Smith&Wesson M&P-15 223 Rem.

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Smith&Wesson M&P-15 223 Rem.

Príspevok od používateľa lovec »

Momentálna situácia dohnala nakoniec aj mňa do náručia skupiny vlastníkov AR-15... :mrgreen: 8)
Predal som jednu mierne nadbytočnú guľovnicu v kal. 30-06 Springfield a zadovážil som si túto "malorážku".

Pôvodná úvaha zahŕňala v rámci slovenského trhu čo najlacnejšiu zbraň - bol som takmer celkom rozhodnutý pre originálny Colt M16 A1. Poučený skúsenejšími (Marek, Jožko... díky) som nechcel piestovku, najmä kvôli hmotnosti a takisto som nechcel príliš krátku hlaveň. Spolu s kamošom sme preverili dostupné možnosti, vo mne však rástla netrpezlivosť a keď som sa dozvedel, že M&P-15 je na sklade, tak som bol už tak na 50% nahlodaný, bez toho, že by som ju mal v rukách.
V obchode to bola láska na prvý pohľad... No možno nie celkom, nákupko som už mal vo vrecku a mal som v pláne vyskúšať viacero modelov v jeden deň a následne sa rozhodnúť. M&P-éčko mi bolo sympatické konfiguráciou, A2 pažba, carry handle s preklápacím dioptrom a bežné, M4 plastové predpažbie. Nič tacticoolové, len klasický vzhľad, ktorý podčiarkujú pevné predné mieridlá. V balení bol ešte malý 10-ranový zásobníček.
Zbraň má 17" hlaveň s priemerom 19mm na ústí. Twist je deväťpalcový, čo ma potešilo, nechcel som sedem. Žiaden závit na ústí, takže žiadna úsťovka ani nič podobné, hurá. To jediné, čo mi zatiaľ chýba k spokojnosti, sú kvalitné zásobníky.
Niekde som čítal, že staršie, resp. pôvodné M&P-15 (nie Sport, Sport II) mali/majú tvrdochróm, to však asi nie je môj prípad.
Puške som doprial obvyklý break-in, snáď jej prospel, ublížiť nemohol. Muníciu som zatiaľ nenakupoval v nadkritickom množstve, iba na vyskúšanie po krabičke, 50ks balenia Hornady FMJ BT 55gr., Hornady SP 55gr. a dvadsiatku Hornady TAP 60gr. Kvôli krátkosti času som po zábehu skúsil iba dve 5-ranové položky, v sede, s oporou vpredu. Vyskúšané FMJ BT 55gr., to je ten zvislý rozptyl a TAP 60gr., to je to posledné foto. Spúšť sa mi zdá fajn, ale v tomto mi chýba objem skúseností.
Samozrejme postupne vyskúšam aj ďalšie náboje, bude závisieť od dostupnosti a ceny. Prebíjať nebudem ani bohovi, to nestíham ani do mojich opakovačiek a poloautomatickú linku kvôli tomu kupovať a stavať nebudem... 8)
Foto nasleduje, iba také ilustračné, z mobilu. Neskôr doplním.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Obrázok

Obrázok

Obrázok
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Ahoj Lovec, prosím ťa, kde a za koľko si kúpil tu M&P-15-ku? Čo som pozeral, tak mali kratšie a tenšie hlavne. Budeš to mať na plinkanie, alebo na IPSC? Inak ani mne sa nepáčia moc orailované-vytunené zbrane. Len toľko koĺko je potrebné.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Viac ako cena by ma zaujímalo akým zázrakom si sa k nej dostal? M&P15L už zopár rokov nieje v ponuke u S&W. Predajca buď mal sakrametsky dobré zásoby, alebo dokáža zázraky na počkanie a nemožné do troch dní.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

podes - U Fraňa, pultová cena 1590€. Budem to mať v 90% na zábavu, preteky poriadne nestíham ani long range, nieto ešte IPSC. Ale asi najdôležitejší dôvod je mať doma semi-auto, skôr než niekto začne realizovať nejaké šialené bruseloviny.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

bujny - u Fraňa. Má viacero kusov na sklade. Toto konkrétne prevedenie má označenie na kartóne "M&P-15 I" (ako veľké "i", nie "L").
Inak keď som ju prihlasoval, tak ešte žiadna M&P-15 nebola v systéme, takže zrejme prvý prihlásený, resp. predaný kus v SR.
Predpokladám staršie zásoby, keďže som nikde nenašiel ani obrázok s takým prevedením ako mám ja.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Lovec, ticho ti závidím. Táto rančer style flinta sa mi ľúbi viac ako bežne viditeľné tacticool oriskované AR-ka. Extrém by bol ešte ju hodiť takto do dreva Obrázok
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Díky, hoši. Teším sa. ARká ma nikdy nejako nechytali za srdce, ale tak človek a chute sa možno časom menia. Zohnal som zopár zásobníkov ( Lancer L5 AWM), ešte nejaké tie náboje a vzhůru na strelnicu. :mrgreen: 8)
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Igor, pozor aby si o nejake dva roky neskoncil pri vzduchovke :D :D
Zober to v marci na Zahorie... vyskusame.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Semi-auto sniper :mrgreen: 8)

Obrázok

Len-len, ale zmestil sa. Možno "trošku" overkill, ale aspoň budem vidieť kam strieľam. :lol:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Aj áno, tak okolo 6-7x tam ešte sú tiene, nad 10x je to už úplne v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Vyskúšal som, je to v pohode.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Situácia sa zlepšuje pomaly, ale isto. 8)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Znám lidi, co znaj lidi... 8) :twisted:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Jedno videjko (z mnohých) na tému S&W M&P-15, verzia Sport II

https://youtu.be/9xZriIbjF6Q
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"