AR 22

Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Kolimátor je otvorený TAC Vector Optics a dalekohľad 1-4x20,ale značku neviem,kupované spod ruky...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

karci78 napísal:CHiappa MFOUR-22 GEN II PRO11,8" Prvý deň na strelnici

Pri prvom nabití sme s kamošom zistili že záver nezasunie náboj do komory,naboj sa zasekne asi v polovici...po otvorení sme našli na komore šponu , ktorá bránila v zasunutí naboja....na obrázku
.
To vyzerá na to, že ten pred tebou s tým spúšťal "naprázdno"...ideálna cesta ako si zničiť čelo komory a zlomiť úderník.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Ale aj tak by udernik nemal ísť dopredu viac ako záver...pri malorazke to není treba....načo tak dopredu,na odpálenie nemusí ísť udernik až za úroveň záveru....

A potom bezpečnosť...rána istoty?zbraň odložím do skrine natiahnutou spustou???to asi nie!
Ak zásobník nezadrzi záver v streleckej pohotovosti,tiež cvaknem spustou naprázdno,rany pri streľbe nepocitam....

Ale tak miesto si už urobil :D hádam už bude dobre....ale Ruger to není...tam sa nabije a strieľa
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

sprav si vybijaci naboj a s nim v komore ho ukladaj so spustenym kladivom.
Koza ostane cela i vlk syty ;-)
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Aj to nás s Petom napadlo na strelnici,vložiť tam po streľbe prázdnu nabojnicu....ale dá sa urobiť aj cvičný náboj....alebo vložiť medzi hlaveň a záver kus mäkkej gumy...do toho udernik môže hrýzť koľko chce...
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

Ruger SR22 rifle
cez vikend testnuty celkom dobra zabavka papier to dierkovalo statocne

problem len pri sypanych nabojov federal bolo tam zopar problemov ze nabojnica nestihla vyletiet
pri blazeroch a RWS Target Rifle bez jednecho problemu
vystielanych cca 50 rwsm,100 blazer a 200 federal

skusim tam nahodit kolimator a uvidime aketo bude
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

CHiappa MFOUR-22 GEN II PRO11,8" Druhý deň na strelnici

Skúšané 4 druhy streliva...na obrázku

Ako prvé som použil strelivo Blazer,je to strelivo HV aj ked tak nieje označené.Streľba bez akýchkolvek problémov,ako druhé použité najlacnejšie S&B...vždy po 10 kusov na zásobník.
Pri asi 4-5 náboji došlo k zaseknutiu nábojnice,ked som ju vytriasol,spolu s ňou vypadol válček s drážkou na šrobovák a dierkou zo závitom. :D
Po rozobratí som zistil že je to matka z tyčky v strune,vlastne drží celý záver pokope.Našťastie som mal malý skrutkovač pri sebe tak som to dal bezproblémov dokopy.Potom už streľba prebiehala dobre.
Pravdepodobne sa to uvolnilo po použití HV streliva,rozdiel v streľbe Blazermi a ostatnými nábojmi bolo citíť aj počuť.Alebo to bolo slabo dotiahnuté z výroby.

Po tomto som už Blazeri odložil a striedal len S&B a RWS Club.Strelba už bez problémov,náboje bez problémov nabilo aj natiahlo záver ako malo.Vždy po odstrielaní cca 40-50 kusov nábojov som skontroloval záver,matka sa už nepovolila.Ani po skončení strelby už nebola volná.Spolu vystrielaných cez 200nábojov.

Na puške je namontovaný dalekohľad a zboku aj kolimátor.Pri streľbe cez dalekohlad strelba všetkými štyrmi strelivami viac menej bez problémov,možno nejaké zaseknutie nabojnice...ale pri strelbe cez kolimátor je puška naklonená vyhadzovacím okienkom smerom hore a vtedy dochádzalo k častým zásekom nábojnice,bez rozdielu streliva,vrátane Blazermi.

Ako posledné som použil strelivo SK Standard Plus,tam bol najväčší problém a to v odpálení náboja,velmi často sa mi stalo že proste náboj neodpálilo,ani na druhý pokus....nakoniec som všetky náboje prehnal cez hlaveň,ale niektoré išli az na tretí pokus.

Zhrnutie:

Puške zjavne neprospieva strelivo HV,preto by som ho neodporúčal použivať.
Strelivo SK nieje vhodné z dôvodu "nekompability" s úderníkom,kvôli jednému druhu streliva upravovať uderník nebudem.Asi používaju tvrdší materiál nabojnice,neviem.
RWS Club a najlacnejšie S&B Standard (3€ za krabičku) puška funguje ok.
Pri naklonení pušky sa sekajú všetky strelivá,tam asi problém v strelive nebude,vrátane HV.

Puška bola oproti prvému použitiu podstatne lepšie namazaná,možno aj to pomohlo,alebo sa to proste musí vybehať.

Takže oproti prvej strelbe podstatne lepšie výsledky,aj ked sa objavili problémy,ale tie sa dajú vyriešiť zalepením matky a použitím správneho streliva,to už si ale musí každý odskušať sám.

Pušku je treba pri kúpe skontrlovať(komoru) a asi lepšie mazať,kdo má trochu skúsenosti so zbraňami si ju dokáže prispôsobiť velmi rýchlo a bez námahy.Strelivo ktoré som skúšal je všade bezproblémov dostupné,aj finančne.Cena 405-450€ je určite zaujímavejšia ako 650-750€ za Ruger,S&W a podobne.

Dúfam že tieto moje skúsenosti niekomu pomôžu pri rozhodovaní o kúpe tejto pušky.
Prílohy
DSC_0918.JPG
DSC_0920.JPG
DSC_0921.JPG
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

karci78 napísal:Puške zjavne neprospieva strelivo HV,preto by som ho neodporúčal použivať.
Toto z čoho vyplynulo?
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Že sa mi rozpadol záver.....mohlo to byť aj od výroby,ale keď funguje normálne strelivo prečo to kŕmiť silnejším.
V papieroch je písané že je stavaná na strelivo 325 m/s a silnejšie.
Celý môj príspevok je subjektívny,podľa skúseností z prvého použitia zbrane.

Vyjadrenie dodávateľa zbrane BWArms :

" Dobrý deň,

strelivo Blazer .22LR (kód 21EU) je vhodné pre Vašu zbraň. Úsťová rýchlosť streliva je vyše 1200fps.
Zároveň Vás chceme upozorniť na to, že streľba na prázdno (nasucho) - bez náboja je zakázaná. Nikdy nestrieľajte týmto spôsobom zo zbrane. Poškodzuje sa nábojová komora aj úderník. "

Len na svoju malú obhajobu,so zbraňami sa doma nehrám ani necvakám zbytočne na prázdno,neviem kolko ludí predo mnou ju malo v ruke (dodávateľ,skušky,predajna a podobne.)
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Vidíš, teraz to máš aj čierne na bielom ohľadne tej rány istoty... :)
Táto recenzia dúfam, že odradí každého masochistu od kúpy toho talianskeho bordelu.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Ano,bol som nato upozornený aj skuseným strelcom,rana istoty sa pri zbraniach s okrajovým zápalom nedáva,a ked tak s odtiahnutým záverom alebo do nejakej gumy,náboja.

Ale pokiaľ si další kupec skontroluje nabojovu komoru pri kúpe a nebude robiť chybu ako ja vôbec,tak to nemusí byť až taký zlý kauf, pre niekoho aj rozdiel 200€ môže byť podstatný,hoci pri zbraniach sú to drobné.Kupodivu to striela presne.Na majstrovstvá sveta by som s tým nešiel,ale na také to domáce žuvanie to stačí.
Prílohy
50 metrov,strelivo SK Standard Plus
50 metrov,strelivo SK Standard Plus
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

S tak podpriemernou spustou a nizkym zvacsenim to je vyborny vysledok.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Dakujem za pochvalu,normálne mi asi krídla narastú :D

Človek takouto zbraňou aspoň získa trošku skúsenosti.Nejaké tie strojárenske aj strelecké,aspoň nebudem rozmaznaný fajnovými americkými zbraňami.
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

ak sa bavime o cene
http://www.zbraneastrelivo.sk/ruger-10- ... -kal-22lr/
Ruger 10/22 Carbine 1151 350E urcite sa da aj lacnesie
https://www.brownells.sk/RUGER-10/22-AR ... -687000064
PRO MAG RUGER 10/22 ARCHANGEL STOCK ADJUSTABLE 149E

a sme na cene 500E
a mas kopec moznosti co si zmenit
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Mal by som otazku - ti z vas co pouzivaju CMMG adapter v standardnom ARku. Ake su dlhodobe skusenosti ? Pouziva to niekto aj v twiste 1:7 a chodi mu to rozumne do 50m ?
Ako mi ratolesti rastu, menia sa potreby a zrejme bude doma nutne treba este jedno standardne AR :roll:, takze v ramci reorganizacie trezoru a bliziacich sa vianoc uvazujem nad nejakym low-endom + CMMG.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"