Hämmerli HF 750 Combo alebo Slavia 634?

mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Hämmerli HF 750 Combo alebo Slavia 634?

Príspevok od používateľa mardzo »

Zdravím!

Mal so v dectve Slaviu 620 a neskor 631 Lux. Teraz chcem kupiť novu vzduchovku. Slavia ma 220m/s 16J a Hämmerli HF 750 až 270m/s 15J. Tak teraz neviem. Prikladam link.
http://www.jkbrok.sk/Vzduchovka-Hammerl ... -cal-4-5mm
http://www.jkbrok.sk/SET-Vzduchovka-Sla ... -mm-puzdro
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Nie sme tak bohati aby sme so mohli dovolit kupovat lacne veci. :)
Minuly tyzden som na predajni ohmatal 630/631/634 a Hammerli 750 a 900. Hammerli sa tvaria Swiss Made ale v realite je to asi Made in PRC. Navyse H900 je tazka krava s velmi prerastenym puskohladom. Sportove nacinie ma byt podla mna lahke a svizne.
Vysledok, zostal som pri mojej 30+ rocnej Slavii 630 a radsej nakupil kvalitne strelivo. 634 v tom sivom plaste je podla mna hroza, normalne by k nej mali davat vyhlasenie o zhode, konkretne, ze presla dermatologickymi testami, na krk a lico by som si to nedaval radsej, drevo je drevo. ;) Slavia 631 je celkom OK. Obe nove 630/631 maju vyfrezovany rail, takze tuning s puskohladom je mozny. Len moj subjektivny nazor.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Keď Hammerličku, tak radšej choď do tejto
http://www.jkbrok.sk/Vzduchovka-Hammerl ... -cal-4-5mm

Viď http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... 43#p176348

Ale dosť aj záleží na tom, že na aký účel bude slúžiť.
Ako slavomiro vraví, je trochu ťažšia...no chlapec ešte nie je vytrénovaný, mal by viac posilovať, viac dreva rúbať na chate ...;)
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa mardzo »

Tu Slaviu 634 by som bral v dreve len je vsade vypredana. Ta Hämmerli 900 na nej sa mi nepači spôsob zalamovania.
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Môžem odporučiť tú Hammerli 900 . Mám ju , dosť dobrá kvalita za tú cenu . Strelil som z nej asi 500ks , žiaden problém . Je veľmi presná a silná . A čo sa týka toho naťahovania , nemusíš sa toho báť .
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

mardzo napísal:Tu Slaviu 634 by som bral v dreve len je vsade vypredana. Ta Hämmerli 900 na nej sa mi nepači spôsob zalamovania.
Budem Ti trochu oponovať.
Nejde o spôsob zalamovania...ide o samotnú hlaveň.
900-ka má hlaveň pevnú a 750-ka sa naťahuje práve tou hlavňou. Ono predajca vraví o dlhej životnosti, no to je predsa všeobecný opis,ktorý sa môže kľudne (nadnesene povedané) dotýkať aj tej pažby. Keď budeš strieľať a strieľať nejaké to množstvo streliva, tak sa to predsa prejaví práve v tom zalamovaní. Následne môže (nemusí) dôjsť k určitému opotrebeniu a tým pádom aj vôli a presnosť je potom niekde inde.

900-ka má aj silnejšiu optiku, čo je tiež nejaké plus.

Ale výber je samozrejme na Tebe.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

otázka je na čo to chceš, aké typy terčov, aké vzdialenosti? Dnes už je toľko rôznych modelov... tak si to dobre ujasni aby si nakoniec nešiel drahou cestou a neskončil aj tak pri vetrovke :)
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa mardzo »

Ja chcem vzduchovku z pasie pre zabavu do terca do tych 50m. Mam aj floberta a to plieska a nemozes to pouzit volne len na strelnici. Vzduchovka ako zbran kategorii D toto obmedzenie nema. Chcel som Slaviu 634 4,5 ale ta Hämmerli 900 Combo je vraj presnejsie a nekope tak ako 634 a ma 15J. A aj cena je lepsia oproti Slavie a nielen to ale aj kuker :D
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

900ka je fakt tazka ako nejaka kozlica, zabava to urcite nebude. Po par desiatok sekund v stoji bez opory neudrzis ten kus zeleza v klude, tj cca 3 rana uz bude fakt nepresna. Moj pohlad.
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa mardzo »

Ano je fakt tazka. Skusal som v predajni Hermes v Ba. Ale asi ju kupim aj s dvojnozkou.
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Ja osobne by som išiel určite do Hämmerli HF 750/900. Je to za 1. lacnejšie oproti tej Slávii za 2. máš k tomu hneď aj puškohľad v cene, kdeždo pri Slávii nie.
Čo sa týka spoľahlivosti, je Hämmerli na celkom slušnej úrovni, ja sám som si pred asi 5 rokmi kúpil Hämmerli HF 750 Combo (900vka nebola na predajni a mne sa nechcelo čakať kým mi ju predavač objedná :wink: ) a mám z nej vystrelené dobrých 10 škatúľ po klasicky 500 brokoch a nebadať žiadne výrazné opotrebenie a čo je zvláštne, ani oslabovanie struny, dokonca ani na hlavni nebadám nejaké vykývanie alebo opotrebenie a to ju nejako zvlášť nešetrím, samozrejme čistím a mažem pravidelne.
Brácho si kúpil pred mesiacom HF 900 Combo, má iný zalamovací systém spodnou pákou (niekomu sa páči niekomu nie), má silnejšiu optiku ktorú si môžeš ešte aj dodatočne zaostriť na cieľ, ale silovo sú 750/900 rovnaké, teda 15 J. Čo sa týka tej váhy, 900 je oproti 750 ťažšia, je problém ako tu už bolo spomenuté, udržať ju po niekoľkých ranách v kľude v stoji. Inak s bráchom strieľame furt keď nie sme s našimi miláčikmi na strelnici, vymieňame si ich, skúšame čo to dá a ozaj je to super streľba.
Čo sa týka samotnej streľby, trénujeme na 30-40 metrov do starých komunistických medailí a no problemo.
Ľudia sú niekedy dosť prekvapený, akú to má silu (strieľam väčšinou s najšpicatejšími brokmi aké zoženiem).
Viem že sa pýtaš na názor či Ham. alebo Slávia, ale ak by si sa rozhodol len pre Ham, prikladám ti foto na porovnanie (hore 750, dolu 900) :
Prílohy
IMAG3859.jpg
IMAG3863.jpg
IMAG3861.jpg
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Pri energii do 15J a vahe strely 0.5g podla mna nie je ziadnou vyhodou vysoka hmotnost vzduchovej zbrane. Donieslo sa mi z doveryhodneho zdroja, ze pakove vzduchovky uz sposobili amputacne zranenia posledneho clanku prsta pri zakladani diabolky do komory, udajne sa spustil piest a padol "vystrel". Ale nemam to overene.. tak sorry ak som napisal nejaky nezmysel..
Naposledy upravil/-a slavmiro v 02 Jún 2015, 22:37, upravené celkom 1 krát.
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa mardzo »

Asi by to nevyrabali keby ze to nieje bezpecne si myslim? Tomu co sa to stalo musel byt analfabet. Ved predsa ja keby ze nabijam pakovu vduchovku tak paku drzim zalomenu doftedy kym nevlozim diabolku do komory. A to zrejme amputovanec prsta podcenil.
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Marek524 napísal:... trénujeme na 30-40 metrov do starých komunistických medailí a no problemo.
Ľudia sú niekedy dosť prekvapený, akú to má silu (strieľam väčšinou s najšpicatejšími brokmi aké zoženiem)..
Nič v zlom ale chcel by som vidieť nejaký terč na 40metrov s "najšpicatejšími brokmi" aké zoženieš. :D
Marek524 napísal:mám z nej vystrelené dobrých 10 škatúľ po klasicky 500 brokoch a nebadať žiadne výrazné opotrebenie a čo je zvláštne, ani oslabovanie struny, dokonca ani na hlavni nebadám nejaké vykývanie alebo opotrebenie a to ju nejako zvlášť nešetrím
Máš zariadenie na meranie rýchlosti strely? Alebo to hodnotíš len pocitovo?
slavmiro napísal:ze pakove vzduchovky uz sposobili amputacne zranenia posledneho clanku prsta pri zakladani diabolky do komory, udajne sa spustil piest a padol "vystrel".
Pokiaľ mi je známe tak sa stal jeden prípad. Konkrétne sa jednalo o "slávnu" vzduchovku B3 (skús pogogliť: Wiatrówka B3 obcinaczka palcow). :wink:
Kvôli tomuto sa pri nabíjaní druhou rukou pridržuje napínacia páka, prípadne pri nabíjaní v sede sa páka blokuje kolenom.

A čo vybrať? Ja byť tebou tak si obidve vzduchovky ohmatám a vyskúšam. Tá ktorá by mi vyhovovala tak tú by som si kúpil.
Čo sa týka presnosti a výkonu tak sú obidve na tom zhruba rovnako.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Moj znamy bol s jednou pani na veceri, chybal jej posledny clanok prsta, cely vecer na to cumel :) , tak mu nedalo a opytal sa. Vzduchovka neznamej znacky zrejme pakoveho napinania. Vela rokov dozadu... :D
Naposledy upravil/-a slavmiro v 02 Jún 2015, 22:39, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"