vz. 47

inspiring_euler

vz. 47

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Aky mate nazor na staru vojensku vzduchovku vz. 47? Mam moznost ju zohnat za nejake drobne ale nefunkcnu. Oplati sa mi to? Ako stiela? Aku ma silu?

Ak ma niekto z nou nejake skusenosti napiste.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Čo je to drobné .....? :lol:

Inak dobrá mašinka . Mal som k dispozícii niekoľko na výcvik a športové dni detí ,
Taktiež som bol vlastníkom troch kusov . :wink:

Pevná hlaveň , násypný lievik na broky , celkom presná po nastavení mieridiel .....

http://www.fronta.cz/dotaz/cs-vojenske-vzduchovky
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

A aku ma silu? Striela dobre silno? Ako je na tom napriklad v porovnani z 630?
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

v tom linku bola napisana ustovka 120m/s a 630 ma 170 m/s
tato vzduchovka ale mala oproti terajsim menej drazok v hlavni samizda o 2 a striela iba broky preto som ju nekupil
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Milox

Neskůr ma napadlo , že na jednu vec si je potrebné dávať pozor . Jedná sa o nabíjanie , niekedy má pri nabíjanií sa tendenciu k poškodzovaniu brokov , tzv. ich strihne a stane sa , že sa aj zapchá hlaveň .
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 12:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa Black Powder »

Mam tuto vzduchovku uz niekolko rokov. Po upravach a odstraneni konstrukcnych nedostatkov je to super hracka k vikendovaniu na chate.
Da sa to nej dostat 21 brokov. Presnost postacujuca, na 10m vrchnaky z PET flasi kazdou ranou, skusal som aj na 40m sa da v pohode vrchnak trafit. Vykon staci na to, aby si nikomu neublizil, ale trafil. Flasu od vina to na 10m nerozbije, to mozes byt kludny. Upchatie hlavne hrozi len vtedy, ak nefunguje blokovanie zaveru k natiahnutiu, ak by chcel niekto dva krat po sebe natiahnut. Zatial ziadna zavada. Mam kus, ktory ma este preberacie znacky od armady z roku 1947.
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

tycg brokov sa tam vojde aj viac ked si dorobis nejaky nadstavec kamarat to mal a on tam vysypal tak 50 brokov
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa Black Powder »

No dobre, mas pravdu, ale uz by to zavadzalo mieridlam a ked si tam nadrobis 2L flasu, tak ich tam das aj 10kg.
Org.pisu ze 15ks. vleze ich tam vsak 24ks. ale zasekavaju sa, pri 21ks v pohode prevadzka.
Milox sa vsak iste zaujimal o org. verziu.
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

este mi dot vadilo ze nemala rybynu ale tu nema ani 631 :)
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Na tej vzduchovke co chcem zobrat vraj len vyskakuje nejaky kolik pri natahovani, inak ze je funkcna. Ze snou vrabce strielal. Jednu vzduchovku uz mam a tuto si zoberiem skor ako taku raritu. Neznalec si mysli ze to je gulovnica :D
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Fogas myslis ako rybina na prichytenie puskohladu? ale tu S 631 ma ...a asi si myslel S 630
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

inac videl som verziu vz. 47 co bola vybavena aj dioptrom
http://www.vzduchovka.cz/prehled/40004/40004.html
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

nie 631 nema drazky neskor bola vyrobena novsia verzia nazvana 631 Lux ktora uz mala 13 mm rybinu
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

aha....a vobec ma niekto S 631 lebo aj chlapci tu okolo maju uz stare slavie a tie maju vsetky drazky....takze zasa som sa dozvedel nieco
:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"