Suhl 150 vs. ZKM 456 vs. Vostok SM2

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Na Malu Odstrelovacku potrebujes puskohlad so zvacsenim 24x, "tenkou" osnovou a relativne spolahlivym klikanim.
- ja mam Hawke Sidewinder 6-24x56 s mildot osnovou a 30mm tubusom. Osadzat 456ku nejakou meoptou, swarovskym ci schmidt-benderom mi pride (financne) neefektivne. Rovnako Ti nedoporucujem ulakomit sa a kupit si vyslovene sh!t puskohlad. Hawke robi tusim pyra v Bratislave, ale byvaju vidiet v kazdom lepsie vybavenom polovnictve.
..ten Sidewinder zacali tusim medzicasom vyrabat aj v 8-30x56 - kazdopadne ci uz tobbude Hawke alebo nieco ine (Bushnell, ..) rataj ze Ta to kostne tak 300e.
Najlepsie vsak urobis ak sa pojdes pozriet na nejaku sutaz a popozeras si kto s cim striela a s akym vysledkom (len bacha na mentorov). MaO strielaju pravidelne v LV a tusim v Presove .. tych destinacii bude tusim ale viacej.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Určite aj v RV a tusim tiez SN.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

U nas v RV od roku 2013.
Na MaO urcite puskohlad a nie kolimator. Ako pisal Mesi a Theplaky, netreba kupit to najlacnejsie. Zalezi aj na montazi. Prid sa pozriet na sutaz a pozries si to v reale. Pokial to chces riesit skor (tento rok zaciname MaO v aprili), kludne sa ozvi.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Chlape najskôr si ujasni :1co chceš s tým strieľať(len tak rekreačné,alebo aj súťažne) 2kolko mas €cieľ na upravu

Na rekreačné ti stačí diopter (da sa sním aj športovo...teda netuším ci má sk niekto niečo také organizuje)
Puzkohlad ....mas na výber bez alebo s folsom (záleží na penazenke občas sa oplatí zainvestovat ak vieš že ho využije aj na inej zbrani)

No a "šport" puakohlad variabilný,uprava/vymena spuste,pazba,montaz výmena nevyhovujúcej zbrane....cena neohraničená(ale na to su ti už samostatne vlákna treba študovať) :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
snajprd
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa snajprd »

dík za rady, nakoniec som našiel pekne spísané rady ako na to, Suhlka je doma a idem študovať... http://www.strelectvi.info/cz452/recenz ... ovacka.htm
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Nomed napísal:... Na rekreačné ti stačí diopter (da sa sním aj športovo...teda netuším ci má sk niekto niečo také organizuje...
Ale organizuje, napr. v Stefanovej, len s dioptrom. :?
elef1260
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa elef1260 »

Nazdárek.
Chel by som si obstarať na staršiu zkm 456ku optiku Delta Titanum MilDot. Chcem skúsiť neskôr aj súťaže typu MaO alebo taktická odstreľovačka. Aké rozlíšenie variábilu bude pre obe súťaže lepšie 4-16 alebo 6-24 ? Aký typ/značku montáže odporúčate? Začínam :D
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

prelúskaj si vlákno o puškohladoch : http://webforum.sk/viewtopic.php?f=42&t=690&start=390
zjednodušene 6-24 značka podla peňaženky :D
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Pred rokom som si kúpil malorážku a strieľam s ňou MaO. Snažím sa chodiť na strelnicu cca 2x do mesiaca a strieľam vzdialenosti 35, 50, a 100 metrov. Už som sa ako tak zžil s puškou a optikou a dúfam, že už na súťaži nebudem kolegom strieľať do terčov. Takže dá sa povedať, že som ešte začiatočník, ale aj tak sem dám môj pohľad na výber optiky.
Po zháňaní a skúšaní viacerých optík som sa rozhodol a namontoval na svoju malorážku Hawk Sidewinder 30 SF 8-32x56 20x Half Mil Dot. Pomer výkon + vybavenie a cena je bezkonkurenčný. Uznávam, že s takým Kahlesom alebo inými prestížnymi značkami sa to nedá porovnávať, ale za cenu do 500 eur čo som mal strop je to to najlepšie čo som dokázal na trhu zohnať. Na malorážke drží nastreľ bez problémov a aj keď niekto by mohol na značku Hawk frflať ja osobne som zatiaľ spokojný. 32 násobné zväčšenie je celkom dobré, ale prijal by som už aj niečo silnejšie napr. Sidewinder ED 10-50×60 TMX, len budem musieť trošku pošporiť. Z dobrými nábojmi sa snažím naháňať milimetre a tu je pre mňa veľké zväčšenie len prínosom.
Pre mňa čím väčšie zväčšenie tým lepšie, 24 násobné zväčšenie je tak vhodné pre taktickú ostreľovačku, kde je potrebné mať väčšie zorné pole. Ak ti to peňaženka dovolí ja by som išiel do väčšieho zväčšenia.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

neviete mi niekto poradiť, kde by sa dal zohnať držiak na zásobníky na biatlonovú pažbu pre ZKM 456?
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

máte niekto skúsenosť do zapasovaním 456ky do biatlonovej pazby? jednu som kúpil, ale puška mi do nej nejak nepasuje...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Vpredu pod hlavnou je taky srob ktory si vela ludi dava prec - vraj v snahe docielit aby hlaven volne kmitala. Myslim ze sa tak zvykli upravovat aj 456ky ktore boli vyberane na repas v spolocnosti Aeron (..menila sa aj pazba).
- Skus pusku do pazby vlozit bez toho srobu (vyskrutkuj ho) - mozno to pojde .. a mozno nie :wink:
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

ta pazba po ten vymedzovaci srob vpredu ani nesiaha, je kratsia, problem je skor v zadnej casti, nedolieha presne, je tam fuga, spust vytrca von tak do polky a na zachyt zasobniku ani nejde normalne dosiahnut
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

theplaky napísal:Aeron (..menila sa aj pazba).
Ja som šturil 451 do Aeronky, bolo ale potrebné urobiť novú dieru v prednej časti pažby.
Triarius napísal:ta pazba
Daj dajaké foto. Lepšie je raz vidieť, ako 100x písať.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

nafotit to teraz nemam moznost a je to aj zbytocne, ja sam vidim ze to tam proste nepasuje, preto hladam niekoho, kto uz podobny problem realne riesil, resp. tento typ pazby osadzal
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"