AR 22

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ja mam na M16 twist 1:12 aj by som riskol to vyskusat ak by niekto z okolia mal adapter....
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Co som hrabal, tak od 1:9 nahor by to malo uz byt udajne v pohode. Akurat mi ide o to ze ci tie 1:7 / 1:8 vyskrtnut alebo zaradit do vyberu - preto sa pytam po skusenostiach. Ma to fakt byt len rozumny entry level s tym ze si ju raz za cas poriadne vypucuje a praskne z nej par .223ek. Karabina, pocitam max 16", twist co staci na 55gr strely - v okoli je tu max 100m. Dostane ju do daru ked spravi zbrojak (preto nie malorazka, inak na 10/22ky nedame dopustit). A hlavne prestane drankat tu moju a naboje :mrgreen:.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

mam vystrielane tisice 22lr z CMMG z mojej DPMS 3G1 kde je 1:8 twist. Striela to akceptovatelne na trening IPSC. Akceptovatelne myslím, že spoľahlivo na 100m triafam malého popra. Beriem to ako trening na 300m, dám si iba 2-3xzvacsenie a podľa mňa mi to pekne simuluje rozptyl na 300m... samotná presnosť záleží od streliva a mám ten dojem, že v tomto prípade to nijako nekoreluje s cenou a kvalitou streliva. Prastare rex-ky idu rovnako ako hocičo ine. Cca 10cm na 100metrov.
Je to rozhodne oveľa nepresnejšie ako ktorákoľvek normálna malorážka. Ale ako tréning je to neprekonateľné.
Jedine, že mi minule praskla hlaveň na CMMG....čo s tým, čo s tým?...

M.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Dakujem, presne taketo skusenosti som hladal. Inak prehrabane aj zahranicne fora, co sa tyka presnosti to bude s vyssim stupanim uplne postacujuce - na 1:7 su zmiesane hodnotenia. Predbezne to vidim na S&W MP15 Sport (twist 1:9).
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Na nete sa objavila dalsia AR15 v kalibri .22LR.

Koncern Umarex pod znackou Hammerli. (Co vo mne nevyvolalo velku doveru, ale mozem sa mylit).
Oznacenie je Hammerli TAC R1 22. Nevyzera to zle, ale chcelo by to vidiet a vyskusat. Cena je priazniva.

Dostupne aj na Slovensku: http://www.zbranepresov.sk/index.php?ro ... t_id=12979

Prezentacne video: https://www.youtube.com/watch?v=VeoDSQqPIHs

Rozborka a konstrukcia zbrane: https://www.youtube.com/watch?v=RkNozQ8lAhc

Nemal to niekto v rukach?
Prílohy
hammerli.jpg
Používateľov profilový obrázok
Mr.DRAKO
prispievateľ
Príspevky: 215
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa Mr.DRAKO »

Až na pár drobných designových úprav je to vlastne starší koncernový výrobok, predtým ponúkaný ako WALTHER Colt M4 a HK 416 D. Myslím, že aj zásobníky sú úplne rovnaké.
Nieje to zlé na také to domáce plinkanie, sám ju mám už pár rokov. Najviac ma štve tá hrozná spúšť, s ktorou sa nedá takmer nič urobiť a potom tá hlaveň, ktorá má vonkajší priemer 8mm. Tiež mi vadí konštrukčné riešenie, ktorého výsledkom je to, že po každej rozborke z dôvodu čistenia treba urobiť korekciu nástrelu. Nie veľkú, ale proste treba...
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Preco si nekupite 22lr adapter do ar 15 ? Ak vam nestaci presnost, staci k adapteru kolar assebly a 22 lr hlaven a striela to na 100m do 10cm .

Je to plnohodnotne ar , nie nejaka hracka zo zinkozliatinovym zaverom a mesuge vnutornostami.
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

Sak poznas odpoved sam cena :D
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

duros napísal:Preco si nekupite 22lr adapter do ar 15 ? Ak vam nestaci presnost, staci k adapteru kolar assebly a 22 lr hlaven a striela to na 100m do 10cm .

Je to plnohodnotne ar , nie nejaka hracka zo zinkozliatinovym zaverom a mesuge vnutornostami.
Nekúpia preto, že z toho nepotrebujú strieľať ale baviť sa o tom ako to hlavne nefunguje a ako je to napiku. Dačo podobné ako GP diagnóza.
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

este je dalsia varianta kupit si ruger 10/22 nizka cena a dat tam kapotaz ar15
to GP sak ono ma 22
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Martinko : Idem bez jedinej závady už treti steelcup. moja flinta nepozná závady !!! CMMG adapter !!!!! v origo AR22 ako maš ty, len som si kupil cely adapter CMMG a ten vyrobeny som dal bokom.

inak mám origo vidličky ak by si stel .aj dorazy závedu aj colar assembly.

Ide to ako omega !!!
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Vidím, že to čo som napísal sa dá vykladať rôzne. Nuž verím ti, že to CMMG funguje. Veď tak som to aj myslel, že riadnu vec nekúpia a radšej sa tu budú dohadovať o AlZn zliatine.

U mňa bol problém jedine s vyťahovačom. Teraz to funguje. Takže dík za ponuky.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Ano teraz som si to uvedomil, pardon. Ja by som si dovolil neodporucit 22jky so zinkozliatinovym zaverom, alebo liatym zaverom z blizsie nespecifikovanej zliatiny. Mam osobnu skusenost s gsg5 tam to popraskalovelmi intenzivne.
Používateľov profilový obrázok
Mr.DRAKO
prispievateľ
Príspevky: 215
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa Mr.DRAKO »

Páni, vôbec Vám neberiem Váš názor, len musím podotknúť, že fakt treba brať do úvahy, čo od toho človek očakáva a na čo danú vec mieni využívať... Osobne nevlastním nič na platforme AR a v najbližšej dobe ani nič neplánujem. Nie, že by som nechcel, ale mám momentálne iné priority... Zinkozliatinového Walthra mám už pár rokov, odstrieľaných niekoľko tisíc rán a zatiaľ drží. Jediné, čo som si upravil, bol buffer. Ten plastový som po asi tisícke rán vymenil za gumový vlastnej konštrukcie a odvtedy spokojnosť. Mám na tom čínsku optiku a na 50 m triafam každou ranou štuplík od piva. Za tie peniaze som spokojný...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ten baffer aj mne hneď prdol. Mne ten Walther tiež chodil ale dosť ma serinkala presnosť: nad 35 m to už rozhadzovalo okolo 8cm kruhu. Dve rany presne a tretia niekam do tramtárie.
Čo som si všimol aj u iných Waltríkov tak to nevedelo vytiahnúť náboj z komory. Nie pri výstrele ale pri vybíjaní zbrane.
Môj verdikt: taká zábavička na plechovky.
Naposledy upravil/-a DeSade v 22 Dec 2018, 12:19, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"