ZKM 453 varmint alebo 455 varmint??

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

myslím že táto verzia sa v SR ani nepredáva. Ja závit nemám
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Ja som ju praveze objednal aj s zavitom priplatok 40€ ale idem dat nieco sustruzit z prace tak som chcel ze si hned dam vytocit aj nejaku peknu designovu brzdicku.. ale neviem aky bude zavit preto sa pytam..
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Tak som moju otázku poslal priamo do CZ a obratom mi bolo odpovedané... je tam závit Parker-Hale.. čo v metrickom merítku je 12,77x1,27... keby to aj niekto iný potreboval vedieť, dokonca mi poslali aj technický výkres daného závitu.. tomu sa povie customer servise, :P :P :P
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

Závitník metrický nekúpiš.
Ak ho budeš potrebovať má označenie "UNF 1/2x20"
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Dik za info, nechystám sa ho zháňať, ale sústružnik mi tu brzdu snáď dokáže vytočiť. Aj zo zavitom.. :)
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Mám 455 Varmint a zaujala ma táto novinka z ČZ

http://www.czub.cz/cz/prislusenstvi/dlo ... ouste.html


na športovú strelbu by to malo byť výborné. Rozsah nastavenia 1-5 N čo je 0,1-0,5 kg a ku tomu rôzne režimy kt sa dajú nastaviť.

Písal som do CZUB, malo by sa to objaviť v máji na webshope, cena nieje stanovená
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

No to vyzerá fajn.. snáď do vtedy dorazí aj mne 455 V.. spúšť jej často vyčítajú tak to bude treba určite riešiť, aj keď osobnú skúsenosť nemám zatiaľ.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

odpor spúšte na 455 je teraz dosť vysoký odhadujem 2,5 kg
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

písali mi z CZUB, očakávaná cena tej spúšte je 160 EUR....celkom dosť si myslím. Ale po tejto úprave sa 455 Varmint stane výbornou športovou voľbou.

A do predaja pôjde v marci.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Tak to je fakt dosť... skoro pol samotnej flinty.. ale keď treba tak treba.. ďakujem za info..
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

No brzdička je doma.. len ju nemám stále načo natočiť.. :cry:
Prílohy
20160323_204401.jpg
20160323_204315.jpg
20160323_204809.jpg
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

No Varmint-ka konečne doma... na foto už aj s natočenou brzdičkou.. :lol: :lol:
Prílohy
20160909_164226.jpg
20160909_164310.jpg
20160909_164302.jpg
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

efektný doplnok tá úsťová brzda. U výkonných ráží rozumiem na aký účel sa používa len u malorážky mi zmysel úsťovej brzdy uniká. Úsťovka na malorážke to som nevidel v ponuke žiadnej renomovanej malorážkarskej zbrojovky.
Aké máš od toho očakávania? Či len dizajnová finesa? Nezhorší ti to rozptyl?
Celkom by ma zaujímal nástrel s kvalitným strelivom (minimálne RWS Target Rifle) s brzdou a bez nej.
Myslím si (je to len môj súkromný názor že u slabého náboja ako je 22LR môže dôjsť s ovplyvneniu letu ak niečo v tomto prípade úsťová brzda domácej výroby ovplyvní dráhu letu resp dynamiku plynov bna ústí.
Skús nám dať pár výstrelov bez brzdy a s ňou. Celkom by ma to zaujímalo.

Ja ti to nehaním, len sa pýtam. Prvý krát v živote som sa stretol s úsťovou brzdou na 22LR
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Dovolím si oponovať. Kompenzátory (úsťové brzdy) sa montujú aj na vzduchovky s výkonom 10 násobne nižším ako 22LR. Ak je to správne urobené, účinok to bude mať. No, a ak by nám raz nejakou náhodou/nehodou dovolili tlmiče tak už bude mať závit pripravený.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Zdar Scandium,
presne ako píšeš išlo mi hlavne o design ,Keď som sa rozhodol kupovať malorážku tak som hľadal akú, pochopiteľne som použil aj youtube a tam je strašne veľa 455 zo závitom a s tlmičom tak ked som išiel predajcovy tak som sa ho nato pýtal a že je to síce za príplatok ale že nieje stým závitom problém .. tak som to objednal aj zo závitom, že malorážke urobím look veľkej pušky použitím kompenzátoru . (čo sa mi aj podarilo si myslím) :lol: ale kým som na ňu čakal tak som nejaký čas venoval práve stúdiu kompíkov - brzd a ako píše bujny správne urobený kompenzátor ma význam aj na vzduchovkách tak som sa potešil že volba príplatku za závit nebude mať len učel nato aby to lepšie vyzeralo ale tak snáď je dosť dobre spravený aby bol aj osožny určite porovnám funkciu sním a bez neho a hned aj budem informovať o výsledku .. nakoľko už som sa na strelnicu nedostal aspoň pol roka fakt nemám ani trochu času, sám sa neviem dočkať.. snáď dovtedy dojde aj ladená spúšť na ňu.. nakolko stale je na E-shope CZUB vedená ako není skladom písal som im mail tak som zvedavý ako rychlo sa mi ju podarí zohnať..
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"