AR-15 all about

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nj pazba...
dajte tip na nejaku dostatocne dlhu pevnu pazbu
s mojimi rukami a krkom je mi aj A2 padlo kratke :(

popr.. bol by az taky problem vyrobit minimalisticku pazbu na mieru ?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Zájdi za stolárom a daj si spraviť koncovku/predĺženie tak ako sa to robievalo na brokovnice.
Prípadne 3D tlač...
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Roman, čo znamená, že ti je pažba krátka? lebo ved pokial vieš hýbať s optikou tak pár centi hore dole na pažbe nehrajú až takú rolu. ja som dlhý dosť, ale s A2 som úplne v pohode.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mam taky blby pocit ze mam nos oprety o natahovaciu paku
ale mozno mam len dlhy nos 8)
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

Zdravim skúsených arkarov.
Chcel by som poprosiť o radu. Pri čistení som zistil že chýba jeden uzamykací zub na závorníku,
Je to Nea 15 7.62, Moja otázka znie či to je veľký problém alebo nie, pri streľbe som o tom ani nevedel.
Našiel som celé sady pre arky, komplet záver na tento kaliber, od rôznych výrobcov, je možné to kombinovať ľubovoľne na tejto platforme?

Vopred dik za rady
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

smeruj na firmu GALEA...
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Spytam sa radsej tu ako zakladat nove vlakno:
ma niekto pozicat kluc na Daniel Defense hlavnovu maticu/orech (barrel nut)? Lokalita BA. Malo by to ist aj zbrojarskym klucom pre bufferovu trubku ale nie som si isty…

Pozor, nehovorim o samotnej puske Daniel Defense, hovorim o ich vlastnej barrel nut na ich predpazbie. K tomu, ak ho kupite je kluc (ako ku kazdemu inemu). Len ta samotna matica by mala vraj, mozno ist odkrutit tym zbrojarskym klucom, ten mam. Ale skor by som vsadil na istotu v podobe kluca DD pre DD predpazbie.

Vdaka
benter
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa benter »

Dobry den. Neviete mi niekto poradiť? Kúpil som si AR-15 Radical Firearms 16" a mieridlá FAB Defense backup sights. Mieridlá som zamontoval a potom som sa ich pokúšal nastreliť no celkovo sa to správalo dosť divne. Nakoniec sa to podarilo ako tak nastreliť no musel som post na muške vykrútiť až tak že sa už celý hýbal a bol na konci závitu. Je tak že každý chvíľu môže vypadnúť. Myslím si že by to tak vôbec nemalo byť. Zbraň teda strieľa strašne vysoko.
Nejaké rady?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ahoj, nemáš mušku, kt. by mala byť na gas bloku?
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

No, ak je to Magpul FBS a RBS (front back-up sight / rear back-up sight), tak tie su urcene na umiestnenie do jednej roviny. Ergo ak je muska namontovana nizsie (gasblock s railom nizsie nez je predpazbie) nez je umiestneny cielnik, tak je to zle => posun musku na predpazbie, nech je v jednej rovine s cielnikom.

Google ti vypluje X obrazkov. Pokial musku musis dvihat / vytacat na doraz nahor, lebo ti to striela vysoko, tak je umiestnena prilis nizko. Druha moznost - pokial ich mas montovane (musku + cielnik) v jednej rovine, tak mas prilis nizku musku k tomu cielniku ... nemam prehlad o Magpul-e ci robi rozne varianty, ale je to mozne.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

Caute, chcem kupit nejake AR do 1000e ale momentalne uz ma kazdy predajca na predaj len ruger 556 co mi pride trochu podozrive. Stretli ste sa niekto s tou zbranou ? Povodny plan bol zobrat Andersona AM-15 bez RF85 ale ten vraj pride nevedno kedy (ak vobec pride). Ten ruger naproti tomu tiez nevyzera spracovanim zle ale na ceskych forach s nim mali ludia nejake problemy tak ma to trosku odradilo.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Mám ju doma , absolútne bez problémov....ani neviem či som tam mal vôbec nejaký zasek, zbraň je presná,na 100 metrov trafis z postoja asfaltového holuba na vale. Jediné čo som na nej urobil ze po asi roku som musel dotiahnuť uvoľnený delta krúžok. Používané strelivo fiocchi a american federal...ale iné tu asi ani nekupis.

Mám doma už tri zbrane od Rugera a nemôžem sa sťažovať.
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

To rád počujem, vyzerá to tak, ze sa pre nu asi rozhodnem tiez, uz vlastne cakam len na vyjadrenie panov z perun arms lebo ma zaujala cenovo aj kvalitou ich Perun-15ka ale tam je casovy odhad dodanie tak 3mesiace najmenej. Zaposobila na mna ta nitridovana hlaven so stupanim 1:9 lebo aj tak budem na strelnici kropit len nejake lacne 50-55gr, on menovite hovoril ze s tym striela barnauly a nema problem. Je to asi tema na ine vlakno ale ako je to s prebijanim 223ky? Bude problem s nabojnicami ci sa daju nejake vyzbierat po pretekoch?
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Ja neprebijam tak ti neporadim, jediné čo viem že to nemám kŕmiť oceľovými nabojnicami, ale tie som ani nikde v ponuke nevidel takže toto ma netrápi.A momentálne mám patrónov na dobu až pokiaľ nám ich nezakažu tak nákup zatiaľ neriešim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"