AR-15 all about

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

tak ten Nornik bude o 1/2 lacnejsi ;-)
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

aktualny stav mieridiel kym pride kopia diamondhead - dufam ze som ich nedal moc dopredu.
Prílohy
IMG_20170726_205153250.jpg
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Super ! Má to stranovú vôľu? Ešte Ti chýba toto ako muška https://www.blitzkriegcomponents.com/Pr ... e=ARCFS05B
Tie ázijské kópie majú veľký vakel. Odporúčam zalepiť.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

zakladnu som musel vypodlozit pretoze hlaven je tensia ako miesto kam sa montuje gas block - ani pri nasili sa to nepohne. dnes dorazili nove mieridla a po vyskusani nasucho musim uznat ze vsetky tie hrany, rohy a vystupky pomahaju vyrazne zrychlit zrovnanie mieridiel a umiestnenie oka v strede. maju vakel takze ich asi zalepim ale ak sa osvedcia rozmyslam ze kupim original aj ked cena v nemeckom brownellse je hnusna.
Používateľov profilový obrázok
Gabou
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa Gabou »

Tak som si minulí týždeň zadovážil Norinco CQA. Prvé dojmy, vonkajšie spracovanie nič moc, a čakal som že puška bude v milspec mierke. Ale asi je celá commercial resp. v čínskych mierkach, keďže nejde nasadiť milspec pažba od LMT a ani milspec RIS predpažbie od Knights Armament Co. Tam zavadzia plynová rúrka ktorá je širšia ako zárez na predpažbí. Strieľať som z toho ešte nebol zreferujem po víkende :) . Čo ma potešilo je obojstranné vypúšťanie zásobníku a poistka.

:!: Čo bolo zaujímavé je že na puške nie je žiadne označenie názvu zbrane na zásobníkovej šachte a na ORPZ v NR páni policajti v databáze nemali žiadnu pušku s označením CQA alebo M4 alebo AR15 od Norinca v kalibri .223. Preto mi zbraň zapísali pod názvom Typ 56 :? . A tiež odo mňa nechceli vidieť ani záver zbrane a sériové číslo na závere, aj keď som sa vyslovene spýtal či ho chcú vidieť.

:?: Otázka na vás páni, chcel by som skrátiť hlaveň na 10,5 palca (zbraň nebude na športovú streľbu alebo disciplínu, chcem to mať len tak na pukanie). Viete o niekom kto by mi to skrátil resp. je to možné? (skúšal som po googliť ale nič som nenašiel) Alebo je lacnejšie rovno kúpiť druhú hlaveň od výroby v dĺžke 10,5 palca (ak hej tak kde?). Ďakujem vopred za rady.
Prílohy
1.jpg
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Len na okraj, ohľadom toho, že zmätok vyprodukuje každý. Bol s nami na strelnici chalan so štandardným neupraveným Schmeisserom (vzor Colt M4), mal na tom osadený malý Leupold. Zbraň vystrelených ca. 1000 rán, fabrika, prevažne S&B. Prvý náznak problémov, tri-štyrikrát mu neodpálilo náboj, veľmi slabý otlačok na zápalke. Po niekoľkých ďalších ranách sa ozvala krátka automatická dávka (zvyšné 4 náboje v zásobníku). Otvoril kvér a za chvíľku nám priniesol ukázať rozsypaný spúšťák, bol tam aj veľký úlomok zo záchytného ozubu na kladive. Súdruhovia v Germánii zrejme nakupujú od rovnakého Číňana na aliexpresse ako Proarms... :roll:
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Igor a co si cakal ? Schmeisser je len predrazena komedia.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Vieš čo, v nemecky hovoriacich krajoch je to najpredávanejšia "lacnejšia" flinta. Kto má na lepšie kupuje u nuch HK, kto nie, tak berie Schmeisser. Napriek relatívne silnej reklame amerických značiek toho domáce firmy predajú viac.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Lovec, možno tam má Schmeisser dobrý servis, veď aj u nás to kdekoho ťahá k domácim výrobcom stoj čo stoj a radujú sa z dobrého servisu, hoci viac dáva zmysel radovať sa zo zbrane, ktorá do servisu vôbec nemusí.
:mrgreen:
Na druhej strane, v rovnakej i nižšej cenovej hladine sa toho dá zohnať toľko a aj v lepšej kvalite, že mne osobne nejako uniká pointa, prečo kupiť práve Schmeisser. Teda akurát, že niekde ho predávali ešte aj vtedy, keď sa trh pojašil pre "hroziaci" grandfathering.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ako je na tom DPMS?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

DPMS je nic extra zle , ale ani ničim vyjnimočne.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Dobrý deň. Rád by som sa Vás spýtal či by ste preferovali hlaveň na AR 15 v kalibri 7,62x39 nitridovanú alebo tvrdochrom.
Vysvetlím. Mám AR 15 v 20 palcovej hlavni v ráži 223 rem. Mám to na presnú strelbu. Okrem toho mám na mraky nábojov 7,62x39 vojenské s ortuťovými zápalkami. Tie chcem plinkať do 50-100 m s otvorenými mieridlami.....
Chcem si poskladať celý Upper (komplet hlaveň, trubicu, obal....bolt atď) v ráži 7,62x39 tak že vymením len Upper 223 rem za upper 7,92x39. Proste nejakú konverznú sadu
Otázka je odolnosť hlavne v súvislosti s agresívnymi zápalkami. Dá sa zohnať tvrdochrom alebo aj novšia úprava vývrtu nitridovaním. O presnosť mi nejde, skôr o odolnosť proti oteru a pred agresívnym strelivom

Budem vďačný za každú radu. Ďakujem

PS osobne sa prikláňam k tvrdochromu
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Uz sa to tu rieslo , moje skusenosti som popisal uz davnejsie.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Scandium : mna by zaujimalo, ako to mas vymyslene po formalnej stranke. Tiez uvazujem nad kupou upperu a hlavne v Rakusku alebo v Nemecku, doveziem to na ZSL a budem mat asi dve dalsie karty zbrane. Zvysok bizuterie nakupim kde sa bude dat, ale ako z toho potom urobit jednu scislovanu zbran som zatial nevymyslel.
Keby to doviezol licencovany subjekt a spojil do jedneho a prehnal skusobnou, to by slo, ale musel by mat dovoznu licenciu na atypicky kaliber ktory chcem... tak zatial neviem ako to sprocesovat.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

No daj Roman, aky kaliber ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"