Broková dvojka ZP 45

DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Broková dvojka ZP 45

Príspevok od používateľa DeSade »

Ahojte, prosím o radu.
Mám brok. dvojku ZP 45 v kal. 16-16. Len pri strelbe slugom od SB mi vystrelené nábojnice ostávajú uviaznuté v komorách. Pušku ide zlomiť len veľkou silou. Ostatné brok. náboje šli vytiahnúť normálne. Inú jednotnú strelu som zatiaľ neskúšal. Komory sú čisté, bez vypálania prechodov, vyťahovač pohľadovo v poriadku. Nestretlli ste sa s týmto problémom niekto?
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Robí ti to jedna hlaven alebo obe?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Uz som to videl.

Nabojovu komoru nemas vyhladenu od vyroby. Nevadi, ze ju mas lesklu, nevidis to. Ked vystrelis vykonny naboj tak sa ti hilzna /specialne ten mosazny kalisok/ vlisuje do nevyhladenych stien komory. Toto sposobi doslovne zapecenie prazdnej hilzne v komore. Nasledne dojde k tomu, ze pri zlomeni pusky ti zaberu vytahovace, ktore su spojene s mechanizmom otvorenia komor - zalomenia. Kedze sa hilzne nehybu, nehybu sa ani vytahovace a cele to kladie odpor pri otvarani. To ze su to nevyhladene komory dokazuje, ze sa to deje pri vystreleni silnejsich laboracii ako su slugy.
Doporucujem to riesit, lebo utrhnes bud vytahovac,alebo zlomis ten spojovaci kus!!!

Vylesti si komory sam, alebo to daj puskarovi, je to robota na par minut, ale bacha aby si to neprehnal.

Existuje este jeden problem pri dvojke ktory to moze robit, ale to nebude tvoj pripad: Obcas sa stane, ze udernik prerazi zapalku a zostane v nej zapichnuty. Vtedy to ide tazko otvorit. To by sa ale nestavalo iba pri slugoch, nestavalo by sa to stale a hlavne by si videl dieru v zapalke.

Este jedna rada zadarmo : pokial sa nemylim tak zo ZP45 sa moze slug strielat iba z pravej hlavne. teda urcite iba z jednej. Ano su slugy ktore idu aj cez plne zahrdlenie, ale u ZP by som to nedoporucoval!!!!!


Daj vedet ci ti to pomohlo.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Pani, kedze sa v polovnych zbraniach moc nevyznam, chcel by som sa spytat, ci nemate niekto explozivny nakres suciastok tejto dvojky.
Chcel by som otvorit spustovy mechanizmus a vycistit ho a nikde som nenasiel nato navod ci video, tak nech mam aspon predstavu co je vo vnutry.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Daj dole bočné platne a vidíš čo tam je. Hlavne si to odfoť a píš si rozboru po jednotlivých krokoch. Takto to máš na stálo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"