Stavba AR 15

Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ok, spat k teme.

Ako co najviac odlahcit AR-15? Sig M400 sport mi pride dost tazky. Predpokladam, ze najviac sa da usporit:

1.) Vymena toho velkeho railoveho gas blocku za nizkoprofilovy, u nas najdostupnejsie nejake DPMS ci Yankee Hill (kto ma klasicku A2 muchu, tak jej opilenim a obrusenim na low profile). – tu by mal rozdiel cinit az 100 g

2.) Free float predpazbie v rozumnej dlzke. Ano, BCM predpazbie zo zliatiny hliniku a horcika je pekne a najlahsie, ale drahe a u nas tazko dostupne. Povedzme bezne 13" predpazbie (hlinik, M-LOK/Keymod): uspora - 100 g voci plastovemu klasickemu

Kde este usetrit, vyjma hlavne za nejaku tenucku co je ee? Na pazbach sa moc usetrit hmotnost neda, ak chce clovek teleskopicku. A ono sa to nejakou riadnou optikou i tak dozenie ci navysi.

Takze?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Takze nic.
Z hovna bic neupleties.
Takuto pusku je skoda ladit, na to si si mal kupit norinco, alebo turka.
Najvacsiu objemovu hustotu ma zelezo a to vymenit nemozes.
Menit dural za dural nie je cesta.
Pozor na vyvazenie zbrane!
Naposledy ked som chlapovi hovoril ako ma manipulovat so zbranou mi povedal, ze ju tak neudrzi mr223!!!?
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Predpazbie by som ale vymenil rad, ten masivny plastikovy humus sa mi vobec nepaci. Nech uz by to malo mat aj rovnaku hmotnost, len nech je to stihlejsie.
Štefan252
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Štefan252 »

Rasto napísal:Takze nic.
Z hovna bic neupleties.
To bolo k tej M400. Čo si tým mal na mysli? Je to podľa Teba až taký zlý kvér? Horší ako Norinco? V čom? Alebo som to zle pochopil?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Puska je to dobra, ale vsetko ma svoje urcenie uz pri navrhovani.
Je to klasicka M4A1 vojenska verzia s jemnym tuningom a carbine odberom plynov.
Ale celkovo drahy zaklad na to aby do nej bolo investovanych dalsich xy stoviek Euro.
Nikdy nedosiahne komfortu strelby ako durosove skladacky a to usetrite za magpul prislusenstvo co nepotrebujete ci mieridla, ktore su pouzitelne mozno ako zalozne.
Presnost tam bude to netreba riesit.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

To je mi jasne. Vsak ja z toho ani sportovy special nechcem :)

Prelestit spust, vymenit predpazbie a mozno rukovat (to je len o ergonomii, ta SIgacka mi moc nesadla) a strielat strielat strielat. A zarabat na strelivo a zarabat a zarabat. A prebijat a prebijat a prebijat :)
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mozno blba otazka, ale naco je dobre odlahcovat zbran podla mojho nazoru primarne urcenu na IPSC ? Vyvazit zbran o.k., ale celkovo ju odlahcit ? Lahsia zbran kope viac, nie ? Jedine, ze strelec je 50kg tintitko so zamerom zucastnovat sa IPSC pretekov s minimalne 18 stageami v jeden den.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

dobre si to napisal nemusi byt ani nikdy nebude lahka ked ma byt postavena do OPENu.
AR15 i s 20" kanelovanou hlavnou a pevnymi mieridlami ma do 3,5kg, ale ked na to das optiku s montazou, ,kolim s montazou, bubnovy zasobnik a nozicky dopredu, tak ti ohne loket :-)
Moc lahka pazba neprispeje celkovemu vyvazeniu zbrane i ked prospeje celkovej hmotnosti ...
Bud si nechajte poradit, alebo skusajte na vlastnej kozi a ladte si na image :-)
PS stale rozpravame o sportovej strelbe.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Zvažujem AR15 a nakoľko som dosť exot tak v 300 Blackout. Zvažujem 10,5" AR pistol s následnou výmenou buffer tube a normálnou pažbou. Padlo mi do oka toto http://www.radicalfirearms.com/product- ... -10fgs.htm Ano, nie, pripomienky?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

S novym bufer tube tak okolo litríka. Radikal chcem preto že 10,5 lauf a bude o rok (toľko mi potrvá pokiaľ naň našporujem). Má to pistol lenght system, tak by mal obťahovať pekne aj subsoniky, amici prisahajú na twist 1:8 a 10,5" lauf ako na najlepšiu kombináciu pre subsonické aj normálne strelivo - neviem ...

V europskom zväze som nič čo by mi imponovalo veľkosťou a cenou nenašiel. Radikal pistol som si ošahal pár metrov od domu.
mienkotvorca
občasný prispievateľ
Príspevky: 65
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa mienkotvorca »

Posielam report zo zlomeneho bolt catchu(spustac zavera) na radical firearms 16".
Predajca(presov) ochotne poslal novy , rychlo a bez zbytocnosti . Bolt catch je nahodeny dnes idem testovat ci to vydrzi dalsie rany , na ceste je uz novy kvalitny . Takze 100% spokojnost s predajcom , hlavne ustretovost a rychle vybavenie zavady, odporucam .
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Elado: vybrate jak vybrate. AR-kom som strieľal 3x v živote, skúsenosti tak maximálne z airsoftovým :D .Tož teoriu si dohľadať viem ale skúsenosti reálnych užívateľov sú na nezaplatenie. Imbelku mám na väčšie vzdialenosti a toto by som chcel na 10-200 metrov. Zvažoval som aj verziu so SIG Sleeve a nemeniť buffer tube a pažbu, ale stačilo mi vziať to do rúk a pochopil som, že to nechcem.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Chlapi co sa vyznate v AR 15, mam problem.

Dnes na strelnici po par ranach mi nesiel dorazit zaver. naboj ostal v komore, musel som ho vytiahnut srobovakom. Upper nesiel oddelit od loweru. Podarilo sa to az doma. Nasledne som zistil za zaver nedoviera do komory.

Po podrobnejsom preskumani som tam nasiel toto (akoby cudzi predmet). Islo to normalne vybrat von.

Co by to mohlo byt? Nerad by som strielal zo zbrane ak doslo k zlyhaniu niektorej klucovej casti. zo zaveru to diel nie je, ani nikde v diagrame uppera ho nevidim.
Prílohy
IMG_3646 copy.jpg
IMG_3644.jpg
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Tak si odpoviem sam co to asi bude: zbran je SIG M400. Ta ma nieco ako pritlacny kolik na vytahovac, pre pripad jeho zlyhania. A ten sa asi ulomil.

Pekne to zacina :(
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pritlacny kolik na vytahovac?
Pokial sa daco ulomilo musi to byt viditelne.
Najprv som myslel, ze to je mala gumicka, co sa vklada do pruziny, ktora centruje pruzinu vytahovaca, ale ta nema ako vypadnut pokial nevypadol zapinovany vytahovac.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"