Poradte gulovnicu

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ako hovori ujco "už len aby ci ten dzivák došól" ..... :lol:
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

:lol: :lol: :lol: hehe, len musi byt revir kam budem moct ist :lol: potom ci dojdze, nebo ne, nevadzi :D časem :twisted:
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

zdravím... mám rovnaký problém ako mal Xader... neviem sa rozhodnúť ktorý kaliber si kúpiť (.308Win, 30-06Sp. alebo 8x57JS)... je to moja prvá zbraň, resp. bude... revír je pomerne zmiešaný, teda lúky, polia, krovie, hora a strielať sa bude srnec, diviak... nedávno som strieľal jednu 8x57JS, no má to byť aj na športové účeli, teda zbraň musí byť varmint... pôvodne som chcel niečo od Remingtonu, ale Varmint robia len v 308Win z menovaných cal., mam strach že to bude slabšie na toho diviaka a hlavne náchylnejšie na stret s nejakým tým konárom atď... taká Tikka robí Varmint aj v cal. 8x57JS aj 30-06Sp, ale nepáčia sa mi tie ich plastové zásobníky a mám radšej schránku... pre 30-06S zasa hovorí prebíjanie, kedže aj to plánujem, no proti zasa keď 8x57JS sa mi zdalo akurát v rámci komfortu streľby (spätný náraz, hluk, sila) bojím sa že 30-06Sp to bude už moc...
zaujímali by ma hlavne detailné rozdiely medzi jednotlivými cal. (efekt.dostrel, prebíjanie, dostupnosť a váha striel, a hlavne škoda na zveri).
Skúste mi nejak pomôcť/dokopať ma ku konečnému verdiktu. :?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Asi idealna by bola varmintka v 30-06....uz ju len zohnat. 308W s vhodnym strelivom nema problem zo ziadnou europskou zverou,diviaka nevynimajuc.....co sa tyka stretu s konarikmi, na temu tohto bludu/mytu robime na horar.sk jeden test. Konkretne s 308W je uz hotovy a bez problemov sa podari vyvratit dalsiu cast polovnej latiny - ze osmicka je odolna voci porastu,cize z nejakych zahadnych dovodov osmickova gula s tou istou vahou prejde a tridsiatkova nie.....Pokojne zober aj tristoosmicku. Plastove zasobniky vidim skor ako plus, v zime je s tym neporovnatelne pohodlnejsia manipulacia ako s plechovymi. Rozdiely medzi tymito tromi kalibrami su pri tej istej puske prakticky zanedbatelne. Pokial ti bude sediet pazba,je to jedno. (Polovnicka latina, lekcia c.133 - Springfield kope strelca a rozbija zver). Ani s jednym z tych kalibrov sa nepomylis, otazka je kolko tej sportovej strelby si predstavujes rocne.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

lovec = huntingmythbuster :twisted:
Obrázok

Drzim palce v boji s polovnickou latinou :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

cau,308 w bez debaty,vykonovo je to to iste ako 30-06.resp.ten maly rozdiel nepoznas.rozsah ranivosti robi typ zvolenej strely a nie kaliber.na 8x57 neexistuje varmint .ten kaliber tu mozes pisat v ramci historie strelectva,proste 308 w je najlacnejsie a najdostupnejsie
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

Na strelnici budem minimálne 1-2x mesačne... Tikka Varmint je aj v cal. 30-06Sp. no keď je to rovnako výkonné ako ako 308Win tak nie je čo riešiť a kupujem 308Win, myslel som si že je medzi nimi podstatnejší rozdiel, že 30-06S je rýchlejšia a má väčší dolet... ešte tak rozhodnúť od ktorého výrobcu... Tikka SuperVarmint alebo Remington 700 Police??? je to asi v konečnom dôsledku jedno...
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

tak jedno to nie je.police ma pazbu vystuzenu duralovym blokom,ma v nom ulozeny zaver,tikka je obycajny tvrdeny plast !! tie dve pusky nemozes porovnavat v tomto,na rem kupis 1000 doplnkov na tikku malo co.tikka ma kvalitnejsie urobeny zaver.ale mas kratsiu hlaven o 6cm,presnost neries ak nechces prebijat ultra presne naboje..
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

v tom prípade to bude Remington 700 Police... len zo zaujímavosti, čo urobí 6cm hlavne navyše??? prebíjať sa chystám čo najskôr, no zasa to bude len na amatérskej úrovni... možno raz... a čo sa týka chodu záveru, ten sa dá pri Rem.700 vymeniť nie???
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

:) ale tak neber ma doslovne... vsetko je lepsie ako mauseracky zaver, bude to normalka neplas sa , dlhsia hlaven =vyzsia ustova rychlost o 16-18 m/s tj, lepsia balistika a vykon, horsia manipulacia zase a vyzsia vaha :)
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

tak konečne môžem pokojne spať :D ... hoci ešte mám skúšky pred sebou, táto dilema ma zožierala od začiatku... konečne som na 95% rozhodnutý pre R700P cal.308Win... 5% je rezerva ak by mi zasa niekto natlačil chrobáka do hlavy 8) ...
Maximálna vďaka Vám páni!!! 8)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

....v pohode....aj tak si potom budes "musiet" kupit dalsiu pusku..... :twisted: :twisted: :twisted:
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

najskôr musím pokúpiť veci na prebíjanie (koľko to bude približne také základné, nič extra stáť???) a potom si chcem kúpiť aj pištol, SIG P226 na športovú, ale na ňu si ešte počkám :roll:
... ale to je už mimo témy... 8)
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

také "základné nič extra" ani nekupuj budeš kupovať 2x :)
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

nooo to je dosť možné... ale tak to mám ešte čas riešiť... :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"