Remington 770 STAINLESS CAMO

friendly_diffie

Remington 770 STAINLESS CAMO

Príspevok od používateľa friendly_diffie »

poradte mi ktorý z tychto kalibrov by sa dal použit ako univerzálny na lov srncej jelenej a diviacej zvery
270 Win
7mm Remington Mag
30-06 Springfield
300 Win Mag

a kto mate ake skusenosti s tou zbranou ste spokojný alebo ste nespokojný
dakujem za odpovede
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Springfield... :wink:
vigorous_herschel

Príspevok od používateľa vigorous_herschel »

30-06 samozrejme.Pouzivam ju v cz 550 lux strelivo federal 220 grain prasiatka si pochvaluju. :lol:
friendly_diffie

Príspevok od používateľa friendly_diffie »

a nerobi to galibu pri strelbe na srnciu viem co robi so srncou 308 win
inspiring_gould

Príspevok od používateľa inspiring_gould »

ja mam 770 Rem Spring... pokial budeš strielať na srnčiu tak celoplášte je to kaliber ktorý doslova zrazý tú ver k zemi a guľa iba preletí tkanivom a nenarobi škodu.Nedávno som strelil líšku kal Spr 30-06 celoplaštova strela IGMAN nič iba dve dieri a zver zostala v ohni.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

No fuj,ze celoplastom srnciu....uz som raz musel dohladavat srnca postreleneho s FMJ cca. 3/4 km.....chalan sa az potom priznal,ze mal FMJ.(zhodou okolnosti tiez 30-06,stara ZKK) Normalna komorova rana a chudak srncisko sa s tym musel aku dialku pechorit.....(ano,moze padnut aj v ohni,ale....ked nie?nevadi?) Hosi,ked mate v sebe aspon trosku ucty voci tej zveri, tak pouzivajte na jej lov vhodne strely. Ked ti je luto kilo diviny,tak si ju treba kupit v Metre a nie mrzacit zver. Pre mna je absolutnou a nemennou prioritou rychle,ciste a eticke usmrtenie. To zahrna minimalne volbu vhodnej strely a spravne umiestnenie zasahu.
Preberte si to ako chcete,ale je to dobra rada - nie podpichovanie. :wink:
friendly_poincare

Príspevok od používateľa friendly_poincare »

Ja musim tuto maximalne podporit lovca. Ked Ti je luto, dat za kvalitny naboj, alebo strelu, vacsi obnos penazi, nema vyznam chodit polovat. Kvalitna, a tym aj drahsia strela urcite stoji za to, aby strelena zver co najskor zhasla. Momentalne je na trhu dost druhov streliva s ktorym sa da zver, pri dobrom zasahu velmi setrne usmrtit... 8) FMJ si nechajme na dierovanie papiera a nesnazme sa za kazdu cenu usetrit a doprajme rychly koniec pouzivanim streliva na tieto ucely skonstruovanym.. Lovu zdar..
friendly_diffie

Príspevok od používateľa friendly_diffie »

dobre dakujem za pripomienky a uvidime co a ako v maji ma dojst franovi kompletka z remingtonu so vsetkymi kalibra tak uvidime co a ako ale aj tak sa tam pojdem pozret koli tejto gulovnici a urcite nebudem strielat celoplastom rozmyslal som na tymto typom streliva co nan poviete SB-SP SB - HPBTalebo SB - barnes xlc ktory naboj s ktorou strelou a preco alebo ake mate skusenosti
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Z tych troch radsej ani jeden. Preco? SP je makke blato, ktore za nic nestoji, HPBT je vlastne Sierra,ktora ma hruby plast a je nevhodna na lov, XLC je Barnes s modrym povlakom lubrikantu,ktory ma znizovat trenie strely pri prechode hlavnou....toto je prva generacia Barnesov,ktora je vhodna na tazsiu a tvrdsiu neeuropsku zver. Tam ukaze svoje kvality. K nam je vhodnejsi Barnes TSX.

Ked uz to musi byt S&B, tak potom so strelou PTS (co je vlastne Hornady SST) alebo so strelou Barnes TSX. S&B zacina predavat aj vlastnu medenu strelu podobnu Barnesu s nazvom Exergy - vyzera slubne a chystaju aj naboje osadene s Noslerom Partition. Lenze tie uz nebudu stat dvacku za kus.....

Tiez su velmi dobre a osvedcene Federal Power-Shok so strelou Speer Hot-Cor, tieto ma/mal za bombasticke ceny Jedlička v Zelenči pri Trnave. Naboj do 30-06 stal cca. 24,-Sk / kus !!! Najlepsi naboj na trhu v pomere cena/vykon.
friendly_diffie

Príspevok od používateľa friendly_diffie »

tak to velmi pekne teda dakujem no skusam zstovat co a ako aky tip a tak a inka dakujem za rady a postrehy vyjadrite sa aj iny
inspiring_robinson

Príspevok od používateľa inspiring_robinson »

0908 napísal:poradte mi ktorý z tychto kalibrov by sa dal použit ako univerzálny na lov srncej jelenej a diviacej zvery
270 Win
7mm Remington Mag
30-06 Springfield
300 Win Mag
podľa toho, kto mačká spúšť :roll:

pokiaľ sa odosobníme od individuálnych preferencií (napr. mne na to všetko roky stačil W243 a veľmi úspešne, ale nie je to pre každého) a rovnako nebudeme hodnotiť špecifické kritériá mimo poľovníckeho využitia podľa tvojho zadania, tak to poradie vhodnosti výberu si uviedol správne;
270-tka je prakticky ekvivalent 7x64 považovanej u nás za "univerzál univerzálov", v 7RM máš k tomu istému ešte "pridaný plyn" čo má svoje pre a proti ale je to bezpochyby výborný kaliber;
sprg je legenda sama o sebe, 300WM je zas to isté len zasa s pridaným plynom...

s každou sa dá loviť všetko čo si napísal a dá sa prísť aj nato, ako minimalizovať nežiadúce účinky ako príliš rozsiahle podlievanie a rozbíjanie zveriny; ako Lovec správne upozorňuje treba hlavne vhodné strelivo a vhodne umiestniť ranu...
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"