Dostrel slavie 630

inspiring_germain

Príspevok od používateľa inspiring_germain »

Na 60m je sice videt stupel ak je nejakej vyraznej farby a je dobra viditelnost (skusal som to s 4x32) lenze je to videt ako dost maly bod :D ...a navyse treba este aj mierit hodne nad pri puskohlade nastrelenom na 10m ...mam na 40 a tiez som musel hodne a navyse s obycajnymi diabolkami tam je tak nehorazny rozptyl ze as :D ...ale ved pruzina je 7.5J myslim tak sa neni co divit :D ..ako da sa to ale je to 1 z 20 a to som lezal a mal roznosku :D
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Vo 175m/s str.0,5g Eo 7.65j
Uhol 1st.dostr.85,47m prevysenie 0.38m m/s 125.7 E3,9J
Uh0l 25st.dostr.453m prevysenie 91.48m m/s 40,7 E 0,41 J
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Prepacte naraz mi to nebere.

Vo 200m/s str.0.5g Eo 10 j

1st. dostrel 104,68m prevysenie 0,50m. m/s 133,5 E 4.45J
25st dostrel 492.30m prevysenie 103.09m. m/s 41.3 E 0,42 J

Hl.Tlak 64,11atm Teplota 597st.C
Ust Tlak 2.98atm Teplota 142st.C

Sila zvuku 0,001Wm2
Akusticky tlak o,64668 Pa =90 dB
Opotrne z olejom. Z 200m/s na 300m/s. Strhnuta strela.Znicena hlaven.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Ja zo 630 dávam tak na min. 5cm na 20 m. Dnes som si spravil z dreva mini strelnicu a top zábava pre deti aj mňa.
eager_maxwell

Príspevok od používateľa eager_maxwell »

Max dostrel je ako pise Ivanov.
Slavia 630/631 alebo ina vzuchovka s ustovou rychlostou 175m.s-1

pod 25°uhlom 453,72m, kde prevysenie drahy letu je 91.48m a dopadova rychlost 40.7m.s-1.
kal. 4.5mm, m=0.52g, bal. koeficinet: c=52

Zdroj: Ludovit Letostak, Vzduchove zbrane, strana 62 (Tab. 4, FS VB KU VB a VZU 011, Slavicin, Praha, 1977).

Zaujimave je, ze pod 40° uhlom je dostrel skoro rovnaky:) ... 453.48m
Pri ustovych rychlostiach do 175m/s je dostrel pod 40° vacsi, nad 175m/s je naopak mensi...

Pri v0=300m/s je s 0.52g 4.5mm diabolkou max dostrel 607m... 25°uhol
blissful_satoshi

Príspevok od používateľa blissful_satoshi »

Dobrý den som tu nový a mam jednu otazocku prave mi dorazila slavia 630ka a chcem s nou strielat na cca 10, 15metrov na skodnu a na terce a poradili by ste mi ake diabolky, broky by maly najmenší rozptil a zabili by skodnú na jednu ranu aby zviera netrpelo ?
PS: ak som nepisal blbost zmazte to
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

skús JSB diabolky_presné
Naposledy upravil/-a Miro389 v 08 Apr 2013, 01:07, upravené celkom 1 krát.
eloquent_wiles

Príspevok od používateľa eloquent_wiles »

v pondelok mi ma prizst tato kraska http://imageshack.us/photo/my-images/21/77540076.jpg/
eloquent_wiles

Príspevok od používateľa eloquent_wiles »

dobre den tak dnes som si chcel zastrielat so slaviou a ked som som ju zalomil vsetko v pohode ale ked som ju daval naspet vidavala zvlastne zvuky
tu mate video: http://www.youtube.com/my_videos_edit?v ... rst_upload
PS: dajte si to hlasnejsie
vigorous_margulis

Príspevok od používateľa vigorous_margulis »

zdravím, hľadal som na nete pružinku do spúšte na Slaviu 630, dostal som sa o.i. aj sem a zaujalo ma tu pár názorov
Milox napísal:blba otazka, blba odpoved
AJ 300 METROV.

Zalezi aky dostrel myslis. Dostrel na aky mas nastavene mieridla....alebo co vlastne myslis. Nechapem, pribliz viac co chces presne vediet.
dostrel je dostrel :wink:
definícia http://cs.wikipedia.org/wiki/Dost%C5%99el
Peter Elektro napísal:Ja mam 630 skoro novu,ale myslim,že nad 20-30m,už neprestreli ani tvrdši karton a pokles na 30m bude minimalne 10cm.
Ale ako pišem ja mam len 630-ku.Nie som vzduchovkofil,ale myslim že s bežnymi je realna presna strelba tak do 20m.S tymi silnejšimi s lešou optikou napr:Hamerli combo900),možno do 30m.....to je moj subjektivny nazor. :)
čo to je "skoro nová"? pretože ja som vyhrabal 630-ku po otcovi, čo ležala v perináku 20 rokov a môže mať +/- 35r (otec s ňou strieľal "odjakživa", t.j. čo si odmalička pamätám), možno aj viac (v.č. 009799), akurát som vyčistil od grafitovej vazelíny vnútro, jemne premazal prevodovým olejom a na 30m by som s ňou do stehna dostať veru nechcel
Obrázok
skúšal som s diabolikami (normal) "terč" o rozmere 12×14cm a prepad mi neprišiel extra veľký, subjektívne to lietalo aj hore, možno "falš", lebo pofukoval vetrík
Miro389 napísal:JSB diabolky. Potkana na hlavu, myš hocikde.
máš na mysli hocijaké z produkcie JSB, alebo nejaké konkrétne?
vraj sú dobré (tvarom) Diabolo Straton cal .177 Obrázok
ale to mám z počutia, tak by som ocenil zasvätenejší náhľad
Mrkoo napísal:dobre den tak dnes som si chcel zastrielat so slaviou a ked som som ju zalomil vsetko v pohode ale ked som ju daval naspet vidavala zvlastne zvuky
tu mate video: http://www.youtube.com/my_videos_edit?v ... rst_upload
PS: dajte si to hlasnejsie
skús iný link, tento odkazuje na PRVÉ video registrovaného užívateľa (aspoň mne to ukazuje mnou nahrané prvé video)
friendly_sinoussi

Príspevok od používateľa friendly_sinoussi »

Zdravim nechcem zakladat novu temu tak mam jednu otazku, existuje niečo take ako montaž na puškohlad/kulimator pre slavia 630? som vlastnikom 3ks vzduchoviek a rad by som aspon ku jednej kupil kulimator ale nejde to lebo nema dražky.

Vopred vdaka
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Jenda, ak nemá drážky vôbec, ja som to riešil tak, že som ich dal vyfrézovať puškárovi. Kolimátory sú však stavané na weaver/picatinny rail, takže je tam potrebná redukcia dovetail/weaver(picatinny).

Vyzerá to nejak takto:
http://4.bp.blogspot.com/-JbAvRTePoks/T ... gh-web.jpg
friendly_sinoussi

Príspevok od používateľa friendly_sinoussi »

Dakujem za reakciu, vlastnim sice frezu na "zelezo" ale sam si to netrufnem vyfrezovať, budem musel navštiviť nejakeho "puškara" mam pristup aj k CNC freze keby som si vyfrezoval napr. z duralu montaž ktoru by som neupevnil o "zelezo" vzduchovky ale o drevenu pažbu bolo by to dost pevne? Vdaka
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"