Presnosť Slavie 634

MiGa
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 12 years 2 months

Presnosť Slavie 634

Príspevok od používateľa MiGa »

Zakladam toto vlakno z dovodu, ze ked porovnam presnost slavie 630/631 so slaviou 634, tak slavia 634 je menej presna (resp. ma vacsi rozptyl) ako dve vyssie spomenute. Podla predajcu by mala byt presnost rovnaka aj napriek tomu, ze ma 634ka kratsiu hlaven. Presnost je ovplyvnena samozrejme aj faktom, ze muska na 634 je blizsie a to presnost znizuje. Zaoberam sa preto otazkou ci sa da pouzit hlaven zo 630 alebo 631 a ako by to ovplivnilo vykon. Podla mna by bola o trochu silnejsia po predlzeni hlavne z dovodu ze tlak vzduchu by udelil diabolke vacsie zrychlenie v dlhsej hlavni. Myslim si, ze by bola aj presnejsia. Neskusal to tu uz niekto, resp. co si o tom myslite? Su vobec hlavne vzajomne zamenitelne?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Preto som predal svoju 634,lebo presnost sa nedala zrovnat s 631,svetlovodne mieridla by bolo mozne vymenit,ale ta spust je otras,moc silna pecka sa podpisuje na presnosti.Dalej mam pocit ze 634 nevydrzi to co stare slavie,nakolko napinacia paka na pieste rozklepava-natlaca matros.To ta moja mala niečo cez tri krabice buchnute a rapidne sa naklepaval material.Hlaven by mala pasovat,viac o tejto teme ci pasuje alebo nie,rozne skusky je na českom fore www.gunzshop.cz
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

A nebude tá nepresnosť trocha súvisieť aj s tým, že tie vzduchovky majú iný výkon:
Slavia 631->ustova rychlost 170 m/s
Slavia 634-> ustova rychlost 220 m/s
Tým pádom je aj spätný ráz úplne iný a tým pádom aj presnosť.

Dĺžkou hlavne to určite nebude. Skôr naopak, u pružinových vzduchoviek platí, že čím kratšia hlaveň - tým lepšie. Zjednodušene povedané, keď sa hlaveň rozkmitá vplyvom nárazu piestu, strela by mala byť už preč z hlavne.
Samozrejme hlaveň musí mať nejakú minimálnu dĺžku aby strela mala správnu rotáciu ... atď.

Stačí sa pozrieť na kvalitnejšie výkonné (a samozrejme aj drahšie) pružinové vzduchovky akú majú dĺžku hlavne. A vôbec im to neuberá z presnosti.
http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=933 242mm
http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=407 300mm
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

tá dĺžka hlavne nie je vymyslená samoúčelne, súvisí to so silou piestu a momentom dopadu, ktorý sa negatívne prejavuje na presnositi zbrane. Preto zvyknú ma silnejšie vzduchovky kratšie hlavne.
eager_maxwell

Príspevok od používateľa eager_maxwell »

BALISTIK napísal:Preto som predal svoju 634,lebo presnost sa nedala zrovnat s 631
Slavka 631 je zasa prilis slaba... zato presna.
BALISTIK napísal:svetlovodne mieridla by bolo mozne vymenit,ale ta spust je otras,moc silna pecka sa podpisuje na presnosti.
Mieridla su pouzitelne podla velkosti terca, ak strielas na klasicky vzduchovkovy terc, mieridla su uz prilis hrube nad 10m:(
Osobne pre mna je zabavnejsie pouzit optiku, s nou to potom ide aj na 50m

Spust je tvrda, ale da sa nastavit od 10 do 20N

Kazdopadne suhlasim, ze dielenske spracovanie u starych slavii je lepsie, sam mam novu 634 a ide na reklamaciu
Naposledy upravil/-a eager_maxwell v 11 Nov 2012, 16:52, upravené celkom 2 krát.
eager_maxwell

Príspevok od používateľa eager_maxwell »

Lovely Equalizer napísal:tá dĺžka hlavne nie je vymyslená samoúčelne, súvisí to so silou piestu a momentom dopadu, ktorý sa negatívne prejavuje na presnositi zbrane. Preto zvyknú ma silnejšie vzduchovky kratšie hlavne.
presne tak, u "silnejsich vzduchoviek" je kratsia hlavne vyhoda. Piest narazi na prednu stenu puzdra este pokial je diabolka v hlavni => cim hlaven rozkmita a znizuje sa presnost...

http://www.youtube.com/watch?v=FaW_Hs0B79c

Sam som mal 17J Weihrauchy:

HW77 => 470mm hlaven
HW97K => 300mm hlaven

puzdro piestu, piest, spust a ostatne veci v oboch pripadoch rovnake. Presnost a opakovatelnost zasahu do rovnakeho miesta bola u HW97K lepsia, najme na 50m

pokial si dobre pamatam, tak niekto este skracoval hlaven na 634 (forum.gunshop.cz)
inspiring_jepsen

Príspevok od používateľa inspiring_jepsen »

Slávia 630/631 je presná a vydrží veľa koľkokrát mi spadla na zem alebo zmokla a stále funguje a to má rok výroby 1971.
Inú vzduchovku ako sláviu by som ani nechcel.
A ja by som hlavne nezamieňal ja mám 630 na také rekreačné postrieľanie a 634 so zosilnenou pružinou na potkany.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"