Suhl 150 vs. ZKM 456 vs. Vostok SM2

Používateľov profilový obrázok
salam_baca
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 6 years 2 months

Suhl 150 vs. ZKM 456 vs. Vostok SM2

Príspevok od používateľa salam_baca »

Priatelia, rozhodujem sa medzi tymito malorazkami, ide mi primarne o strelbu na terc. Ktoru z nich a preco by ste odporucili? Precital som o nich nieco, kazda ma nejake plusy aj minusy, zaujimal by ma nazor niekoho kto ich vyskusal, pripadne vlastni. Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Poradie:
1.) Suhl 150
2.) Vostok SM2
3.) ZKM 456

Na sutaziach MaO sa uplatnili vo vysokej miere malorazky Haenel Suhl 150, ale uspechy maju aj Vostoky. So ZKM je to horsie, je tam tvrdsia spust, atd.... Kym vyladis a vytunis cesku malorazku, tak sa Ti to financne nazbiera na slusnu sumu. A aj tak to nebude to "prave orechove".
Haenel 150 ma vybornu stavitelnu spust, tercovu hlaven, pazba Ti bud vyhovuje, alebo si ju upravis, pripadne vymenis. Haenel je vlastne kopia systemu Anschutz.

Mal som moznost vyskusat vsetky z vyssie uvedených, a najlepsie mi z toho vychadza jednoznacne Suhl 150, tu som aj vlastnil a dosahovala krasne vykony. Vlastne bola na rovnakej urovni s mojou Anschutz 64 MPR. V terci boli velmi vyrovnane.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

+Suhl150
V porovnani s Vostokom sa donho ovela prijemnejsie vkladaju naboje
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

To je pravda. Odskusane v praxi. :)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Vostoky su skvele malorazky, v oznaceni ural sa robili 3 kvality. A bezne nastrielaju lepsie ako Suhl 150.
Ale najbeznejsie su Vostok CM2 (sm2) a to su treningove zbrane ktore sa na Suhl 150 nechytaju.
Mal som tieto 3 a len CM2 som pustil svagrovy.
Suhl 150 mam a aj Vostok Ural a uralka je ozaj presnejsia, len to vkladanie nabojov priamo do komory je des.zvlast ak mas puskohlad. :wink:
Používateľov profilový obrázok
salam_baca
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa salam_baca »

Dakujem vsetkym. Tak ako to Adrian zoradil som si to predstavoval. Este jedna otazka teda, CM2 aj ZKM456 su podla mna vecne malorazky, ako je na tom Suhl? Myslim materialovo.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Cm2 sa robili naozaj vo viacerych kvalitach ale zeby to bolo take jednoznacne ze shul a az potom cm2.... je podla mna dost odvazne tvrdenie. Spust ide na fuk az sa musi clovek kontrolovat zeby nespustil omylom a material je taky tvrdy ze ked mi tam robili rybinu tak 3 noze dosluzili. Presnost je dana iba strelcom tak nevim....
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Pisal som na zaklade vlastnej skusenosti. Niekto moze mat inu, to predsa nepopieram.
Materialovo Suhl nema problem. Nakupil som aj nove rezervne suciastky priamo z DE, ale nepouzil som ich. Iba par tuningovych dielov. Hlaven je hruba, tercova. Ta Ta prezije..
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Pozri sem. Kratky vycuc o ruskych malokalibrovkach.

http://strelectvi.info/cz452/ klikni na recenzie a tam na ruske.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Jean, ja som vravel ze najlepsia v nizkej cene ve Vostok Ural, potom Suhl 150 a nakoniec CM2
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Kludne ma opravte ak sa mylim, ale zkm aj suhlky boli zbrane vyrabane pre pionierov ktory s nimi mali pricuchnut k strelbe v ramci zvazarmovskych organizacii (zkm v cssr a suhl vo vychodnom nemecku) - comu zodpoveda aj presnost = su to dobre pusky ktore si vsak na olympiadu nikto nezobral. Ci SM2ky olympijsky ohen videli neviem, ale rusi sa s nimi na olypiadu pripravovali (neviem s akou verziou, v tom mam chaos). Vsetky 3 menovane pusky maju povest neznicitelnej a presnej malorazky no tie SM2ky su materialovo radovo inde (rusi) - co pise Jean o tej rybine je pravda, je to kov do ktoreho rypnes len velmi tazko.

Ja mam zkm456, na MaO sutaze mi to staci. Velku prednost vidim najma v tom zasobniku, existuje aj podavac ktory z nej robi jednoranku s nabojmi vkladanymi jednotlivo. Spust je neladitelna, pohravanie sa s funkcnymi plochami konci castokrat stratou spolahlivosti. Da sa trosku zmakcit vymenou pruzinky (nieje nezvratna uprava). Davat na takuto pusku spust od Timney mi pride uz moc - mozno ak ma niekto vyslovene dobry kus. Pazba je dost kopyto (oproti suhl aj sm) ale da sa prepazbit (klinsky.cz) alebo kupit uz prepazbenu do Aeron. Vraj sa onehda prepazbovali len "lepsie kusy". Rybinu na puskohlad ma zkm 16mm (nestandard) ale pasuju na nu kruzky a montaze pre cz527. Je to dobra puska ktoru nezoderies. Suhl aj SM2 maju povest byt presnejsie nez zkm a verim tomu - neznamena to vsak ze zkm presna nieje.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Na olympiádu šli SM12 a Tajfúnky.
Používateľov profilový obrázok
salam_baca
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa salam_baca »

Takze Suhl je doma, este musim zohnat nejaku slusnu montaz s vybranim radiusu nad rybinou a ide sa skusat.
Používateľov profilový obrázok
snajprd
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa snajprd »

mňa by zaujímalo ako sa pri týchto starších malorážkach pred kúpou zisťujete, či nemajú nejaký problém, o ktorých som čítal, ale v reále nevidel, ako sú vydutá hlaveň, zničené ústie hlavne. Puškár v SC mi vravel, že raz mu ktosi priniesol xy malorážku s problémom a pretože to nevedel vyriešiť navrhol urobiť pozdĺžny rez hlavne, ktorý odhalil vydutinu kdesi uprostred, ktorú okom nebolo vidno. a mňa nahováral ma na kúpi novej čézety.
Používateľov profilový obrázok
salam_baca
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa salam_baca »

Ustie by nemalo byt mechanicky poskodene (obite, upravovane, skorodovane...) vydutie pohladom do vycistenej hlavne, nemali by tam byt tiene a ked to vyzera ok, tak pretlacenim strely hlavnou vyterakom, odpor by nemal po celej dlzke vyrazne povolit, ani sa nikde zadrhnut. Najlepsie je ak sa da vyskusat na strelnici s povodnou optikou, alebo mieridlami aspon na 2 rozne vzdialenosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"