Vyber brokovnice na IPSC

Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

[quote="Miro389"]

otazky:

2. ake rychlo nabijace/shell holdery pouzivate vy, a ake su momentalne naj
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Chalani co to maju nastudovane a idu na WS brokovnica hovoria,ze momentalne je trend pouzivat nieco na tento styl

http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-35 ... -6-ks.html

a dobijat palcom zospodu po 3 az 4 naboje naraz
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

hej, toto je asi naj.
nieco na odlahcenie: https://www.youtube.com/watch?v=i-koXI1iEK8
:lol:
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Nie zle :D

Nabijanie po dvoch/styroch nie je rychlejsie, ako vami odporucany styl? Stale sa pytam _ rad si necham poradit.

(tie shell holdre su svinsky drahe, rad by som kupil to najlepsie)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Jednu dobu som zvazoval ich porobit z kydexu...mozno sa k tomu vratim.
ako pise cubitko: do hrste zober co najviac ale zas len tolko co ti umozni zrucnost a velkost dlane+prstov.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Mne ich jeden môj známy vyrobil s mojou teoretickou pomocou z PVC plastu, najnovšie ich už robil s ABS plastu lebo tam odpadá práca z vyrovnávaním PVC rúr na ploché dosky. Kidex mu prišiel zbytočne drahý. Stále používam tie prototypové PVCčkové aj keď vyzerajú ako s trubiek na hovná. Ale otestoval som ich aj v mraze a nedošlo k žiadnemu praskaniu, strate pružnosti či pevnosti. Jediná nevýhoda pri tejto konkrétnej konštrukcii oproti komerčne predávaným je že ak nabijem len prvé tri náboje tak ďalšie zostávajúce tri majú tendenciu z držiaka vypadnúť pri divokom behaní, skákaní, či inej aktívnejšej činnosti. Takže nabíjam zväčša len úplne prázdnu zbraň zo záverom v zadnej polohe pričom s prvej trojice ide prvý náboj do komory, následne záver dopredu zostávajúce dva do trubice plus ďalšia druhá trojica do trubice (Winchester SXP Defender).
Prikladám fotku podomácky vyrobeného držiaka nábojníc z ABS plastu:
Prílohy
DC544022.JPG
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

niekto čo strieľa IPSC brokovnicu a odpovedal by mi na pár otázok???
magical_pare

Príspevok od používateľa magical_pare »

Zdravím,

Potreboval by som poradiť. Zaobstaral som si Winch SXP Black Shadow 28´´ a chcel by som predĺžiť zásobník. Ako som tu na fóre čítal, originál zatiaľ nikto moc neriešil, asi je ho problém zohnať, ak sa vôbec vyrába. Na domácu výrobu je potrebný šikovný sústružník, má niekto s tým skúsenosť, že si dal niečo vkusné vyrobiť ?

Dík za odpoveď.
sojer78
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa sojer78 »

Zdravím,
nechcem zakladať novú tému a keďže som nenašiel odpoveď na svoju otázku, tak by som rád oživil toto vlákno:

Z brokovnice - pumpy som naposledy strielal asi pred 15. rokmi :) a rád by som kúpil brokovnicu na občasnú účasť IPSC/LOS (rátam tak do 100 výstrelov za rok) ale absolútne sa vtom nevyznám, niečo som prečítal ale poväčšine staršie info, takže by som mal pár otázok na skúsenejších:

- kaliber 12/76 s možnosťou 12/70 (ak je to možné)
- neviem či samonabíjaciu z trubky alebo z odnímatelného zásobníka? tu by ma zaujímali názory za aj proti.
Skôr som naklonený na "trubku" kvôli flexibilite dobíjania ale neviem či ten plynový systém obťahovania nebude robiť časom problémy.

- Bol by som rád keby bola kapacita zásobníka na náboje čo najväčšia.
Neviem kolko sa vojde do trubky nábojov a či je možné trubku predlžiť pri všetkých výrobcoch alebo nie ale myslím že odnímateľný zásobník je na 10ks a tiež neviem či je možné v odnímatelnom zásobníku používať kal.12/70

- čoky určite áno.
- dĺžka hlavne aspoň 61cm (24")
- značku neviem :)
- cena adekvátna použitiu, dajme tomu tých 400-500€

- full auto sa na SK bez vínimky asi nebude dať :-/

ďakujem
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Čau zo základných predpokladov čo si načrtol:
- nízka cena
a súčasne
- malá frekvencia používania s malou záťažou
to splní každá turecká brokovnica a bude slúžiť roky rokúce. Čiže kľudne kupuj podľa farby a vône ono je to aj tak jedno. :)
sojer78
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa sojer78 »

vďaka za reakciu
nemám vo zvyku riešiť "vôňu" ani farbu.. teda pokial sa nejedná o ružovú ;)

turecké, vzhľadom na cenu, som nejaké pozrel a ak by som vyberal podla parametrov čo som spomenul v predošlom príspevku, tak by ich veľa nebolo (drvivá väčšina má hlaveň +/- 50cm)

UZKON ZK10 ale nenašiel som obchod kde by ju mali skladom (ani v CZ)
71cm/7+1/čoky áno/
Hatsan nenašiel som nič čo by ma zaujalo

DERYA X2-100 - http://svetpusiek.sk/products/12
63cm/6+1/čoky - vo videu má niečo nahodené/
Radikal Canavar SA17 - http://www.zbranepresov.sk/zbrane/broko ... 17-digital
66cm/8+1/čoky ?/

viac menej sa prikláňam k Radikal SA17 ale zas nemá žiadnu weaver lištu

stoho čo som sa dočítal tak Derya/Dexter/Uzkon/Hatsan/Radikal sa zrejme vyrábajú v jednej fabrike lebo aj doplnky (neviem či všetky) su u nich zameniteľné

zaujímalo by ma či je možné dodatočne dorobiť závit na zahrdlenie na hocijakú hlaveň alebo to nemusí robiť dobrotu.
alebo je to tak, že ak tam čoky raz niesu, tak sa tam ani nemajú dorábať?
Buckshot
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa Buckshot »

Zdravím Vás, mám otázku na skúsenejších. Obzerám sa po nejakej brokovnici a zatiaľ to vidim na Mossberg 930 SPX. Chcel by som však vedieť ako funguje s menej výkonnými nábojmi (trap, skeet,...) ? Za rady vopred ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"