Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 15 Nov 2019, 06:47

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1163 z 1261
 [ Príspevkov: 18905 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 1160, 1161, 1162, 1163, 1164, 1165, 1166 ... 1261  Ďalší

Z dennej tlače

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Z dennej tlače
PoslaťNapísal: 11 Jan 2019, 13:53 
expert
Obrázok užívateľa

ja budem hlavne zvedavý na aplikáciu znenia nových zákazov v praxi a činnosť vojenskej polície a PZ na tomto úseku.
edit: počítam, že sa niekde budú riešiť maximálne nejaké priestupky

Naposledy upravil peterson dňa 11 Jan 2019, 18:33, celkovo upravené 1

PoslaťNapísal: 11 Jan 2019, 15:44 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Theplaky - ak bude zákon znieť tako ako si tu kopíroval a oni si to vysvelili tak ako si skopíroval z FB, tak to by sme sa mohli báť aj všetci čo máme autá biele Ceed-y, Fábie a podobne. :D Je to rovnaký vzhľad, síce bez zeleného pruhu s nápisom a majákom (špecifiký znak) a štátneho symbolu :lol: ..

Otázka: Na vojenských nohaviciach alebo topánkach sa nachádza slovenský znak alebo aspoň nejaký špecifický znak?
Otázka2: Vo vyhodnotení pripomienok k zákonu sú vo vysvetlivkách k zamietnutiu pripomienok k odseku 2. odkazy na zákon o uniformách s prílohou a vyobrazením aktuálnych uniforiem. Ako sa definuje v zákonoch slovo "aktuálny" ? Čítaním zákona som nepochopil, žeby sa mal týkať len aktuálnych vzorov - čím je špecifikované, že sa týka len aktuálnych vzorov?

Na konci smotánky teraz bude mať svoju minútku aj módna polícia vojenskej polície? :D

PoslaťNapísal: 11 Jan 2019, 20:00 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Vsade tam, kde ja nosim digitalky, tam nestretnem celkom iste ziadneho vojenskeho policajta ani nikoho podobneho, myslim ze tato tema sa zvelicuje. No aj keby ma stretli, tak co bude? :D Prestanme strasit. Bumazka napisana, ukol splneny :D dalsia sranda co vysumi :D

PoslaťNapísal: 11 Jan 2019, 21:33 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

..ja sa spolieham na to ze ked budem mat oblecene maskace tak ma predsa nebude vidno! 8)

PoslaťNapísal: 11 Jan 2019, 21:36 
občasný prispievateľ

Pacifista.sk píše:
Theplaky - ak bude zákon znieť tako ako si tu kopíroval a oni si to vysvelili tak ako si skopíroval z FB, tak to by sme sa mohli báť aj všetci čo máme autá biele Ceed-y, Fábie a podobne. :D Je to rovnaký vzhľad, síce bez zeleného pruhu s nápisom a majákom

preto by podla toho zakona mali odobrat technicak kazdemu, kto si kupi cierny superb alebo cierny/tmavo modry pussat a podobne :D aspon by som sa nemusel pri obiehani pozerat do tychto aut, kolko ludi v nich sedi a co maju na sebe :)

PoslaťNapísal: 12 Jan 2019, 09:42 
občasný prispievateľ

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/498175-zakon-podla-gajdosa-nezakazuje-nosenie-neaktualnych-maskacovych-vzorov/

PoslaťNapísal: 13 Jan 2019, 22:32 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Nechápem, že prečo si tí Iračania nenajali Vladka Weissa a jeho G-autobus... ten v tom predsa vie chodiť a prevezie viac než len osem človiečikov :twisted: :mrgreen:

https://www.aktuality.sk/clanok/656597/ ... gn=HP-new2

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 09:00 
expert

Chlapi este k tym uniformam. Bude zakazane nosit vsetko s aktualnou potlacou a je jedno ci to bude, alebo nebude mat statny znak... Samotny vzor ma MO SR zaregistrovany tusim na urade priemyselneho vlastnictva. Cize ide o velkost a rozmiestnenie farebnych poli aktualnych uniforiem...

Peterson mal dobru otazku ako to bude v praxi. Predstavme si, ze aktivna hliadka sa bude domnievat, ze branec ma na sebe aktualnu uniformu. Ten ale bude tvrdit, ze sa to len podoba, ze je to model pre US Army a kupil si to legalne od US Army. Tak bdelym strazcom zakona nezostane nic ine iba nasho hrdinu vyzliect do spodneho pradla a zaslat maskace znalcovi aby potvrdil, alebo vyvratil ze sa jedna o vzor OSSR :lol: :lol: :lol: :lol:

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 09:44 
prispievateľ

a co ked budu maskace vyprane? vztahuje sa predmetna pravna norma aj na kvalifikaciu farebneho odtiena? predsa uz nebude zodpovedat aktualnemu vzoru. ako sa to bude riesit v praxi? osobne to mam u prdele, nosit ich budem dalej a tesim sa na to priestupkove konanie kde budem pozadovat znalecke skumanie a dalsie vyjadrenia. myslim ze doba na prejednanie priestupku bude v tomto pripade kratka :-)))))))))))))))).

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 09:56 
častý prispievateľ

veritas: tvoj prístup je skôr na skúmanie znalca z oboru psychológie. daj jeden dôvod prečo nutne musíš imitovať príslušníka ossr ?

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 10:03 
prispievateľ

psychologie? nie si slnieckar? ja nieco imitujem tym ze mam na sebe nejaku bundu? si normalny?

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 10:19 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

veritas píše:
osobne to mam u prdele, nosit ich budem dalej a tesim sa

Také (minimálne) týždňové letné cvičenie na Lešti alebo zimný výcvik (obe pod širákom) na Doupove by potešenie "brancov" veľmi rýchlo zmenilo... 8)

Čo sa týka maskáčov a mojej maličkosti... neexistuje, aby som do nich dobrovoľne vliezol.
To vybehnutie do lesa v bunde nerátam.

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 10:42 
prispievateľ

kazdy nech si robi a nosi co chce. nehovori sa tomu nahodou sloboda? (apropo tych zimnych a letnych vyletikov do cvicebnych priestorov som si za 15r sluzby uzil dost...)

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 11:13 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

veritas

Veď ja netvrdím opak.
My, čo vieme, tak vieme...a aj preto som spomenul tie "výlety".

Ono ma mierne pruží to spomínanie poniektorých na vojenčinu, tie ich skúsenosti...a hlavne šikana. Veď to mali chlapci v podstate prísnejší režim ako v materskej škôlke.
No na druhej strane sa rozplývali nad akčnými filmami z produkcie Hollywoodu.

Ale viac ma serondí, že sa neustále a dookola točia v telke dva filmy..."Černí baroni" a " Tankový prapor".
Kto vie históriu, tak vie...
Ak by som ale vedel onehdá (pred ZVS) to, čo som sa dozvedel neskôr ? Nuž sa tlačím do tých práporov PTP...a nie dva roky točiť u vojsk PVOS na Šumave.
Poznám pár jedincov, ktorí boli u PTP...v pohode vojenčina. Odpracované 8,5 hodiny a veget. Že prišli domov so vkladnou knižkou, na ktorej bolo cca 30.000 Kčs...to bol už len zlatý bónus.

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 11:31 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

erebos píše:
Chlapi este k tym uniformam. Bude zakazane nosit vsetko s aktualnou potlacou a je jedno ci to bude, alebo nebude mat statny znak... Samotny vzor ma MO SR zaregistrovany tusim na urade priemyselneho vlastnictva. Cize ide o velkost a rozmiestnenie farebnych poli aktualnych uniforiem...

Peterson mal dobru otazku ako to bude v praxi. Predstavme si, ze aktivna hliadka sa bude domnievat, ze branec ma na sebe aktualnu uniformu. Ten ale bude tvrdit, ze sa to len podoba, ze je to model pre US Army a kupil si to legalne od US Army. Tak bdelym strazcom zakona nezostane nic ine iba nasho hrdinu vyzliect do spodneho pradla a zaslat maskace znalcovi aby potvrdil, alebo vyvratil ze sa jedna o vzor OSSR :lol: :lol: :lol: :lol:

Opäť, nevyznám sa, ale to či má niekto nejaký vzor zaregistrovaný na úrade priemyselného vlastníctva užívateľa trápiť nemusí, akurát tak výrobcu a možno predajcu.
"Hrdinovi" nebude stačiť povedať že nemá sa do čoho prezliecť, tak nech si to nafotia? Zhabať môže polícia len pri riešení/podozrení z trestného činu, nie priestupku.. čí?

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1163 z 1261
 [ Príspevkov: 18905 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 1160, 1161, 1162, 1163, 1164, 1165, 1166 ... 1261  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia