Air Arms S510 Ultimate Sporter 4,5mm alebo Daystate Huntsman

elegant_einstein

Air Arms S510 Ultimate Sporter 4,5mm alebo Daystate Huntsman

Príspevok od používateľa elegant_einstein »

dobrý deň chcem sa spýtať na tieto dve vzduchovky ktorá z nich je lepšia na streľbu na terč do 60-70m som amatér ohľadom pcp vzduchoviek ma slaviu 631 a chcem prejsť na pcp tak by som potreboval poradiť a ešte som sa chcel spýtať či treba na tieto zbrane zbrojní preukaz a či sa dajú tieto zbrane plniť pumpou určenou na tieto zbrane alebo treba tu fľašu na plnenie vopred ďakujem za radu
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

To je ťažko povedať ktorá je lepšia. Záleží to aj od toho ako ti ktorá sadne do ruky. Určite by som odporúčal pred kúpou si ich obidve naživo obzrieť. Buď niekde v obchode, alebo na vzduchovkárskej akcii. Majú aj rôzny systém naťahovania, iné konštrukcie zásobníkov...

60-70m je pre vzduchovku v 15J na hrane (bavíme sa o presnej streľbe). Ani jedna z týchto vzduchoviek nie je vyložene na presnú streľbu. Nie že by boli nepresné, ale obidve boli pôvodne navrhnuté na zábavnú streľbu a odstrel škodcov takže netreba očakávať že budú na úrovni športových špeciálov (ktoré sú ale za inú cenu). Takže muchu tak na 30m s dobrou optikou a kvalitnými diabolkami (JSB)...

Či sú na zbrojný preukaz závisí od prevedenia (výkonu). Air arms má aj verziu Xtra ktoré už nepatria do skupiny D. Tie sa ale na SK asi ani nedajú kúpiť - možno na objednávku.

Plniť pumpou sa dajú, ale je to namáhavé, pumpa stojí toľko čo fľaša a ak má mať vzduch požadovanú kvalitu tak sa treba o pumpu starať (filtre vlhkosti). Určite odporúčam fľašu. Nepoznám nikoho čo by pumpoval.

AA510 som mal a bola to veľmi príjemná vzduchovka.
Pozri http://www.ft-hft.sk/forum to je fórum špecializujúce sa na vzduchovky.
elegant_einstein

Príspevok od používateľa elegant_einstein »

moc ďakujem za informácie
elegant_einstein

Príspevok od používateľa elegant_einstein »

ahojte chcel som sa spýtať koľko vydrží jedna ta fľaša na plnenie dajme tomu 4L vopred ďakujem
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

To ti nikto presne nepovie. Záleží to od viacerých faktorov. Tuším že v chairgune (vo verzii pre PC) by mal byť aj kalkulátor spotreby vzduchu, ale to ti momentálne nepomôže lebo nepoznáš vstupné údaje. :wink:

Najoptimálnejšia veľkosť je 6litrov 300bar.
200bar fľaše nie sú najvhodnejšie - použiť sa dajú, ale musia sa častejšie plniť (ale sú lacnejšie ako 300bar). Pri 300bar fľašiach si musíš dávať pozor pri plnení (maximálny plniaci tlak u AA je 200bar, optimum je niekde okolo 180-190 bar a strieľa sa do nejakých 110bar čo môže byť cca 50 výstrelov s prijateľnou konzistenciou).
elegant_einstein

Príspevok od používateľa elegant_einstein »

ďakujem za info :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"