CZ 557 Varmint

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

nejaký záver? Ako prvá zbraň to nieje zlé. V cene okolo 1000 euro je to slušná voľba. Je to ťažká puška takže netancuje pri výstrele, je stabilná. Po nahodení optiky (Tac Vector) a dvojnožky má okolo 6 kg. S tou pažbou resp v kombinácii s vakom je tiež dobrá práca, majú to v CZUB pekne odladené.
Asi ju časom vymením ale nie kôli puške ako takej ale kôli ráži. Vidím chlapov že lepšie lieta 6,5 Creedmor alebo 6,5 Lapua a iné bežné long range ráže. Možno ak by vedeli puškári (p.Balko napr) urobiť na túto zbraň 6,5 Creedmor hlaveň tak by to bolo dobré ekonomické riešenie. To musím zistiť.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

nástrel na 500 m VTSU
na 1000 m triafam (ak nefúka :) ) opakovane hardoxové torzo a ten terč čo je vedľa, rozmery cca 30x30 cm
Do 600 m triafam bez problémov 20 cm hardoxový gong kt som si nechal urobiť, po 600-800 m je to už zložitejšie.
Keď je miráž a fúka vietor mám s tým problém, ale to je moja neskúsenosť a robím na tom aby som sa zlepšil.
Puška je v tom nevinne.
Prílohy
nástrel senica 500 m.jpg
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Zdravim.
Tak uz si muzu konecne zmenit podpis v profilu. Konecne jsem dokoncil prestavbu sve CZ 557 Varmint.
Nejvic prace mi dalo sama sebe donutit to udelat. Vizi jsem mel jasnou, ale nikdo do toho nechtel jit. Byl jsem pripraven, ze to bude drahe a ochoten zaplatit. Bohuzel, nebo bohu dik nikdo nechtel. Tak jsem jednoho dne dopil pivo, drapl pazbu a sel do dilny. Jsem spis od cerneho remesla, tudiz mi moje dilna mnoho naradi na drevo nenabidla. Ale i tak jsem si poradil. Nejdrive na radu prisla flexa s lamelovym kotoucem a ten hrb, co byl na pazbe a mel slouzit jako licnice se uplne odbrousit. Jak byl hrb pryc, tak jsem celou pazbu oblepil papirovou paskou a namaloval si tvar, jaky jsem chtel udelat. Pak znovu uradovala flexa s lamelakem, pilniky ruznych velikosti a tvaru, pilka na zelezo, stojanova vrtacka, kopinaty vrtak do dreva, dlato, aku vrtacka, brusny kaminek, smirkove platno ruzne zrnitosti, smirkovy papir ruzne zrnitosti, olej na pazby primo z CZUB. Delal jsem to pri chvilkach, vzdy, jak jsem prijel dom z prace. Jedina vec, kterou jsem si nechal udelat bylo vyfrezovat drazku pro UIT listu. Udelal bych to i sam ve svych polnich podminkach, ale kamarad se nabidl a udelal to hned a nic za to nechtel. Tak jsem mu dal aspon pulcika Slivovice. A jeste jedna vec, kterou jsem si nechal udelat a to Bedding. Ten jsem delat nechtel. Ne, ze bych to nezvladl, ale proste jsem si netroufl rozdelat cely spoustak, protoze bych ho uz nedal nikdy dohromady. Zvlast, kdybych to mel nejakou dobu rozdelane. To by asi aj nejake soucastky chybely. Jeste popisu, co vse prestavba obsahuje.
Zaklad je CZ 557 Varmint .308 Win.
Pazba je original CZ,jen je upravena podle me predstavy.
UIT lista je od Evo Tactical.
Stavitelnou botku, duralovou cast mi delal kamarad. Je to presna kopie botky, co byla na CZ 750 S1M1, jen je inovovany system aretace. Gumova cast je pouzita ze stavitelne botky Vegu.
Kovani pro stavitelnou licnici je Kalix Teknik CR2 a obsluha uplne bez naradova. Jine kovani bych si uz do drevene pazby nedal. Tohle je spicka a za relativne malo penez. Jak to funguje viz odkaz na YT. https://www.youtube.com/watch?v=NgPe7AO6igc
Bedding delal ARES.
Ustova brzda je Reodale C22 nerezove provedeni pro hlaven bez zavitu.
Montaz mela byt puvodne primo do rybiny pouzdra zaveru CZ se sklonem 30 MOA. Tu mi delal ten samy kamarad, co botku. Bohuzel u ni doslo k necekane komplikaci a dalsi moznost vyroby by byla az tak nekdy koncem leta. Tudiz jsem musel chte, nechte namontovat zpet origo picatiny listu CZ a koupit krouzky Burris XTR Signature, na kterych si muzu udelat sklon od 5 do 40 MOA. Zvolil jsem 25 MOA. Az bude montaz, tak krouzky lehce prodam.
Bipod je Tier-One FTR.
Knob bolt je samo domo vyroba kamarada z prace.
A optika je Delta Stryker HD 5-50x56 SFP, MIL, DLS-1, s klikem 0,05 MRAD.
Tak to je tak v rychlosti asi vse, co se popisu tyka. Jeste se pokusim vlozit par fotek. Snad jsem je dostatecne zmensil.
Ted me ceka ta asi neotravnejsi cast a to zabeh hlavne. Tenhle tyden senato asi vykaslu, ale ten dalsi uz budu muset.
Prílohy
20201128_210402.jpg
20201128_210402.jpg (56.53 KiB) 4525 zobrazení
20201129_141033.jpg
20201129_141033.jpg (43.77 KiB) 4525 zobrazení
20210324_163312.jpg
20210324_163243.jpg
20210324_163236.jpg
20210324_163215.jpg
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Dalsi fotky z upravy pazby.
Prílohy
20201224_114823.jpg
20201201_150244.jpg
20201201_150244.jpg (47.89 KiB) 4524 zobrazení
20201129_102751.jpg
20201129_102751.jpg (59.8 KiB) 4524 zobrazení
20201129_082847.jpg
20201129_082847.jpg (55.85 KiB) 4524 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Pekna praca Tomas.
Vidim, ze si sa s tym celkom pekne vyhral. Hned sa na to lepsie pozera ako s originalnym tvarom pazby. :)
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Diky.
Hlavne ta original pazba mi nedovolila dostat osu oka do osy optiky. Ten hrb tomu branil. Kazdy jsme jinaci. Jednému ta pazba sedi uplne presne, jinemu vubec. Ja ji musel ne jen snizit, ale i zkratit o cca 8 cm.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Jak to střílí? Pažba Trefuje...
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Ještě jsem si z ní nevystřelil. Vybíral mi ji kámoš, co dělá zkušebního střelce. Určitě ho budeš znát. Aleš. Nastřelák má rozptyl 5 mm z 5ti ran. Příští týden bych chtěl udělat záběh hlavně. Tak uvidím, jak bude střílet.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Tomas Fuk - robil si na tej pažbe aj epoxy pilar bedding?? ak nie tak odporúčam to dorobiť 8)
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Nemboj!!! To bolo prve, co sa na tej pazbe robilo! Ale to je prece jasne a zretelne napsane v popisu.
A ty alu sloupky tam jsou vlepene.
Prílohy
20201015_201045.jpg
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Pokud by chtel nekdo jednodilnou montaz pro puskohled s tubusem 34 mm, se sklonem 20 moa, ktera se nasazuje primo na rybinu pouzdra zaveru CZ 557, tak firma JK-Nastroje na muj popud zaradila do nabidky. Pro puskohledy s tubusem 30 mm je mela v nabidce uz drive.
Cena je spickova. Ostane i u vsech jejich produktu jsou ceny paradni.
Ja, ac mam super krouzky Burris XTR Signature, u kterych si muzu delat sklon od 0-40 moa do te montaze od JK-Nastroje rozhodne jdu. Konecne se muzu zbavit toho zbytecneho mezikusu mezi pouzdrem zaveru a montaznimi krouzky. Nemam nic osobniho proti weaver listam, pokud je to monolit s pouzdrem zaveru. Pokud je sroubovana, tak je to jen dalsi clanek, co casem muze zpusobit problem.
https://jk-n.cz/montaze-jednodilne/224- ... busem.html
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Tak musim muj posledni prispevek editovat.
Firma JK- Nastroje uz ma v nabidce montaz pro CZ 557 do rybiny pouzdra zaveru pro tubus 34 mm pouze bez sklonu. Moji objednavku zrusili s oduvodnenim, ze se tahle montaz na eshop dostala omylem a bude hned stazena. Coz udelali. Nechali tam pouze tu bez sklonu a az se proda, tak bude taky stazena z nabidky.
Holt neni to produkt, ktery by se masove prodaval a vyplatilo se ho mit v nabidce, kvuli jedne objednavce za rok, nastavovat masinu a vyrobit jednu montaz. Je to velka skoda, kdyz uz si v konstrukci dali takovou praci.
Takze musim zustat u weaver listy a krouzku Burris XTR Signature.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Zdravim majitele techto kulovnic. Co me neskutecne stve na teto pusce, tak dvourade vyusteni zasobniku. Sice se zasobniky pekne nabiji, ale to je vsechno. U toho dvouradeho vyusteni jsem vypozoroval, ze kdyz se divam do vyhozniho okna a zaviram zaver, tak kdyz zaver nabira naboj na leve strane, tak jde do komory krasne a pod mensim uhlem, nez kdyz zaver nabira naboj na prave strane. Ten uz jde do komory pod vetsim uhlem a prebiti neni tak hladke. Oslovil jsem jednoho chlapa, co se zabyva vyrobou chassi a jinych veci pro zbrane, jestli by bylo mozne vyrobit sachtu pro CZ 557 na AICS zasobniky. Napsal, ze ano, ale vyroba jednoho kusu se prodrazi. Tudiz me napadlo, kdyby nekdo zdejsi chtel taky sachtu na AICS zasobniky, tak bychom se mohli domluvit a kdyz nas bude vic, tak cena by uz nebyla tak dramaticka. Cena jednoho kusu by vysla na cca 15 000,- Kc (620 €). Takze pokud by nekdo mel zajem, tak dejte vedet. Cim vic nas bude, tim by cena mela byt mensi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"