Správny postup pri zastreľovaní vzduchovky.

elegant_kepler

Správny postup pri zastreľovaní vzduchovky.

Príspevok od používateľa elegant_kepler »

Cawte strelci. Čakám na Hämmerli Hunter Force 900 Combo + diabolky JSB Straton 4,5. Chcel by som sa Vás opýtať na správny postup pri zastreľovaní s optikou aj bez Kedysi som mal ako fagan 631 a strieľal som slušne a zastreľoval ju podľa toho ako to nieslo. cca na 20m. Je na to nejaký učebnicový postup? Zvládnem to aj bez, ale ak ma môže niekto priučiť, prečo nie. Inak na vojne som stále vystrieľal opušťák :lol: , tak som zvedavý čo zo mňa po rokoch vylezie 8)
Naposledy upravil/-a elegant_kepler v 26 Feb 2010, 20:52, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Keď Ti príde flinta , tak nej dostaneš aj návod o optike a aj o mechanickom nastavovaní mieridiel ...
Je síce v rôznych jazykoch , ale dá sa pochopiť , nakoľko je tento návod aj s obrázkami postupu upevnenia optiky a jej nastavenia .

Takže len budeš zameriavať , klikať a strieľať ...

Zajtra idem ja tú svoju skúsiť , ešte nemám nestrelenú - zosúladenú optiku .
Na chalupe sa budem ihrať ...minule sa nedalo , zima bola a aj veľa snehu ...

Ak sa zadarí , tak v nedeľu dodám corpus delicti... :wink:
elegant_kepler

Príspevok od používateľa elegant_kepler »

Už teraz mi je však jasné, že mieridlá nastavím na 10m na terč a optiku podľa výkonu tej 900 vky. Inak ak mám pravdu povedať tie tru glo mieridká mi akosi vadia. Strilľal som s Gamo a vadilo mi, že to tam svieti. Možno je to o zvyku, ale na tej 631 som bol zvyknutý, že veľa krát muška bola väčšia ako cieľ, ale tu mi to nejak moc bije ta oranžová do oka a zdá sa mi že mi opticky rozmazáva drobné ciele a pôsobí rušivo. No uvidíme.
Používateľov profilový obrázok
Montana
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Montana »

inspiring_mclaren

Príspevok od používateľa inspiring_mclaren »

nastrielaj si cez optiku a vykasli sa na pevne
elegant_kepler

Príspevok od používateľa elegant_kepler »

Puškohľad je paráda na lov (taký potkaník) a na vyšiie vzdialenosti, ale mňa baví aj streľba na terč aspoň na kúsok sa skúsiť priblížiť športovým podmienkam čo sa týka vzdialenosti a velkosti terču. Ja viem, že tieto naše vzduchovečky za pár šupov sa nemôžu rovnať športovým za cca 2500 éčok. A dosť ma mrzí, že som už niekoľko krát čítal tak trochu sťažnosti, že športová streľba má malý zaujem verejnosti, ale ku všetkej úcte k športovým klubom, toho materiálu a informácií o športovej streľbe, či už pravidiel, používaných zbraní, streliva, predpísané váhy, atď. atď. je toho zúfalo málo a hlavne na sk stránkach. Možno len zle hľadám na nete.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Na chalupe sa budem ihrať ...minule sa nedalo , zima bola a aj veľa snehu ...
Ak sa zadarí , tak v nedeľu dodám corpus delicti...
Včera som už nestíhal ....

NÁSTREL a DOJMY

Poradie terčov
- prvý terč – streľba postojačky , s oporou o zárubňu dverí

- druhý terč - streľba posediačky s oporou ..Ako opora pod hlaveň poslúžilo balenie hygienických utierok... :roll: :wink: :lol: :lol: :lol:

- tretí terč - podmienky ako pri druhom terči ....

Vzdialenosť som nemeral ...cca 10 – 12 metrov
Veľkosti terčov – formát A 4

Strieľal som z kuchyne , cez chodbu a dvor do otvorenej kôlne , kde bol terč osvetlený denným svetlom a žiarovkou o výkone 200 W..... :lol: :lol:

Diabolky neviem výrobcu , mal som len nejaké staršie .....občas mi to hodilo hore dole ...viem , že chyba nebola vo mne ...

Pri prvom terči som sa netrafil pomaly ani do terča , nieto ešte do kruhov .
Po príslušnom nacvakaní som sa dostal až do stredu terča . Bol som príjemne prekvapený , že tak rýchlo ...
Preto som dal druhý terč , ktorý má podstatne menšie kruhy a moje prekvapenie rástlo ...
Pri treťom terči už išlo viac menej o nie zameranie na terč , ale v mojom prípade zaostrenie a zosúladenie očí s optikou a terčom .
Totiž , buď som videl dobre na zámerný kríž a rozmazane na terč , alebo opačne ....
V rámčeku na treťom terči sú posledné výstrely , tie som pomaly strieľal ako na biatlone .
Zamieril a čím skôr púšťal ....zaujímavé , že išli tak , ako išli ...

Záver môjho zoznámenia sa s flintičkou ako aj samotného nástrelu je vcelku veľmi kladný .
Ako sa vyjadrili poniektorí vlastníci už aj na iných fórach a aj tu , za tie peniaze je to celkom fajn , so slušným výkonom a ozaj pekným vyhotovením a výbavou vzduchovečka ..
ObrázokObrázok Obrázok
elegant_kepler

Príspevok od používateľa elegant_kepler »

ARMINIUS MNE TIEž DNES DOŠLA HF COMBO 900. PRVÉ DOJMY.
Pekne spracovaná, k vzhľadu nemám výhrady. Najprv som nastreľoval mieridlá na 10m v sede s položenou puškou na stolíku s mäkkou podložkou. Asi po 20 ranách keď som si myslel, že je už zastrelená a odchýlky cca 1cm rôznymi smermi som pripisoval mojej slabej muške som nahodil optiku a zastreľoval tiež asi cc 20 ranamy, ale len na 10m, Nakoľko som strieľal doma, lebo vonku strašne fučalo. S optikou na 10m sa stred ani nedá minúť, ale bol som nepríjemne prekvapený. Aj cez optiku mi diabolky rozhadzovalo cca 1cm všetkými smermi, čo sa mi zdá na t 10m trochu veľký rozptyl. A tak som po dnešnom dni trochu sklamaný.
ZÁVER: nehádžem flintu do žita a tak som hľadal príčinu. Zdá sa mi že tie diabolky sú v tej hlavni voľné a tak ešte skúsim JSB 4,51 a 4,52.
A možno treba vymeniť strelca :P
eager_beaver

Príspevok od používateľa eager_beaver »

Tango_down: To nedávaj za vinu vzduchovke, je to možno len strelivom, alebo zhoda okolností, ktovieakých ?
Na 10 metrov s puškohľadom to MUSI ísť jednou dierkou, nie na 1cm okolo..
Iba ak si mal smolu pri konkrétnom kuse, že by bol vadný. Ale najprv to dobre prever, rôznymi diabolkami.
Vyskúšaj aj s pevnou oporou a potom sa ukáže, či je vzduchovka zlá.
eager_mcnulty

Príspevok od používateľa eager_mcnulty »

Hello chalani mam tuto vzduchovku a chcem sa opytat cim ju mazete lebo mne bolo povedane, ze ak nema plastove casi tak olejom na ostre zbrane kludne ,,,, ale netusim ci ma vsebe plasty prosim poradte ,...
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Tango_down napísal:ale ku všetkej úcte k športovým klubom, toho materiálu a informácií o športovej streľbe, či už pravidiel, používaných zbraní, streliva, predpísané váhy, atď. atď. je toho zúfalo málo a hlavne na sk stránkach. Možno len zle hľadám na nete.
Asi naozaj zle hladas.
Tu je stranka Slovenskeho streleckeho zvazu:
www.shooting.sk

Najdes tam rozne info. Od kalendara podujati az po trenersku literaturu.
inspiring_elion

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

chalani poviem vam ze ak mi niekto povie ze ma na 50m 3cm rozptyl s hamerli 750 alebo 900 s optikou, tak to dam na facebook ako hlasku dna....co dna - mesiaca, mam 2 tyzdne 750 a strielal som dejakymi diabolkami no 3cm tazko dokazem na 30m nie to na 50!!!!!dnes som koli tomu obetoval hodinu, na 30m ..... sport diabolo-sutazné!!!!......bodku o priemere 2.5cm som trafil na 27mu ranu.ostrielal som vsetko dookola v priemere 8cm a pusku som mal s oporou na vankusi.Aj zbran ma svoju odchylku no mal som lepsie predstavy o tejto vzduchovke - ale vzdy to zostane len vzduchovka. :wink:
inspiring_mclaren

Príspevok od používateľa inspiring_mclaren »

ja mam svoju 750-ku dva mesiace a mozem povedat ze na 35 metrov mi to lieta v 10cm kruhu aj s JSb Exact....takze strelivo by som ako pricinu vylucil......vzduchovka neje idealna(ved co za 100€ mozeme cakat)....optika tiez( mam neikedy problem poriadne zacielit na 10-ku v terci)...a samozrejem ze aj strelec nieje idealny(pri vystrele stale cuknem so vzduchovkou hoci ju mam polozenu na stojane.....takze na zaver...som rad ze mam nejaky konicek a tesim sa s kazdeho dobreho zasahu...viacej penazi niesom ochotny do zbrane investovat
magical_beaver

Príspevok od používateľa magical_beaver »

Zdravím.

Mal by som pár otázok ohladom mojej vzduchovky. Kúpil som si Tytan B-3-3. Včera som sa ju snažil zastrielať, ale nedarí sa mi. Ide o to, že striela vyššie. Asi o 15 cm a to mám otočné kolečko na nastavenie výšky uplne na maximum. Robím to prvý krát, takže radšej si nehám poradiť. Prvá vec ma napadla, či nieje krivá hlaven. Okom nieje nič vidieť. Ako by sa dala potvrdiť, alebo vyvrátiť moja domnienka? Mám k nej aj optiku, ale tú sa mi tam tiež nedarí dať. Pri výstrele vyskočí z drážok. Za každú radu ďakujem.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

ked ti striela vyssie tak musis znížit hledí
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"