sa pouzivanie tychto doplnkov este viac rozsirilo aj na temnej strane sily :twisted:


Mesi:
airsoftka je zbran kat.D?
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

oni by mohli davat k tomu laseru aspom nejake warovanie ze je akazane to davat na zbrane a pod
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"