Poradte gulovnicu

Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Parada chlapi, som rad, ze som sa o nej mohol docitat taketo info.

Ak uz teda nieco splasim tak dam vediet ako to dopadlo, zatial Vam vsetkym dakujem za rady :)
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

můžu tě zmást.
Lovim CZ 550 varmint v 308 a po drobných úpravách nemá chybu.
mám i T 3 , taky dobré.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

No hej, drobne upravy.... :twisted: to moze v pripade CZ zahrnat hocico od doladenia poistky, spuste ci upravenia podavania nabojov az po rozsiahly zasah do zbrane. Prakticky priklad spred mesiaca: nova CZ557, kvalitna nemecka montaz, optika Swaro Z4i. Hlaven osadena do puzdra zaveru tak, ze nestacil stranovy rozsah puskohladu. Takychto "drobnosti" je lepsie sa vyvarovat. Nikto si nejde kupovat lovecku gulovnicu s tym, ze ihned po kupe potrebuje opravit, prip. reklamovat alebo radsej rovno vratit a pytat naspat peniaze. Samozrejme sa najdu aj spokojni uzivatelia a bezproblemove zbrane. Nanestastie CZUB ma tu zmatkovitost nadstandardne vysoku a cenovo uz zdaleka nie su na tom tak, aby sa nad tym dali privierat oci.
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

CZty som vyradil z vyberu uz davnejsie, poslednu dobu na nich ozaj nie su kladne recenzie. Jedine, co by som si od CZUB kupil, je kratka zbran alebo malokalibrovka, do gulovnice od nich urcite nepojdem.

Dnes som sa rozpraval s jednym kamaratom, ktory je tiez polovnik, vo volnom case chodi sutazne strielat atd., proste chlapik co sa v zbraniach a veciach okolo nich vyzna naozaj velmi dobre. Ten mi na CZtu len prekrutil ocami a skonstatoval, ze CZUB uz v dnesnej dobe nie je to, co to bolo za cias ZKK600 (20+ rokov dozadu). Tikku T3 naopak vychvalil, ze za tu cenu je to naozaj presna, spolahliva a pekna puska, ze sam o nej uvazoval a pravdepodobne si ju zadovazi do svojho arzenalu.

Ked prisla rec na Sauer 202 tak z tychto znaciek to bol jednoznacne favorit, to je jasne hadam kazdemu. Lenze ako som spominal, Sauerka uz nieco stoji, ale na druhej strane to bude puska na hodne dlhu dobu (ak nie na cely zivot) a predsa len je to znacka opradena istou historiu a kvalitou.

Takze fakt neviem. Dam si poradit pri samotnom nakupe, co mi odporuci predajca. Uvidime.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Denny napísal:.... Dam si poradit pri samotnom nakupe, co mi odporuci predajca. Uvidime.
Predajca obvykle doporuci to, co predava (to neznamena, ze to musi byt zle, naopak). Je viac ako vyhodne ist na nakup bud s niekym kto sa vyzna, alebo uz s dostatocnym objemom informacii a ucelenou predstavou, co presne potrebujes. Inak sa ti moze stat aj to, ze sikovny predajca ti "rozumne" vyargumentuje, preco si mas kupit prave ten tovar, co je tam vo vitrine a az pride nejaka prax a s nou trosku vytriezvenie, tak zistis, ze to nebola ta optimalna volba. Najhorsie je ist nakupovat s ideou "nieco uz musim kupit, lebo chcem ist cez vikend polovat". Dalej treba poznat aspon priemerne ceny toho, co ides kupovat. Pretoze mozes dostat taku super zlavu na zbran, ze az popritom nezbadas kolko zacvakas za napr. montaz a ze ten rozdiel zmaze vsetku zlavu. Poznam minimalne jeden znamy obchod, co je tymto "preslaveny".
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Jasne, na nakup urcite nepojdem sam. Orientacne ceny uz zhruba viem, takze by som mal rozoznat, ci sa mi ta ponukana "zlava" oplati, alebo nie.

lovec, ak by som ta mohol poprosit, nenapisal by si mi do PM meno toho obchodu? Vdaka.
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Ahojte, tak opat ja :roll:

Vzhladom na iste okolnosti, ktore mi skrizili cestu, som zvazil, ze nebudem moct do vyzbroje vrazit az tolko kolko som povodne planoval.

Predbezny termin kedy sa chystam nakupit je buduci piatok.

Limit mam 2000 eur, t.j. puska + optika. Max. nejakych 100-200 eur navyse.

Takze vas este raz prosim o radu, aku co najlepsiu kombinaciu zbrane a optiky by som do tejto sumy mohol splasit.

Uprimne dakujem za kazdu radu, odpoved.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Co hovorite na kaliber 7mm remington mag ?
Viem ze to u nas nie je standard a pre mnohych priam exotika a ze by bolo mudrejsie kupit 308 alebo 8x57 ci 7x64.

Uvazujem takto:
Jedna sa o cisto polovnu raz
Jedna sa o celkom oblubenu 7mm gulu
Je o nieco vykonejsia ako 7x64 cca 500J
Vyraba ju skoro kazda zbrojovka
Vyber streliva aky taky je

Neviem ako je to s prebijanim a hlavne dostupnostou kvalitnych komponentov. Nevyhodou by mola byt kusok vyssia cena fabrickeho streliva....
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Jean :

Pokial sa pozeras tymto smerom neries peniaze. Tieto neboje nebudu lacne ani ako prebijance a podla mna zaplatis viac kym najdes svoju laboraciu systemom pokus omyl ako ked si kupis fabricke strelivo. Pokial chces byt ekonomicky tak chod do 308 Win., 8x57 IS, 30.06 Spr... - to ale evidentne nechces. U tychto razi si proste treba povedat, ze do toho idem a musim vediet ci na to mam. Ak nie volim nieco z horeuvedeneho aby som mohol aj trenovat. Iba blbec si kupi raz kde si dovoli max 5 treningovych ran za rok - poniektori "borci" ani to nie.

Osobne by som tento naboj dal na jednu uroven spolu s 300 Win. Mag. a 300 Weatherby mag. Vsetky 3 ti davaju obrovsku vyhodu plochej drahy strely, cize na beznu polovnu vzdialenost proste neriesis klikanie - prevysenie strely. Vsetky su dostupne v dostatocnom mnozstve striel pre podmienky europskych lovisk + nemas problem zohnat laboraciu do Afriky. Aj ked tam na vecsie kusy je treba nieco silnejsie.

Z uvedenych by som si osobne vybral 300 Weatherby mag. Nadherny naboj, pri danom vykone vyborna kontrola, zvladnutelny spetny raz. Ako bonus je tu exotika. Ano nie je lacny , ale cena je porovnatelna s tym tvojim.

Este odpoved natvoju otazku : ak si sa rozhodol pre 7 mm Rem. Mag. tak chod smelo do tej raze. Nic nepokazis a urcite budes vo vyhode pred "klasikou"...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Jean napísal:Co hovorite na kaliber 7mm remington mag ?
Viem ze to u nas nie je standard a pre mnohych priam exotika a ze by bolo mudrejsie kupit 308 alebo 8x57 ci 7x64.
.....

Neviem ako je to s prebijanim a hlavne dostupnostou kvalitnych komponentov. Nevyhodou by mola byt kusok vyssia cena fabrickeho streliva....
O vhodnosti toho ktoreho kalibru sa da polemizovat donekonecna. Tisice loveckych serverov po celom svete, stotisice stranok s prispevkami....
7mmRM je u nas primerany. Vyber streliva solidny, aj cenovo nie je nic extra. Najbeznejsie GECO od 30-37€, cez Federal, Hornady, Sako, Norma 40-70€ az po RWS, LM KJG alebo dalsie 60-100€. Ceny za 20ks.
Prebijanie nie je nic vynimocne, matrice robi kazda firma, 7mm striel je plna prdel, vyber je viac nez dostatocny. Vysledna cena prebiteho naboja aj pri solidnej strele bude velmi priazniva. Bezny postup, kupit aspon 100-200ks z nejakeho lacnejsieho, ale zaroven kvalitneho streliva kvoli nabojniciam. Ked tie nabojnice prebijes len 5-6 krat, uz to mas hned 500-1000 ran.... Pokial vies, ze mas teren kde ho vyuzijes, t.j. nie buchanie na hromade 40m od posedu, ale tam kde aj vyuzijes jeho potencial, tak do toho chod.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ahoj,

prebijanie som nebral ako nastroj na usetrenie, ale skor ako konicek nakolko prebijam pistolove a ciastocne aj brokove strelivo. Takze islo mi skor o to ci tu zozeniem nejake kvalitne strely v tomto kalibry. Viem ze zrejme Turbiak mal snahu ho prebijat ale ci stym zacal neviem. Aj ked popravde moc neverim veciam ze ak neberem do uvahy samotne vybavenie ktore tak ci tak skoro vsetko mam neusetrim na tom nic.

To ze puska ma vecsi spetny raz moc neriesim nakolko mi tieto veci skoro vobec nevadia a na nejaku profi sportovu strelbu sa moc nechystam. Ale iste to nebude 5 ran do roka :).

Co sa tyka terenu u nas sa moc na 40m nepoluje aj ked aj to sa pritrafi. Ale mame aj luky-polia kde by som vedel zodpovedne vystrelit na 400 aj viac metrov pricom by som iste neprimerane neriskoval. Iste je vsak ze to u nas skoro nikdo nerobi nakolko na to nema "sersan".
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Cisla len tak z brucha:
Nosler Partition 7mm ......... cca. 1,00€ (pokojne to moze byt ale aj strela za napr. 0,40€, Hammerhead od SAKO a milion dalsich)
Kvality prach .................. cca. 0,40€
Kvalitna zapalka .............. cca. 0,05€
-------------------------------------------------
Spolu ........................... cca. 0,85-1,45€/ks a zlozene z kvalitnych komponentov.
Ked kupis nabojnice, povedzme kus za 1€, tak na 5x sa to rozlozi 0,20€ k cene naboja.
Najlacnejsie aspon trochu solidne fabricke naboje stoja 2,00€ a viac za kus. A ty mas za 1,65€ naboj z najlepsich komponentov.
Bezne matrice RCBS, ktore bohate stacia, stoja okolo 50-55€, vydrzia vecnost.

Tak isiel si to uz kupit, alebo na co este cakas?! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Rozhodnutie uz padlo dufajme ze vyjde aj v reale :). (Uz nieco poradil aj TURBI ktory to aj realne prebija)

To zas budu stary pani polovnici cumiet co to mam za cudo :twisted: . No ale este musim vybrat aj nejaku vhodnu optiku ku tomuto kalibru.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Gratulujem, dobra volba... Neboj budu "cumet" a budes predmetom diskusii... :twisted:
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Budem rad ak poradite aj mne, nebudem clenom polovneho zdruzenia, takze revire budem striedat, cize aj druh lovenej, vyberam medzi tikka t3x, cz 550, rossler titam 6, mam nieco pridat este do vyberu? Limit na pusku 2000 eur, v kalibri nemam uplne jasno, ale s 308 win by som nic nemal pokazit....
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"