AR-15 v 7.62 x 39

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Akostale.hovorím je to zlá.voľba celé. konkrétne poznám čerstvého majiteľa LUVO Pušky ktorému to nefunguje vôbec spoľahlivo. nedokáže vystrielat celý zásobník bez.za vady. nehovoriac o tom že to odpaluje zápalky len krivo vojenskou tvrdou spustou na surplus strelive.

dajte si už povedať. osobne som túto pušku skladal u môjho puskara vlastnil som ju a veľa špekulovali. nevedie to nikam čo dokazuje ďalšia flinta z dielne LUVO , Ktorá nefunguje. Ale tento môj známy majiteľ ju veľmi rád predá ... ak máte záujem hôr sa do toho.

Dajte si už povedať . tadeto cesta nevedie , kúp te si zástavu m70 dá sa krásne vyladiť. kto chce môže.Si skúsiť moju ...nemá chybu.
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

V tomto pripade osobne skusenosti hovoria za vsetko.
Mal si STONER model, ziaden piest? Bol to kaliber 7.62x39? ... len pre zaujimavost

Stale si myslim, ze LUVO je dobra volba v kalibri .223

Takze co sa AR-ok tyka ostava uz len PAR Mk3 a V-AR... mozno este nieco menej zname
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Nie piest to nebol. Obe boli DI. Tu nejde o to akým spôsobom sú odomykane. Ale.ide.o tvrdosť zápalky, tvar náboja, a pod.
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

OK, teraz je to jasne.
Takze to LUVO nezere vsetku vz 43 municiu. Mozno len nejake Hornady a podobne, kde su ceny za kus podstatne vyssie.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Huraaaa
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

duros: vdaka za trpezlivost pri vysvetlovani, ale mne tiez docvaklo az po tvojom poslednom prispevku. a tiez som uvazoval vzhladom na cenu municie a zaujmom o ARko tymto smerom, akurat uz neuvazujem ;-)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Ono to len ako AR vyzera aj keby to strielalo tak to spravanie nebude ziadna slava ,dobre vyladena 58ma alebo AKčko bude ďaleko lepšie.. toto som riešil a nikam to nevedie ...
Ja som zvolil skor kaliber 9luger , lacne a jednoduche strielanie , presnost o niečo horšia ale do 100m dostačujuca.. a chceš daj vedieť moj puškár ti ju vie postaviť..
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ja by som to s presnostou karabiny v 9x19 vs Vz 58 s CIP-ovanymi nabojmi nevidel az tak zle.

Dnes som na redukovany pistolovy terc nastrielal cez diopter a muchu (TROY) z BARK-9 na 100 metrov 5-timi ranami 46 bodov (10-10-9-9-8).

Bolo to poslednych overovacich 5 ran po nastreleni na 25 metrov. Cele zoskupenie bolo jemne dole a v zhruba 6 cm kruznici (priemer). Problemom moze byt silny vietor pri strelbe na 100 metrov.
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

Co sa tyka opat tej PAR MK III od ceskeho Proarmsu.

Ak by clovek investoval do PAR MK III a kupil si CMMG 22lr adapter, tak by v podstate mohol strielat dva kalibre s jednou zbranou.
Dokupit este PAR MK III upper kalibru 7.62x39, pretuningovat zasobniky 6.8 SPC ( zasobnik 7.62x39 je prilis banan look pre tuto zbran ), do ktoreho sa budu paskovat vz. 43 municie ( jasne nie do plna ) a mame tu idealny SETUP so spolahlivym piestovym systemom.

Teeeoreticky :D
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Treba si to kupit, treba to mat, to je naj skusenost. Treba k tomu len prachy a odvahu...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Johniiii, brdi a pocuvaj durosa. Chalan ma skusenosti a nieco flint uz poskladal.
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

Prave preto hovorim, ze teoreticky.

Co sa tyka lacnej vojenskej skladovej municie vz. 43 mi stale vychadza, ze niet nad SA vz. 58
Kto chce mat peknu AR-15 v tomto kalibry tak by mal pocitat aj s kvalitnejsim strelivom.

Ani do Ferrari by som netankoval benzin zo Slovnaftky :-)
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa raduz »

Co poviete na tieto nove Colt: http://www.guns.com/2014/11/08/colt-ann ... 08-rifles/

Cena v US od 1390$...
Pekna hracka.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

Tato CMMG MK47 vyzera byt dost robustna a teda aj spolahliva. Dokonca je prisposobena na AK zasobniky co je plus. Skoda, ze to nema piestovy mechanizmus.

Amici si pomaly uvedomuju, ze z obycajne AR15 nevycaruju spolahlivu zbran, ktora bude zrat ruske 7.62x39 :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"